Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Hasanbeyli Araç Kiralama - Hasanbeyli Oto Kiralama | Gezgin

Hasanbeyli İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Osmaniye şehrinin 7 ilçesinden birisi olan Hasanbeyli, kent merkezine yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Hasanbeyli araç kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bu yerleşim birimi, sahip olduğu tarihi yapıtlar ve doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. 

Hasanbeyli İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan yerleşim birimi Hasanbeyli, sahip olduğu coğrafi konumu sebebiyle yoğun olarak Akdeniz iklimi özelliklerini yoğun bir şekilde yaşamaktadır. Bu sebeple de bölgede, yaz ayları çok sıcak, kuru ve fazla nemli geçerken, kış ayları da ılık ve yağışlı geçmektedir. Osmaniye Hasanbeyli araç kiralama firmaları ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bu yer, özellikle de yaz turizmi bakımından kendini geliştiren bir iklime sahip olması ile de bilinmektedir. 

Hasanbeyli İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Osmaniye şehrinin yerleşim yerlerinden birisi olan Hasanbeyli ilçesinin yöre halkının başlıca geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık yer almaktadır. Özellikle de meyvecilik ve buğday yetiştiriciliğinin yapıldığı bölgede, ayrıca incir ve mısır da yetiştirilmektedir. Sahip olduğu ılık hava ile toprakları her dönemde verimli olan bu bölgeye dilerseniz Osmaniye oto kiralama firmaları ile rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür. Ayrıca fotoğrafa merak duyan kişiler için de sürü otlatma esnasında çekilebilecek eşsiz karelere imza atmak da, yine bölgede mümkün olabilecektir. Kaktüs yetiştiriciliğinin de yapıldığı bu bölgede, yapılacak çok fazla şey söz konusu olmaktadır. Ve ilçe, özellikle de domates ve kirazı ile adeta ün salmayı başarmıştır. 
hasanbeyli araba kiralama
Hasanbeyli İlçesine Ulaşım Yolları Nelerdir?

Şehrin merkezi konumuna 35 kilometre uzaklıkta yer alan Hasanbeyli ilçesine, dilerseniz kent merkezinden kalkmakta olan toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır. Fakat konforlu bir seyahat gerçekleştirme niyetinde iseniz ve yolculuk sırasında dilediğiniz yerde konaklama düşünceniz var ise Hasanbeyli oto kiralama firmalarından sizin için uygun olanı tercih ederek yola çıkmanız, dolmuşla gelmeye göre çok daha uygun olacaktır. 

Hasanbeyli İlçesi Tarihi Hakkında Genel Bilgi

Her Anadolu yerleşkesinde olduğu gibi Hasanbeyli ilçesi de derin tarihe sahip olan bölgelerimizden birisi olmaktadır. 1975 yılında belediye haline gelen bölge, 1996 senesinde de kayıtlara ilçe olarak geçmeyi başarmıştır. Kısa sürede kendisini önemli ölçüde geliştiren ilçenin tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ise görülmeye değer nitelikte olmaktadır. Hasanbeyli kiralık araç firmaları ile rahat ve son derece ekonomik yolculuklar yapabileceğiniz bölgede, özellikle yayla bakımından önemli bölgeler yer almaktadır. 5 bine yakın nüfusu ile Hasanbeyli ilçesi, birçok yerli ve yabancı turistin uğrak yerlerinden de birisi olma konumundadır. 
hasanbeyli araç kiralama
Hasanbeyli İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Hasanbeyli gezilecek yerler bakımından da son derece zengin bir konumda yer almaktadır. Özellikle tarihe merak duyan ve doğal güzelliğin tadını çıkarmayı seven kişilerin mutlaka gelmesi gereken yerde, görülmesi gereken yerler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Almanpınar Yaylası
  • Karfrenk Kalesi
  • Savranda Kalesi

Almanpınar Yaylası 

Hasanbeyli ucuz araç kiralama firmaları ile ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bu yayla, bölgenin en önemli doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Doğayı seven herkesin mutlaka görmesi gereken bu yayla, Hasanbeyli ilçesinin merkezi konumuna da yaklaşık olarak 4 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Özellikle de yaz sıcağında serinlemek amacıyla gelinen bu bölge, kamp sevenlerin de gözde yerleri arasında bulunmaktadır. Buz gibi suyu ve soğuk havası ile hem yöre halkının hem de yerli ve yabancı turistlerin severek geldiği bu ilçeye, Hasanbeyli araba kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. 
hasanbeyli oto kiralama
Karafrenk Kalesi

İlçe merkezine yaklaşık olarak 7 kilometre uzaklıkta yer alan Karafrenk Kalesi, ilçenin önemli tarihi yapıtlarından birisi olmaktadır. Bölgede yapılan detaylı araştırma ve incelemelere rağmen net bir inşa bilgisine ulaşılamayan bu kalenin, hangi dönemde yapıldığına dair de bilgi bulunamamıştır. Hasanbeyli kurumsal araç kiralama firmaları ile gelerek kurumsal geziler de düzenleyebileceğiniz bu kale, ilçenin Karafrenk mahallesinde bulunmaktadır. 5 metrelik yüksekliğe sahip olan bu tarihi yapıtın çevresinde de mezarlıklar yer almaktadır. Tarihe ilgisi olan herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri olan kale, günümüze kadar sağlam olarak ulaşamamıştır. Fakat yine de gezilebilecek durumda olmaktadır. 

Savranda Kalesi 

Bölgede yapılan araştırmalar neticesinde, Roma İmparatorluğu devrinde yapıldığı bulgusuna ulaşılan bu kaleye, Hasanbeyli rent a car firmaları ile ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır. Kalecik Barajı’nın da geçmiş olduğu bölge, eşsiz manzarası ve bol yeşilliği ile benzersiz fotoğraflara da imza atılabilecek bir konumda yer almaktadır.