Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 01.12 - 10:00
Drop of location 06.12 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kadirli Araç Kiralama - Kadirli Oto Kiralama | Gezgin724

Kadirli Genel Özellikleri

Kilimleriyle ön plana çıkan ilçenin merkezin yirmi kilometre uzağında yer alan Yusuf’lu köyü halılarıyla ünlüdür. El emeği ve özeni bulunan bu halılar büyük bir değer taşımaktadır. Önceden Adana’ya daha sonra da Osmaniye’ye bağlı olan Kadirli araç kiralama hizmetleriyle de kendinden bahsettirir. Gezmeyi sevenler için farklı imkanlar sunmaktadır.

Günümüzde Osmaniye iline bağlı bir ilçe olarak geçmektedir. İlin yedi ilçesi arasında en öne çıkanı olarak değerlendirilebilir. Şehir merkezine olan uzaklığı 45 kilometre olup ulaşım merkezden belli saatlerde kalkan dolmuşlar aracılığıyla sağlanmaktadır. Eskiden bağlı olduğu Adana ilinden de buraya ulaşım sağlamak mümkündür. Osmaniye’nin en büyük ilçesi olması Osmaniye oto kiralama seçeneklerinin de çeşitlenmesinde önemli rol oynar.

Kadirli’nin Önemli Gelir Kaynağı

Hizmet sektörü ve sınırlı ticaret olsa da yöre halkı daha ziyade tarım ile uğraşmayı tercih etmektedir. Tarım işçiliği yaygındır. Sanayi gelişmiş durumda değildir. Turp yetiştiriciliği yaygın olup ülke ihtiyacının %70 kadarı buradan karşılanmaktadır. Bunun dışında; mısır, karpuz, buğday ve yer fıstığı da önemli tarım ürünleri arasındadır. Bir diğer gelir kaynağı ise kilimleri olup özel istek üzerine kilim için insanların burayı ziyaret ettikleri bilinmektedir.
kadirli araba kiralama
Kadirli Tarihi Serüveni

Bünyesinde pek çok tarihi eseri barındıran bir ilçe olması dolayısıyla tarih turizmi açısından çekici bir konumdadır. Bu alanda tarih boyunca: Hitit, Asur, Klikya, Roma, Bizans, Büyük Selçuklu, Dulkadiroğulları ile Osmanlı Devleti hüküm sürmüştür. Yerleşim yeri olarak kullanımı Asativas tarafından MÖ. 800 yıllarında Karatepe-Aslantaş bölgesinde bir uç kale kurulmasıyla başlamıştır.

Kadirli en görkemli dönemlerini Romalılarla yaşamış olup günümüze bazı mimari eserler de kalmıştır. Bölgeye Müslüman ordularının girişi Abbasi ve Selçuklular dönemlerinde olmuştur. Osmanlı Devletine bağlanması ise 1515 senesinde Yavuz Sultan Selim ile gerçekleşmiştir. Osmanlı zamanında Karksakeli ve Kars Pazarı gibi isimlerle tanımlansa da Cumhuriyet döneminde, 1928 yılında, Kadirli adını almıştır. Osmaniye Kadirli araç kiralama kapsamında sunduğu alternatiflerle gezmek isteyenlere kolaylıklar sunmaktadır.

Kadirli İlçesine Gezi Planlarında Bilinmesi Gerekenler

Deniz seviyesi baz alındığındaki yüksekliği 95 metre olan bu yerleşim yeri, arazi yapısı olarak da dağlık ve ovalık alanlardan oluşmaktadır. İlçenin sınırlarından geçen Ceyhan ırmağı, Sumbaş, Savrun ve Keşiş çayları da doğal dokuyu çekici kılan unsurlar arasındadır. Bu doğal güzelliklerin en rahat bir şekilde gezilip görülmesi için Kadirli kiralık araç temin yerleriyle anlaşmak iyi bir karar olacaktır.

İlçenin iklimi ise yazların sıcak ve kurak, kışların ılık ve bol yağışlı geçtiği Akdeniz iklimidir. Bu nedenle bitki örtüsü de hayli zengindir. Ormanlık alanlar bölgenin %40’ında kendini göstermektedir. Hem göç alan hem de veren konumda olması sosyal yapısında bazı değişimler meydana getirmektedir. Kadirli araba kiralama hizmeti sayesinde, ilçe konforlu bir şekilde incelenebilmektedir.
kadirli araç kiralama
Kadirli Turistik Yerleri

Pek çok imparatorluğa ev sahipliği yapması dolayısıyla Kadirli gezilecek yerler bakımından hayli zengindir. Yemyeşil doğası ve temiz havası ile hem sağlık hem de doğa turizmini canlı tutarken tarihi eser kalıntılarıyla da meraklıları için güzel bir seçki gibidir. Her yıl pek çok gezginin ziyaret ettiği bu ilçede yapılacak pek çok alternatif etkinlik de bulunmaktadır.

Karatepe Kalesi ve Müzesi

Gökçedam köyünde yer alan bu kale merkeze 20 kilometre uzaklıktadır. MÖ. 8 yüzyılda Geç Hitit devrinde Adana Ovası Hükümdarı olarak anılan Asativatos tarafından sınır kalesi olarak kurulmuştur. Kuzeydeki vahşi kavimlere karşı bir koruma bölgesi olması planlanmıştır. Asurlular tarafından kale yakılıp yıkılmıştır. Yapılan kazılarda birçok yapı bulunmuş ve barısı açık hava müzesi olarak hizmete sunulmuştur. Kadirli oto kiralama kaleye ulaşım kolay bir şeklide sağlanır.

Kokar Kaplıcaları Hakkında

İlçenin merkezine 15 kilometre kadar uzak olan ve sağlık açısından yararlı olduğu düşünülen bu kaplıcalara Kadirli ucuz araç kiralama imkanlarıyla kısa sürede keyifli bir yolculuk ile ulaşmak mümkündür. İsmini kaplıca suyunun ve çevresindeki ağaçların kokulu olması dolayısıyla almıştır. Suyun sıcaklığı her mevsim 25 derecedir.

Kaplıca yakınlarında bir konaklama yeri olmaması dolayısıyla Kadirli rent a car firmalarına başvurulması en rahat seçim olacaktır. Suyun; kanser, açık yaralar, safra kesesi taşları, obezite, romatizma, alerjik astım, ülser, egzama, kellik, siroz, vitiligo, mantar, hemeroit, sedef hastalığı, böbrek yetmezliği, sarılık ve şeker hastalığı gibi rahatsızlıklara iyi geldiği düşünülmektedir.

 
kadirli oto kiralama
Doğa Güzelliğiyle Maksutoğlu Yaylası

İlçenin merkezinden yaklaşık 45 kilometre uzakta olması dolayısıyla Kadirli kurumsal araç kiralama alternatifi önem kazanmaktadır. Burası ağaçlara ilgili olan ve doğayla iç içe olmayı sevenlerin seveceği bir yer olarak geçer. Yaylalarda birçok farklı ağaç türü görülür. Doğası ve temiz havasının yanında kırmızı kiremitli otantik evleriyle de bölge dikkat çekicidir.