Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Osmaniye Araç Kiralama -Osmaniye Rent A Car | Gezgin 7/24

Osmaniye oto kiralama

Gezgin 7/24 Osmaniye oto kiralama firmalarıyla, şehirde araç kiralama ihtiyacı olanları bir araya getiren en kullanışlı online platformlardan biridir. Kısa sürede Osmaniye araç kiralama hizmeti alabileceğiniz web sitemiz, şehirde hizmet veren rent a car firmalarını internet ortamında sizlerle buluşturuyoruz. 

Kurulduğu günden beri siz değerli kullanıcılarına vermiş olduğu hizmetten dolayı sizlerden hiçbir ücret talep etmeyen gezgin 7/24, Osmaniye araç kiralama hizmetlerinden uygun fiyatta online bir şekilde yararlanmanın en kolay yoludur. 

Osmaniye ucuz araç kiralama 

Osmaniye ucuz araç kiralama hizmeti almak için, yapmanız gereken şey oldukça basittir. Web sitemiz üzerinde hizmet veren Osmaniye ucuz oto kiralama firmalarını listeleyerek, kiralamak istediğiniz araç için en uygun fiyatı veren firmadan hizmet alabilirsiniz. 

Gezgin 7/24 siteniz üzerinden yapacağınız rezervasyonlar için, araba kiralama hizmeti dışında herhangi bir şekilde ücret ödemezsiniz. Uygun fiyata araba kiralama hizmeti bulmanın yanı sıra, Osmaniye oto kiralama firmaları tarafından sadece gezgin 7/24 platformuna özel ücretsiz ekstra hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Osmaniye Hakkında Bilgiler

Ülkemizin 80. İli olan Osmaniye, Akdeniz bölgesinin ilk yerleşim alanları arasındadır. Tarihi milattan önce 3000 yılına kadar dayanan kadim şehir, farklı birçok devletin hakimiyeti altında kalmıştır. 

  1. yüzyılın sonlarına kadar Adana’ya bağlı bir sancağın kazası olan şehir, 1. Dünya savaşı esnasında kısa bir dönem Fransızların işgali altında kalmıştır. Bağlı olduğu Cebelibereket sancağının 1933 yılında kaldırılması sonrasında, Osmaniye adını alan şehir ilçe olarak direk Adana’ya bağlanmıştır. 1996 senesinde il statüsü kazanan Osmaniye, özellikle Roma, Pers ve Hitit medeniyetlerine yaptığı ev sahipliği ile bilinmektedir. 

Tarihi İpekyolu’nun geçmesiyle daha fazla önemli hale gelen şehir, Ortadoğu ile önemli bağlantı noktalarından birisi konumundadır. 506 bin olan Osmaniye nüfusu her geçen yıl daha da artmakta olup, bölgede tarımcılık en önemli geçim kaynağıdır. Hayvancılık için de oldukça elverişli olan şehir son yıllarda sanayi ve ticaret bakımından da, hızlıca gelişmeye başlamıştır.
osmaniye kurumsal arac kiralama

Osmaniye gezilecek yerler 

Kadirli Ala Camii 

Kadirli ilçe merkezinde bulunan camii, Bizans, roma ve Türk mimarisinin izlerini taşıyan yapılardan biridir. Tarihi yapı 2. Yüzyılın ortalarında Roma imparatorluğu zamanında yapılmış olup, ilk yapıldığında manastır olarak kullanılmaktaydı. Daha sonrasında manastıra ek olarak bir kilisede yapılan tarihi yapıya farklı eklemeler de yapılmıştır. 

Dulkadiroğlu Alaüddevle Bozkurt Bey burayı camiye çevirmek istese de bu isteğini gerçekleştirmeden, hayatını kaybettiği için onun bu arzusunu oğlu kasım bey yerine getirmiştir. Üzeri kurşunla kaplanan camii, uzun bir süre medrese ve cami olarak hizmet vermiştir. 

Toprakkale Kalesi

Toprakkale ilçesinde bulunan tarihi kale, Osmaniye şehir merkezinden 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Milattan önce 2000 yılında yapıldığı tahmin edilse de, bu tarihte yapıldığına dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Osmanlı döneminde Kınık Kalesi ismini alan yapının, toplamda 12 burcu bulunmakta olup, yüksek bir tepede olması sebebiyle neredeyse şehrin her yerinden görülebilmektedir.

Haruniye kalesi

Osmaniye"de bulunan en tarihi yapılardan birisi olan Haruniye kalesi, 785 yılında Abbasî halifesi uçbeyi olan Faraç Bey tarafından yaptırılmıştır. Düziçi ilçesi sınırlarındaki kurtlar köyünde bulunan tarihi kale, nur dağları üzerinde bulunmaktadır. 13. Yüzyılın başlarında Memluklerin hakimiyeti altına girmesi nedeniyle, bu medeniyetin izlerine de tarihi kale de rastlamak mümkündür.

Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi

Kadirli ilçesinde yer alan açık hava müzesi, milattan önce 8. Yüzyılda Asativatas tarafından kurulmuş bir yerleşim yeridir. Kuzey kısımdan geçen kervansaraylara gözcülük yapıldığı bu bölge, aynı zamanda yine bu yönden gelebilecek saldırılara karşı korunmak amacıyla sınır kalesi olarak inşa edilmiştir. Her ne kadar kale olarak da anılan bir yapı olsa da, bildiğimiz kale tarzı yapılara benzememektedir. Bir yandan, korunaklı bir saray niteliği taşımaktadır.
osmaniye oto kiralama
Müzenin genel mimarisi, bölgede az rastlanacak özelliklere sahiptir. İki kulenin arasından geçilerek ulaşılan kutsal alan diye anılan bir avlu bulunuyor. Bu avlu da ise, o dönemin inançları arasında önemli kabul edilen Fırtına tanrısı heykeli sizi karşılıyor. Kale içerisinde, yazıtlar, aslan heykelleri ve anıt taşları bulunuyor.

Şehir merkezi dışında kalan bu alanı ziyaret etmek için, web sitemiz üzerinden hiçbir ek ücret ödemeden Osmaniye oto kiralama firmalarından rezervasyon yaptırarak daha rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karatepe Aslantaş Milli Parkı

Akdeniz Bölgesinin eşsiz güzelliklerini sizlere ikram eden Aslantaş Milli Parkı, her yerinden ayrı bir güzellik fışkıran doğal güzelliklerden biridir. Kadirli ilçesi sınırları içerisinde bulunan alan, ilçe merkezinden 22 km uzak mesafede yer almaktadır. Kızyusuflu Köyü’nde bulunan milli park geniş bir alana sahip olup, 1958 senesinde koruma altına alınmıştır. 

Kampçılık için ideal bir yer alan milli park çevresi, aynı zamanda piknik yapmak ve trekking aktiviteleri için de oldukça uygundur. İlçe dışında bulunan bu alana rahat ulaşım için, Osmaniye araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.
osmaniye rent a car

Maksutoğlu Yaylası

Bölgenin en eşsiz yaylalarından biri olan Maksutoğlu yaylası, birçok güzelliği bünyesinde barındıran Kadirli ilçesinde yer almaktadır. Doğa ile iç içe keyif dolu bir gün geçirmek ve stresinizi atmak istiyorsanız, Osmaniye gezilecek yerler arasında tavsiye ettiğimiz bu yaylayı mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Cezbedici güzelliği ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan yaylada piknik yapabilir, kamp çadırınızı alarak kamp kurabilirsiniz.