Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Toprakkale Araç Kiralama - Toprakkale Oto Kiralama | Gezgin

Toprakkale İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Osmaniye şehrinin 7 ilçesinden birisi olan Toprakkale, kentin merkezi konumuna da yaklaşık olarak 8 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Osmaniye Toprakkale araç kiralama firmaları aracılığıyla rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, 2 farklı belediye ve 3 tane de köy yer almaktadır. 20 bine yakın nüfusa da ev sahipliği yapan ilçeye Toprakkale kurumsal araç kiralama firmaları ile de ulaşım sağlayabilir ve kurumsal geziler düzenleyebilirsiniz. Bu sayede dilerseniz okulunuz aracılığıyla sınav yoğunluğundan dilerseniz de şirket ve ofis arkadaşlarınız ile iş yoğunluğuna ara verebilir ve keyifli bir gezinti düzenleyebilirsiniz. 

Toprakkale İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Toprakkale araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bu yerleşim birimi, Akdeniz Bölgesi’nin sahip olduğu Akdeniz ikliminin özelliklerini de yoğun bir şekilde yaşayan bölgelerden birisi olmaktadır. Bu sebeple de ilçede yaz ayları aşırı sıcak ve kurak geçmektedir. Ayrıca sahip olduğu konum ve denize olan yakınlığı ile de yoğun bir şekilde neme maruz kalmaktadır. Bu sebeple de bölgenin yaz sıcağı son derece bunaltıcı olmaktadır. İlçenin kış ayları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Sıcak iklim kuşağında yer alması sebebiyle turizm açısından da önemli bir konuma sahip olan ilçeye, Osmaniye oto kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır. 
toprakkale araba kiralama
Toprakkale İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Osmaniye’nin 7 büyük yerleşim biriminden biri olan Toprakkale ilçesinin yöre halkının başlıca geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık ilk sırada gelmektedir. Ayrıca bölgenin sahip olduğu verimli toprağı, Toprakkale ilçesinde meyvecilik yapılmasında da büyük ölçüde önem taşımaktadır. Buğday, mısır, turunçgiller, pamuk ve incirin yetiştiği bölgede, sahip olduğu yeşillik bakımından ormancılık faaliyetleri de yer almaktadır. Toprakkale oto kiralama firmaları ile son derece konforlu ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede ayrıca sıcak iklim sebebiyle kaktüs bitkisi yetiştiriciliği de yapılmaktadır. 

Toprakkale İlçesine Ulaşım Yolları Nelerdir?

Osmaniye şehrinde yer alan Toprakkale ilçesine, dilerseniz kent merkezinden kalkmakta olan dolmuşlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat toplu taşıma kullanma gibi bir tercihiniz söz konusu değilse, hem kendinizin hem de sevdiklerinizin rahat bir yolculuk geçirebilmesi adına Toprakkale kiralık araç firmalarından sizin için uygun olanı seçebilir ve bu sayede bölgeye rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz yerde konaklama imkanınız da bulunacaktır. 
toprakkale araç kiralama
Toprakkale İlçesi Tarihi Hakkında Genel Bilgi 

Adını bölgede yer alan kaleden alan Toprakkale ilçesi, sahip olduğu derin tarihe ile tüm ziyaretçilerini adeta bir tarih yolculuğuna çıkarmaktadır. Toprakkale isimli bu yerleşim birimi ayrıca Birinci Dünya Savaşı esnasında da işgale uğrayan topraklarımız arasında yer almaktadır. Ve bu işgalden 1920 senesinde kurtulan bölge, Adana şehrine bağlı olarak varlığını sürdürmüştür. Daha sonrasında ise Adana’dan ayrılan Osmaniye’nin 1996 senesinde il olmasıyla, şehrin 7 ilçesinden biri olarak günümüzdeki varlığına ulaşmıştır. Toprakkale araba kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgenin bu anlamda ülke için de önemli bir tarihi söz konusu olmaktadır. Bölge için önemli bir değere sahip olan Karaçay isimli akarsu, bölgenin su ihtiyacına tam anlamıyla yetmese de büyük ölçüde karşılamaktadır. 

Toprakkale İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Osmaniye şehrinin 7 farklı yerleşim biriminden birisi olma özelliğine sahip Toprakkale ilçesi, her ne kadar derin bir tarihe sahip olmuş olsa da Toprakkale gezilecek yerler bakımından pek zengin sayılmaz. Buna rağmen bölgede tarihi bir yapıt olan Toprakkale Kalesi ve Kınık Kalesi yer almaktadır. 

Toprakkale Kalesi 

İlçenin merkezi konumuna yaklaşık olarak 10 kilometre uzaklıkta yer alan Toprakkale Kalesi, bölgenin tarihi yapıtı olarak bilinmektedir. Kalenin inşa amacında ise Çukurova Bölgesi’nin Suriye’ye bağlanmakta olan yolunun kontrol edilmesi yatmaktadır. Adeta tüm ovaya tepeden bakabilen ve hakimiyeti sağlayan bu kaleye Toprakkalerent a car firmaları ile ulaşım sağlamanız son derece mümkün olabilmektedir. 75 m2’lik bir alana inşa edilmiş olan bu kalenin, bölgede yapılan araştırma ve incelemelere göre M.Ö 2000 senelerinde inşa edildiği düşünülmektedir. Ayrıca kalenin, Harun Reşit döneminde de onarıma uğradığı bilinmektedir. 
toprakkale oto kiralama
Kınık Kalesi

Toprakkale ucuz araç kiralama firmaları ile rahatlıkla ve ekonomik bir biçimde ulaşım sağlayabileceğiniz Kınık Kalesi, dikdörtgen bir şekilde inşa edilmiştir. Bölgede yapılan çeşitli araştırmalar ve incelemeler neticesinde kalenin Osmanlı Dönemi’nde yapıldığı için Kınık Kalesi ismini aldığı tahmin edilmektedir. 12 tane de burca sahip olan kaleyi, Osmaniye’nin her köşesinden görme imkanı da söz konusu olmaktadır. Sahip olduğu manzara ve eşsiz tarihi ile fotoğrafçıların da ilgi alanı olan bu kaleye, tarihe ilgi duyanların da mutlaka gelmesi tavsiye edilmektedir.