Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 01.12 - 10:00
Drop of location 06.12 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Rize Araç Kiralama - Rize Rent A Car | Gezgin 7/24

Rize oto kiralama 

Rize gezilerinizde İhtiyacınız olan aracı bulmak için, gezgin 7/24 Platformu üzerinde hizmet veren Rize oto kiralama firmalarına göz atmanız yeterlidir. 

Kısa sürede aradığınız özelliklere sahip aracı, ekonomik fiyatlarla Gezgin 7/24 üzerinden bulabilirsiniz. 

Rize ucuz oto kiralama 

Rize araç kiralama firmalarının Gezgin 7/24 platformuna özel olarak sunduğu fiyatlardan istifade ederek, Rize ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca web sitemiz üzerinde bulunan Rize Rent A Car firmaları, bazı dönemlerde önemli kampanyalar düzenlemektedir. Web sitemiz üzerinden yapılacak rezervasyonlara özel düzenlenen bu kampanyalar, büyük indirimleri kapsayabileceği gibi ek hizmet avantajlarını da kapsayabilmektedir. 

Rize ucuz araba kiralama firmalarının sunduğu avantajlardan yararlanmak için, hiçbir ek ücret yapmadan araba kiralama işlemlerinizi web sitemiz üzerinden online bir şekilde yapabilirsiniz.

Rize Havalimanı araç kiralama 

Uçakla Rize"ye geleceklere özel olarak sunulan Rize Havalimanı araç kiralama hizmeti, Gezgin 7/24 üzerinden kiralık araç hizmeti veren tüm Rent A Car firmaları tarafından verilmektedir. Kiraladığınız araç siz Rize’ye geldiğinizde, havalimanında sizi bekliyor olacaktır. Birkaç dakikalık basit işlemlerinin ardından, kiraladığınız araç burada tarafınıza teslim edilir. 
rize havalimanı arac kiralama

Rize gezilecek yerler 

Karadeniz bölgesinde bulunan eşsiz güzelliğe sahip şehirlerimizden birisi olan Rize, son yıllarda gerçekleştirilen tanıtım reklamları sayesinde eskisine bakarak çok daha fazla turist kazanmaya başlamıştır. 

Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği Karadeniz şehirlerinden biri olan Rize, özellikle yeşil doğası ile ön plana çıkmaktadır. 

Kaçkar Dağları Milli Parkı 

Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Milli Park, ilçe merkezinden 16 kilometre uzak mesafede bulunmaktadır. 1994 senesinde koruma altına alınan Milli Park içerisinde, toplam 33 tane Yayla ve 9 köy bulunmaktadır. 

Karadeniz Bölgesi"nin en büyük göllerinden birkaç tanesi de, yine Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır. Eşsiz Doğa güzelliği ile ziyaretçilerini kucaklayan Milli Park, içerisinde onlarca yabani hayvanların bulunduğu bir alandır. İçerisinde bulunan vadi ve platoları daha fazla dikkat çeken Milli Park, heliski, dağcılık, Trekking ve rafting gibi aktivitelerin yapıldığı alanlara sahiptir. 

Ayder Yaylası 

Sadece Türkiye"de değil dünya genelinde ünlü olan Ayder Yaylası, Rize"de en fazla ilgi gören yerler arasındadır. İkizdere ilçesinde bulunan Yayla, ilçe merkezinden 35 kilometre uzaklıktadır. Şehrin turizmine sunduğu katkının yanı sıra, ülke turizmine daha önemli katkıları bulunmaktadır. Rafting ve yamaç paraşütü gibi aktiviteler, Ayder Yaylası"nda en fazla tercih edilen eğlenceler arasındadır. Ayrıca dünyaca ünlü ballar, bu yayla üzerinde yapılan arıcılıkla elde edilmektedir. 

Ayder yaylasına çıkmak ve dünyaca meşhur olan bu yaylayı görüp tadını çıkarmak için, Rize araç kiralama hizmeti almanız daha rahat ulaşım için sağlıklı bir seçenek olacaktır. 

Zil Kalesi 

Çamlıhemşin ilçesinde bulunan tarihi yapılardan en dikkat çekeni, zil kalesi olmaktadır. İlçe merkezinden 15 kilometre uzaklıkta bulunan tarihi Kale, dik bir kaya kütlesi üzerine inşa edilmiştir. Etrafı ormanlarla çevrili Kalenin hemen yanından geçen yol, Rize merkezden uzak olsa da kaleye ulaşımı kolaylaştırmaktadır. 

  1. Yüzyılda yaptırılan tarihi Kale, arkeolojik sit alanı ilan edilmiştir. Bina içerisinde baş kule, şapel, sağlık birimi ve muhafız binası gibi farklı yapılar yer almaktadır. 

Özellikle yabancı turistler tarafından Doğu Karadeniz Bölgesi"nde en fazla ziyaret edilen yerlerden biri olan tarihi Kaleye, Rize gezilecek yerler listenizde yer vermenizi öneririz.
rize havalimanı oto kiralama

Rize Kalesi 

Şehir merkezinde yer alan en önemli tarihi eserler arasında bulunan Rize Kalesi, ulaşımın kolay olması ile birlikte şehri ziyaret eden herkes tarafından ilgi gören alanlardan biridir. Surlar, aşağı Kale ve iç Kale olmak üzere toplamda 3 ayrı kısımdan oluşan Rize Kalesi, yapımında Horasan harcı kullanılan tarihi binalardan biridir. 

Kesin olarak kimler tarafından ve ne zaman yapıldığı bilinmeyen kalenin, Rize turizmine önemli katkıları bulunmaktadır.

Pokut Yaylası 

Çamlıhemşin ilçesi, özellikle yaylalar gibi doğal güzellikleri ile ünlü yerleşim alanları arasındadır. Pokut Yaylası da, bu doğal güzelliklerinden birisi olarak öne çıkmaktadır. Eşsiz bir güzelliğe ev sahipliği yapan doğa harikası yayla, Rize gezilecek yerler listenizde, mutlaka yer vermeniz gereken alanlardan biridir.

Pileki Mağarası

İyidere sınırları içerisinde bulunan pileki Mağarası, içerisinden milattan önce 2003 yılından 1970 yılına kadar, pileki taşı çıkarılan bir mağaradır. 

Günümüzde taş çıkarılmayan mağara, iç yapısındaki farklı oluşumlar sebebiyle turistik alan olarak değerlendirilmektedir. İyidere ilçesine gitmek ve buradaki tarihi ve doğal güzelliklerini görmek için, Rize oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Şenyuva Köprüsü 

Çamlıhemşin ilçesinde bulunan tarihi yapılardan biri olan Şenyuva Köprüsü, 1699 yılında yaptırılmıştır. Toplam uzunluğu 40 metreyi bulan tarihi köprü, fırtına Deresi üzerinde bulunmaktadır.

Büyük Gülbahar Sultan Camii 

Rize şehir merkezinde yer alan büyük Gülbahar Sultan Camii, orijinal mimarisinin koruyan çok eski yapılardan biridir. Ancak bu caminin ne zaman yapıldığı hakkında, kesin bir bilgi bulunmamaktadır. 
rize oto kiralama

Fırtına Deresi 

Yine Çamlıhemşin ilçesinde bulunan fırtına Deresi, uzunluğu 57 kilometreyi bulan bölgenin en önemli akarsuları arasındadır. Su sporlarının yapıldığı fırtına Deresi, muhteşem bir doğa güzelliğinin içinde yer almaktadır.

Rize"de gezilecek yerler sadece bunlarla sınırlı olmayıp, gezip görebileceğiniz farklı birçok alan bulunmaktadır.

Özellikle Çamlıhemşin ilçesi, doğa güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel yapısıyla da kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerleşim alanlarının başında gelmektedir. Bu nedenle ilçeyi daha rahat gezebilmek için, Gezgin 7/24 üzerinden hizmet sunan Rize araç kiralama firmalarından araba kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.