Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Samsun Araç Kiralama - Samsun Rent A Car | Gezgin 7/24

Samsun Oto Kiralama 

Gezgin 7/24 üzerinden yapacağınız Samsun oto kiralama rezervasyonları için, farklı hizmet avantajlarından yararlanabilirsiniz. Sizlere her zaman için en iyisini ve en farklısını uygun fiyatlarla sunma çabasında olan Gezgin 7/24, sadece Samsun araç kiralama ihtiyacı bulunanlarla rent A Car firmalarını İnternet ortamında bir araya getirmektedir. Web sitemiz üzerinden yapacağınız rezervasyonlar kapsamında, hiçbir ek ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır. 

Samsun ucuz araç kiralama 

Gezgin 7/24 Platformu, Samsun ucuz araç kiralama ihtiyacınıza cevap verebilecek, farklı birçok Rent A Car firmasının bulunduğu online bir platformdur. Samsun Rent A Car firmaları tarafından web sitemize özel düzenlenmiş fiyat ve hizmet avantajlarından yararlanmak için, sitemiz üzerinden istediğiniz firmadan rezervasyon yapabilirsiniz. 

Sizin için fiyat bakımından en uygun olan Rent A Car firmasından, Samsun ucuz oto kiralama hizmeti alarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. 

Samsun Havalimanı oto kiralama 

Gezgin 7/24 üzerindeki Samsun Havalimanı oto kiralama firmaları, web sitemiz üzerinden rezervasyon yapmanız halinde, kiraladığınız aracı havalimanına getirerek size orada teslim etmektedir. Bu sayede daha Samsun"a ayak basar basmaz, hiçbir ulaşım problemi yaşamadan gitmeniz gereken yere daha hızlı ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

samsun havalimanı arac kiralama

Samsun gezilecek yerler 

Cumhuriyet döneminin önemli şehirleri arasında bulunan Samsun, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla zengin olan şehirler arasındadır.

Samsun Atatürk anıtı 

Milli mücadelenin başlangıcında önemli bir yere sahip olan Samsun"da şehir merkezinde bulunan Atatürk anıtı, Samsun"un simge yapılarından biridir.

Atatürk"ün şaha kalkmış atın üzerinde görüldüğü anıt, 8,85 metre boyuna sahiptir. Anıtın etrafında milli mücadeleyi simgeleyen, farklı figürler de yer almaktadır. 

Önünde bulunan bronz taş plakada, Atatürk"ün milli mücadeleye başlamak için Samsun"a çıktığına dair bilgi yer almaktadır. 1931 yılında dikilen anlatın o zamanki yapısı farklı olsa daha, sonradan günümüzdeki halini almıştır. 

Amisos Tepesi 

Samsun merkezden 4 kilometre mesafede bulunan Amisos Tepesi, hem şehrin ilk yerleşim alanlarından biri olması hem de Karadeniz"de birlikte şehri seyir keyfi sunmasıyla, ziyaret edilen alanlardan biridir. 

Teleferik gezisi de yapabileceğiniz tepeye çıktığınızda, Samsun"un ve Karadeniz"in eşsiz güzelliğini doya doya izleyebilirsiniz.

Bandırma Vapuru Müzesi 

2003 yılında hizmete açılan vapur müze, Mustafa Kemal Atatürk"ün Bandırma’dan Samsun"a gelişini temsil etmek amacıyla yapılmıştır. 

Atatürk"ün Samsun"a geldiği gemi 1925 yılında parçalandığı için, o geminin birebir benzeri olarak Bandırma Vapuru Müzesi yapılmıştır. Müze içerisinde Mustafa Kemal"in el yazması yazıları, gemicilikte kullanılan telefon ve saatler gibi ilgi çekici eserler bulunmaktadır.

Tekkeköy mağaraları 

Yapılan arkeolojik kazılarda birçok tarihi eser elde edilen Tekkeköy mağaraları, Samsun merkezden 14 kilometre uzaktadır. 

Burada yapılan ilk kazı çalışmaları 1941 yılında gerçekleşmiş olup, günümüze kadar birkaç kez geniş kapsamlı kazı yapılmıştır. 

Yapılan kazılarda paleolitik Çağ ve Tunç Çağı arasında yaşayan insanlara ait başta avcılık olmak üzere, birçok tarihi silah ve eser bulunmuştur. 

Amazon Köyü 

Samsun"un Gölyazı beldesinde bulunan Amazon Köyü, savaşçı kadınların yaşadığı yer olarak bilinmektedir. Hatta burada yaşayan savaşçı kadınların hakkında öyle bir rivayet vardır ki, duyanlarda büyük şaşkınlık yaratmaktadır. 

Savaşçı kadınların attıkları okların daha iyi isabet edebilmesi için, göğüslerinin birini kestirdikleri rivayet edilmektedir. Dev iki büyük aslan heykelinin bulunduğu köy, savaşçı kadınların balmumu heykellerinin bulunduğu bir alana da sahiptir. 

Samsun merkezden uzak olan bu köyü ziyaret etmek için, Samsun oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Akdağ kayak merkezi 

Samsun merkezden 7 kilometre uzaklıktaki Akdağ kayak merkezi, başta Samsunlular olmak üzere Karadeniz Bölgesi"nde kış aylarında kayak yapmak isteyenlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasındadır. 

Modern kayak tesislerinin bulunduğu kayak merkezine, kış aylarında Samsun"a yolunuz düşerse mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. 
samsun havalimanı oto kiralama

Gazi Müzesi 

1940 yılında müze olarak hizmete açılan ancak daha öncelerinde otel olarak kullanılan Gazi Müzesi, Mustafa Kemal Atatürk"ün ölümünden sonra onun anılarını yaşatmak için müzeye çevrilmiştir. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk"ün ve arkadaşlarının bir toplantı esnasında tasvir eden balmumu heykellerinin yanı sıra, müze içerisinde Atatürk ve silah arkadaşlarına ait eşyalar da sergilenmektedir. 

Kabaceviz Şelalesi 

Samsun"un doğal güzelliklerinden birisi olan Kabaceviz Şelalesi, suyun ve yeşilliğin iç içe geçtiği ruhlara hitap eden önemli alanlardan biridir. 

Yaklaşık 60 metre yükseklikten birkaç kat şeklinde aşağı süzülen suyun sesini dinlemek ve oksijenini ciğerlerinize çekmek için, bu şelaleyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 

Samsun gezilecek yerler arasındaki şelale, aynı zamanda birçok doğa sporunun yapılmasına müsait alanlara sahiptir. Bunun yanında şelale çevresinde kampçılık yapabileceğiniz, çok güzel alanlar bulunmaktadır. 

Kızılırmak Deltası 

Ülkemizin en büyük ve önemli deltaları arasında yer alan Kızılırmak Deltası, Samsun iline yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Dünyadaki bir cennet parçası olarak nitelendirilen Kızılırmak Deltası, birçok yabani kuşun mekan olarak kullandığı alanlar arasındadır. 

Özellikle doğa fotoğrafçılığını sevenlerin sıklıkla ziyaret ettikleri Kızılırmak Deltası, ülkemizden çok geniş bir alanı kapsamaktadır.

Samsun büyük Camii 

Hıdır bey tarafından inşa ettirilen büyük Camii, ilk inşasının ahşap ağırlıklı olması sebebiyle, 1869 yılında bir yangın çıkmış ve camiyi kullanılamaz hale getirmiştir. Bu tarihten sonra 1884 senesinde Batumlu Hacı Ali Efendi, camiyi tekrardan yaptırmıştır. 

Samsun merkezde bulunan tarihi Camii, yapımında sarı kesme taşın kullanıldığı ve taş işçiliğinin en güzel örneklerinden birini taşıdığını, rahatlıkla görebileceğiniz tarihi yapılar arasındadır. 

Fazıl Ahmet Paşa Medresesi 

Vezirköprü ilçesi sınırlarında bulunan Fazıl Ahmet Paşa Medresesi, muhteşem mimarisi ve el işçiliği süslemeleri ile günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış ve şehrin turizmine inkar edilemez katkılar sunan yapılar arasındadır. 
samsun oto kiralama
1667 yılında inşa edilen medrese, Fazıl Ahmet Paşa hayratıdır. Medrese içerisinde günümüzde kütüphane olarak kullanılan bir alan olup, bu kütüphanede el yazması birçok Arapça ve Farsça eserler bulunmaktadır. 

Vezirköprü ilçesine gitmek için kendi aracınızı kullanmanız, daha rahat gezmek için önemlidir. Eğer ki kendi aracınız yoksa, Gezgin 7/24 Platformu üzerinden, Samsun oto kiralama hizmeti veren firmalara ulaşarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.