Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bozova Araç Kiralama - Bozova Oto Kiralama | Gezgin724

Bozova Gezilecek Yerler

Türkiye, tarih ve kültür söz konusu olduğunda oldukça zengin kaynaklara sahip olan ülkeler arasında yer almaktadır. Türkiye’nin birçok ilinde önemli turistik alanlar ve yapılar bulunmaktadır. Bu illerden biri de Şanlıurfa ilidir. Hem coğrafi hem de kültürel olarak önemli özelliklere sahip olan il ve çevre ilçelerinde önemli yerler bulunmaktadır. Şanlıurfa ilinin Bozova ilçesi de bu alanda önemli yerler arasında öne çıkmaktadır. Bozova gezilecek yerler hakkında çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Gezilecek yerler için farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.

Bozova ilçesinin diğer bir önemli özelliğe ise ilçe sınırları içerisinde Atatürk Barajı bulunmasıdır. Bu baraj Türkiye’nin önemli ve en büyük barajları arasında yer almaktadır. Bu nedenle hem ekonomik hem de turistik açıdan gelişen ilçede farklı faaliyetler yürütülmektedir. İlçe sınırlarında Bozova tarihi açısından önemli olan tarihi yapılara rastlamak da mümkün olmaktadır. İlçenin önemli alanlarını gezmek amacıyla seyahat edecek olan kişiler, farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir. Toplu taşıma araçları dışında Bozova araç kiralama hizmetleri de tercih edilmektedir.
bozova araba kiralama
Bozova Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Bozova ilçesi, Şanlıurfa iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İl merkezine fazla uzak olmayan ilçe, il merkezi sınırlarına yaklaşık olarak 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Atatürk Barajı’nın da bulunduğu ilçe, coğrafi açıdan önemli bir alanda yer almaktadır. İlçe içinden farklı alanlara ulaşım sağlamak için geçiş yapılmaktadır. Ulaşımın önemli olduğu ilçede Bozova araba kiralama hizmetleri de önem taşımaktadır.

Bozova ilçesinin doğusunda Halfeti ve Birecik ilçeleri yer almaktadır. Güneyinde ise Şanlıurfa’nın önemli ve sınır ilçelerinden olan Suruç ilçesi yer almaktadır. Bozova ilçesinin doğusunda ise tarihi açıdan önemli bir yere sahip olan Karaköprü ilçesi yer almaktadır. Bu merkezlere yakın olduğundan dolayı sık sık ziyaretçi ağırlamaktadır. İlçe içinde hizmet veren belediye otobüsleri bulunmaktadır. Ayrıca şanlıurfa oto kiralama
bozova araç kiralama
Bozova Geçim Kaynakları

Bozova ilçesinin geçim kaynakları çeşitlilik göstermektedir. İlçe sınırlarına kurulan Atatürk Barajı sayesinde tarım faaliyetleri önemli oranda gelişmiştir. Tarım sektöründe meyve ürünlerinin üretimi ve ticareti yapılmaktadır. Tarım sektörü dışında hayvancılık sektörü de gelişmiştir. İlçenin ekonomik faaliyetleri arasında ilçe merkezinde yürütülen faaliyetler de öne çıkmaktadır. Bu faaliyetler arasında Şanlıurfa Bozova kiralık araç faaliyetleri dikkat çekmektedir.

Bozova Çarmelik Kervansarayı

Kocatepe Köyü, Bozova ilçesine bağlı olan köyler arasında bulunmaktadır. Bu köy sınırları içerisinde yer alan kervansaray, oldukça önemli bir yapıdır. Anıtsal bir yapı olma özelliğine sahip olan kervansaray, mimari açıdan da önemlidir. Yapının Selçuklu dönemlerinde yapıldığına dair bilgilere ulaşılmıştır. Yapının bulunduğu alanda ahır, odalar ve kuyu bulunmaktadır. Evliye Çelebi’nin önemli eserleri arasında bulunan seyahatnamede de ismi geçen kervansaray, bölgenin en çok gezip görülen yerleri arasındadır. Bu yapıyı araç ile gezmek için Bozova ucuz araç kiralama ile araba kiralanabilmektedir.

 

Bozova Çarmelik Cami

Bozova ilçe sınırlarında bulunan kervansaraya yakın konumda bulunan tarihi cami, 2 katlı yapıdan oluşmuştur. Bu yapının alt kat bölümü medrese üst kat bölümü ise ibadet alanı olarak kullanılmaktadır. Bu caminin olduğu konumda önemli bir mezar da bulunmaktadır. Tarihi camiyi ve çevresini gezmek isteyenler, Bozova oto kiralama faaliyetlerini tercih edebilir.
 bozoava oto kiralama
Bozova Titriş Kervansarayı

Titriş Köyü, Bozova ilçesinin önemli köyleri arasında yer almaktadır. Bu köy turizm açısından önemli bir yapıya sahiptir. Köy sınırları içerisinde yer alan kervansaray, tarih ve kültür açısından oldukça önemlidir. Kervansarayım kimin tarafından inşa edildiği ve ne zaman inşa edildiği hakkında bilgi bulunmamaktadır. Yapının mimarisi üzerinde yapılan çeşitli incelemeler sonucunda Osmanlı dönemlerine ait kalıntılara rastlanmıştır. Günümüze kadar tahribatlara uğrayan yapıyı gezip görmek isteyenler Bozova rent a car ile araç kiralayarak rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Bozova Atatürk Barajı

Bozova ilçe merkezi sınırlarına yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta bulunan Atatürk Barajı, Türkiye’nin boyut olarak en büyük barajı olma özelliğine sahiptir. İlçenin gelişimine önemli bir katkısı bulunan baraj, turizm açısından da önemlidir. Barajın çevresinde birçok spor ve kültür faaliyetleri de gerçekleştirilmektedir. Şanlıurfa ili ve çevre ilçelere gelen kişiler, bu barajı görmek için Bozova ilçesine seyahat etmektedir. İlçeye gelenler Bozova araç kiralama hizmetlerine başvurabilir.

Bozova Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Bozova ilçesi, Şanlıurfa ilinin önemli ilçelerine yakın konumda bulunduğundan dolayı sık sık ziyaret edilmektedir. İlçe sınırlarında bulunan önemli tarihi yerler ve Atatürk barajı da turistler tarafından ilgi görmektedir. Bozova ilçesine gelen kişilerin yararlanabileceği konaklama faaliyetleri ve Bozova kurumsal araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Tüm bu hizmetler hakkında internet üzerinden bilgi alınabilmektedir.