Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Şanlıurfa Araç Kiralama - Şanlıurfa Rent A Car | Gezgin7/24

Şanlıurfa oto kiralama 

Ülkemizin en büyük 9. ili olma özelliğini taşıyan Şanlıurfa oto kiralama ihtiyacınızı, Gezgin 7/24 web sitemizi kullanarak kolaylıkla giderebilirsiniz.

Şanlıurfa araç kiralama hizmeti veren firmaların, aradığınız araç için vermiş oldukları fiyatları görmek için yapacağınız arama sonrasında, en uygun fiyatı veren firmadan rezervasyon yapabilirsiniz. 

Web sitemiz üzerinden yapacağınız araç kiralama işlemleri için, Gezgin 7/24 platformu hiçbir ekstra ücret talep etmemektedir. 

Şanlıurfa ucuz araç kiralama 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi aradığınız araçla ilgili yapacağınız arama sonrasında, Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Rent A Car firmalarının vermiş olduğu uygun fiyatlardan yararlanarak, Şanlıurfa ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Fiyat dışında Şanlıurfa ucuz oto kiralama firmaları, web sitemiz üzerinden yapılan işlemlere bazı dönemler için ekstra hizmet avantajları da sunmaktadır. Bu avantaj dönemlerine renk gelmeniz halinde ayriyeten yararlanabilirsiniz.

Şanlıurfa Havalimanı araç kiralama

Yine Şanlıurfa Havalimanı araç kiralama ihtiyacınızı da Gezgin 7/24 üzerinden hizmet veren Şanlıurfa Havalimanı oto kiralama firmaları ile giderebilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden alacağınız hizmet sonrasında uçakla şehre geldiğinizde, kiraladığınız araç havaalanında size teslim edilmektedir. 

Şanlıurfa gezilecek yerler 

Şanlıurfa gezilecek yerler bakımından, son derece zengin bir şehirdir. Muhteşem bir tarihi ve kültürel mirasa sahip olan Şanlıurfa, doğal güzellikleri bakımından da gezilebilecek birçok yere sahiptir. 

Aşağıda şehirde gezip görebileceğiniz doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri bulabilirsiniz. 
sanliurfa havalimanı arac kiralama

Balıklı göl 

Şanlıurfa denildiğinde akla ilk gelen Balıklı göl, İbrahim Peygamberin ateşe atıldıktan sonra yanmayıp onu yakmak için hazırlanan devasa ateşin, gölete dönüştüğü yer olarak bilinmektedir. 

Bu nedenle özellikle Müslümanlar için şehirde en fazla ziyaret edilen yerler arasında bulunmaktadır. Şehir merkezinde bulunan balıklı gölü ziyaret eden insanlar, içerisine madeni para ve yem atarak dilek de bulunmaktadır. Turizm anlamında özellikle Türkiye genelinde şehri ziyaret edenlerin görmeden dönmedikleri balıklı gölü, Şanlıurfa şehir merkezinde ziyaret edebilirsiniz. 

Fırfırlı Cami 

Klasik cami mimarisinden çok daha farklı şekilde olmasının nedeni, caminin kiliseden çevrilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle giriş kısmında kapı kemerleri ve sütunların sunduğu muhteşem mimari görüntü, kesinlikle görülmeye değerdir. 

Şanlıurfa Halfeti

Saklı Cennet olarak da tabir edilen Halfeti, Şehrin en eski yerleşim alanlarından biridir. Her yıl yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret akınına uğrayan bölge, şehir merkezinden 112 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 

Halfeti ilçesinin sınırları içerisinde, onlarca tarihi ve kültürel yapı yer almakta olup, bu yapılardan ayriyeten bahsedeceğiz. 

Şehri ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerleşim alanlarından biri olan bu ilçeye ulaşım maliyetlerini en aza indirmek için, Gezgin 7/24 üzerinden Şanlıurfa oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Göbeklitepe 

Şehir merkezinden 18 kilometre uzakta bulunan açık hava müzesi niteliğindeki bu alan, Şanlıurfa gezilecek yerler arasında özellikle yabancı turistlerin tercih ettiği yerlerden biridir. 

Kayaların üzerine yapılan kabartma figürler, burada en dikkat çeken özellik olarak bizi karşılamaktadır.

Kızlar Sarayı 

Binekli Köyü sınırları içerisinde bulunan kızlar Sarayı, Köyün 3 kilometre dışında kalmaktadır. Yapım yılı bilinmeyen Saray, mimari bakımdan muhteşem bir güzellik sunmaktadır. 1905 yılında tadilat gördüğü bilinen sarayın, çok eski dönemlerde yapıldığı tahmin edilmektedir. 

Şehir merkezinden uzak olan saraya ulaşmak ve çevresindeki yerleri de gezmek için, kendi aracınızı ya da Şanlıurfa rent a car firmalarından kiraladığınız aracı kullanmanız daha avantajlı olacaktır.
sanliurfa havalimanı oto kiralama

Sipahi pazarı 

Şanlıurfa ziyaretlerinizde mutlaka gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri de, Sipahi pazarıdır. Oldukça tarihi olan bu pazar, yapım yılı bilinmemesine rağmen Selçuklu döneminden de daha önce yapıldığı tahmin edilmektedir. Pazar hakkındaki en gerçek bilgi, 400 yıl boyunca her gün sabah dua ile açılan bir yer olmasıdır. 

Bu bilgiye baktığımızda pazarın ne kadar eski bir yapı olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz. 

Fırat Nehri 

Başlangıcı Şanlıurfa’da olan Fırat Nehri, toplamda 2800 kilometre uzunluğundadır. 970 kilometresi ülkemizde bulunan bu dev su yatağı, bölgenin tarım ekonomisine de önemli katkılar sunmaktadır. 

Urfa Kalesi 

Şehir merkezinde yer alan Kale, 818 yılında inşa edilmiştir. Sütunlarıyla dikkat çeken kale en önemli ölçüde harap olmuş olsa da, bir kısmı orijinal bir şekilde bugünlere kadar gelmiştir. Memlüklüler, Osmanlı Devleti, Akkoyunlar, Selçuklular ve farklı medeniyetlerin savunma amaçlı kullandığı Kale, bu medeniyetlere ait izleri de taşımaktadır. 

Şuayip şehri 

Harran’da bulunan Şuayip şehri, Roma döneminden kalma Harabeleri ile ünlüdür. Romalılara ait birçok tarihi yapıyı rahatlıkla görebileceğiniz Antik Kent niteliğindeki bu yerleşim yeri, Şanlıurfa merkezden 75 kilometre uzakta bulunmaktadır. 

Tarihi yapılara merakınız varsa ve bir alanda onlarca tarihi yapı görmek için, burayı ziyaret edebilirsiniz. Şehir merkezinden uzakta olan bu alana ekonomik olarak daha rahat ulaşım sağlamak için, Şanlıurfa ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Eyüp peygamber ve Makamı 

Hz Eyüp Peygamber’in eşi ile birlikte Allah’a sığınarak çile çektiği yer olarak bilinen mağara, Eyüp peygamber ve makamı olarak anılmaktadır. Müslümanlar için ziyaret edilmesi gereken kutsal mekanlar arasında kabul edilen bu mağarayı, ziyaret edebilirsiniz.

Haleplibahçe Mozaik Müzesi 

Şehir merkezinde yer alan ve Türkiye’nin en büyük müzesi konumundaki Şanlıurfa Müzesi’nin yanı başında bulunan Haleplibahçe Mozaik Müzesi, özellikle yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. 

Mitolojide yer alan Amazon kadın savaşçıların tasvir edildiği tek mozaik müze olma özelliğini taşımaktadır. 
sanliurfa oto kiralama

Tarihi Kapalıçarşı 

Şehirdeki Osmanlı dönemi eserlerinden biri olan kapalı çarşı, 562 senesinde yapılmıştır. Düzgün kesme taşlarla yapılan tarihi Kapalı çarşı, günümüzde farklı ürünlerin satıldığı birçok dükkanla birlikte hizmet vermeye devam etmektedir.
 

Powered by Froala Editor