Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kurtalan Araç Kiralama - Kurtalan Rent A Car | Gezgin 7/24

Kurtalan İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve 10 bine yakın nüfusu içerisinde barındıran bölge, Siirt kenti, içerisinde 6 ilçeyi barındıran bir yerleşim birimi olmaktadır. Bu 6 ilçeden biri ise Kurtalan ilçesidir. Şehirde yer alan ilçelerden en büyüğü konumunda bulunan bu ilçe, kent merkezine ise yaklaşık olarak 59 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kurtalan araç kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölge, tarihi ve doğal güzellikler bakımından da epey zengin bir konumda yer almaktadır. Özellikle son senelerde sosyal medya aracılığıyla daha da ünlenen Kurtalan bölgesine sık tercih edilen ulaşım yollarından birisi de Kurtalan Ekspresi olmaktadır. Demiryolları ile yapılan bu ulaşımda yolculuk yaklaşık olarak bir gün sürmektedir.

Kurtalan İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi, karasal iklim kuşağında konumlanan yerlerden birisi olmaktadır. Karasal iklimin ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış olmak üzere dört mevsimde de çok belirgin bir şekilde yaşandığı kentlerden birisi de Siirt olmaktadır. Siirt’in Kurtalan ilçesi de bu iklim kuşağından nasibini almaktadır. İlçede yaz ayları çok kurak ve epey sıcak geçerken, kış ayları ise bir o kadar soğuk ve kar yağışlı olmaktadır. 

Kurtalan araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgeye gelirken, özellikle tercih etmiş olduğunuz mevsim kış ise olası don olaylarına karşı tedbirli olmanızda fayda vardır. Çünkü karasal iklim özelliklerinden en belirgin olanı da gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farklarının çok yüksek ve ciddi oranda olması şeklindedir. 

kurtalan-araba-kiralama.png

Yine Kurtalan oto kiralama firmaları ile konforlu ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, yapacağınız geziler sırasında sorun yaşamamanız açısından yanınıza her mevsime göre kıyafetler almanız sizin için ve beraber seyahate çıktığınız kişiler için fayda sağlayacak önemli tedbirlerden birisi olacaktır. 

Kurtalan İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Kurtalan rent a car ile ulaşım sağlayabileceğiniz Siirt’in Kurtalan ilçesi, Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer aldığı için, konumu itibariyle özellikle tarımcılık alanında kendini geliştirmeyi sürdürmüştür. Yaz aylarında kurak geçen ve kış aylarından da ciddi anlamda soğuk ve karlı olan bölgenin tarımı için en önemli mevsimler bahar mevsimleri olmaktadır. Bunun yanı sıra, bölgede ayrıca dağlık bölgeler de yer aldığı için hayvancılık da geçim kaynakları arasında önemli bir konuma sahiptir. 

Yer yer küçük baş hayvancılığın bulunduğu bölgede, ayrıca büyük baş hayvancılık da sık karşılaşılan geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Tarım ve hayvancılığın dışında ayrıca bölgede kurulu olan çimento fabrikaları da, Kurtalan ilçesinin işçi gücünü artırmış ve çoğu hane halkının geçim kaynakları arasında yer almıştır. Siirt oto kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölgeyi, dilerseniz tarım zamanlarında gezebilir ve bölge halkının ne ile geçimini sürdürdüğünü yakından inceleme fırsatı edinebilirsiniz. 

kurtalan-oto-kiralama.png

Kurtalan İlçesine Ulaşım Nasıl Olmaktadır?

Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli şehirlerinden birisi olan Siirt, ulaşım açısından pek çok seçeneğe sahiptir. Öncelikle toplu taşımayı tercih etmek isteyenler için Kurtalan ilçesine, şehrin merkezinden kalkmakta olan dolmuşlar yer almaktadır. Bunlar aracılığıyla, ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir. Bunun dışında demiryolları aracılığıyla Ankara kalkışlı Kurtalan Ekspresi isimli demiryolları seçeneği bulunmaktadır. Rahatlık ve konfor açısından da bölgeye geldiğinizde Siirt Kurtalan kiralık araç firmaları, hem sizin için hem de aileniz ve sevdikleriniz için son derece konforlu bir yolculuk imkanını size sunacaktır. 

Kurtalan İlçesi Tarihi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye öyle bir konumda yer alır ki, her karış toprağı ayrı birer tarihi içerisinde barındırmaktadır. Bu özel ve değerli yerlerden birisi ise Siirt’in Kurtalan ilçesi olmaktadır. Tarihi çok eskilere dayanmakta olan ilçeyi Kurtalan ucuz araç kiralama firmaları aracılığıyla ziyaret edebilirsiniz. 

Kurtalan, 1500 tarihlerine kadar giden bir geçmişe sahiptir. Geçmiş tarihinde ayrıca Osmanlı Devleti’nin sınırları içerisinde de yer almasıyla bilinen bölgelerden birisi olmaktadır. Kurtalan ismini alana kadar ki süreçte, birçok isim değiştirmiştir. Bu isim değişiklikleri de aslında bölgenin ne kadar çok medeniyet ve uygarlığa ev sahipliği yapmış olduğunu gözler önüne seren nitelikler arasında yer almaktadır. Eğer siz de tarihe meraklı biri iseniz mutlaka Kurtalan araba kiralama firmaları ile bölgeyi ziyarete gelmeli ve bu tarih kokan bölgeyi yakından inceleyerek, havasını solumalısınız. 

Kurtalan İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Siirt şehrinde yer alan 6 ilçeden biri olan Kurtalan gezilecek yerler bakımından çevreye yönelik zengin olmaktadır. Yani ilçenin çevresinde yer alan birçok doğal güzellik ve tarihi yapıt bulunmaktadır. Dilerseniz Siirt araç kiralama firmaları ile kurumsal geziler de düzenleyebileceğiniz bölgeye, şirketleriniz ya da okulunuz aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğayı seven ve gezmeye meraklı kişilerin mutlaka gitmesi gereken yerleri şu şekilde sıralamak mümkün olabilir:

kurtalan-rent-a-car.png

  • Basur Çayı
  • Garzan Çayı
  • Botan Çayı 
  • Ekinli Köyü
  • Yayıklı Köyü

Bölgede sunulan araç kiralama hizmetleri sayesinde bölgenin doğal güzellikleri ve tarihi eserlerini rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.