Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Siirt Araç Kiralama - Siirt Rent A Car | Gezgin 7/24

Siirt oto kiralama

En uygun fiyatlarla Siirt oto kiralama ihtiyacınızı giderebileceğiniz platformların başında gelen Gezgin 7/24, sizlere en nitelikli hizmeti sunmak adına tüm gayreti ile çalışmaktadır. 

Siirt"i iş ya da turistik gezi için ziyaret ettiğinizde gerekli olan araç ihtiyacınızı, web sitemiz üzerinde bulunan Siirt oto kiralama firmalarından rezervasyon yaparak rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Siirt ucuz araç kiralama 

Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Siirt oto kiralama firmalarının fiyatlarına bakarak, en uygun fiyatı veren firmadan Siirt ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Gezgin 7/24 platformuna özel olarak sunulan avantajlardan da, yine web sitemiz üzerinden Siirt araç kiralama firmalarına yapacağınız rezervasyonlar ile yararlanmanız mümkündür. 

Siirt gezilecek yerler 

Siirt saat kulesi 

Vali Konağı"nın tam karşısında hükümet Caddesi"nde bulunan tarihi saat kulesi, 1975 yılında yaptırılmıştır. Çevresinde Siirt Ulu Camii gibi farklı birçok tarihi yapının bulunduğu saat kulesi toplam 6 kattan oluşmakta olup, ilk 5 katının her cephesinde birer penceresi bulunmaktadır. 

Saatin en üst katında ise zamanı haber vermekte kullanılan eski tarihli bir saat yer almaktadır. 

Siirt Ulu Camii 

Diğer adıyla Çinili minare olarak bilinen Siirt Ulu Camii, Selçuklu döneminin şehirde bulunan en önemli eserleri arasındadır. 

Caminin yapım yılı ve kimler tarafından yaptırıldığı bilinmese de, 1129 yılında yaptırıldığını dair birtakım işaretler bulunmaktadır. 

Selçuklu mimarisinin cezbedici özelliklerini taşıyan caminin minaresi de, klasik minarelerden oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Bugüne kadar ayakta kalmayı başarmış Camii, günümüzde hala ibadete açık olarak hizmet vermektedir.

Botan mağaraları 

Dicle nehrine yakın bir mesafede bulunan Botan mağaraları, geçmiş dönemlerde yaşam alanı olarak kullanılmıştır. Bu mağaraların içerisinde ve çevresinde yapılan kazılar, bu bölgenin geçmişte önemli yerleşim alanlarından biri olduğunu göstermektedir. 

Hangi medeniyete ait olduğu bilinmeyen birçok tarihi eserin bulunduğu mağaralar, günümüzde bakımsız bir şekilde bulunsa da, birçok insan tarafından ziyaret edilmektedir. 

Veysel Karani Türbesi 

Şehirde bulunan en önemli tarihi yapılardan biri olduğu kadar, manevi değeri de yüksek bir yapıdır. Müslümanlar arasında saygı duyulan şahsiyetlerden birisi olan Veysel Karani’ye ait türbe, 1901 yılında yapılmıştır. 

Her yıl düzenlenen Veysel Karani anma günlerinde daha fazla ziyaret alan türbenin, bina olarak tarihi bir değer taşıması da, daha fazla ziyaret edilmesine sebep olmaktadır.
siirt havalimanı arac kiralama

Cumhuriyet Camii 

Şehrin merkezinde bulunan Cumhuriyet Camii, Siirt"in en eski camilerinden biridir. 12. Yüzyılda yapıldığı bilinen ancak kesin olarak yapım yılı hakkında bilgi bulunmayan Cumhuriyet Camii, bu ismi Mustafa Kemal"in caminin onarılması için emir vermesi nedeniyle almıştır. Siirt"te ziyaretlerde bulunan Mustafa Kemal Atatürk, 1929 senesinde caminin harap bir vaziyette olduğunu görmesinin ardından restore edilmesi için talimat vermiştir. 

Atatürk"ün emrinden sonra tadilata giren Camii, o günden beri Cumhuriyet Camii olarak anılmaya başlanmıştır. 

Ayrıca bir rivayete göre caminin içerisinde Hz. İsa"nın havarileri arasında bulunan Yalova"nın, mezarı olduğu iddia edilmektedir. Ancak bu iddiayı kanıtlayacak herhangi bir kanıt bulunmamaktadır. 

Sağlarca kaplıcası 

Şehir merkezinden 26 kilometre uzaklıkta bulunan sağlarca kaplıcası, deri ve eklem hastalıkları, cilt hastalıkları ve romatizmal hastalıklar gibi birçok hastalığın tedavisinde faydalı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle sağlık turizmi açısından, şehre değer katmaktadır. 36 derece su sıcaklığındaki kaplıcayı ziyaret etmek için, Siirt oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

İncekaya Kalesi 

Siirt merkezden 40 kilometre uzaktaki Silvan ilçesi sınırlarında bulunan İncekaya Kalesinin, Bizanslılar tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. Kalenin günümüze kadar önemli bir kısmı harap olmuş, geriye sadece bir kısım kalıntıları kalmıştır. 

Kalenin içerisinde 360 oda, hamam, kilise ve su sarnıçları gibi farklı alanların olduğu bilinse de, bu alanların tamamına yakını yıkılarak yok olmuştur. 

Şehir merkezinden uzak olan bu tarihi Kaleyi ve çevresindeki farklı yerleri gezmek için, Siirt araç kiralama firmalarından araba kiralayarak, daha rahat gezebilirsiniz. 
siirt havalimanı oto kiralama

Erzin ören yeri 

Erzin ören yeri, Siirt ile Batman arasında olunmaktadır. Siirt bölgesindeki ilk yerleşim yerlerinden birisi olduğu anlaşılan ören yeri üzerinde yapılan arkeolojik kazılar sonrasında, Bizans dönemine ait eserlerin yanı sıra hangi medeniyete ait olduğu bilinmeyen birçok tarihi eser gün yüzüne çıkarılmıştır. Ayrıca bu ören yeri Türklerin Anadolu"ya girişinde önemli bir yer tutan Malazgirt Savaşı sonrasında, Selçukluların Anadolu"da ilk yerleştikleri yerlerden biri olarak bilinmesidir. 

Birçok kitabe ve mezar taşının bulunduğu ören yerini, Siirt oto kiralama hizmet alarak daha rahat ziyaret edebilirsiniz. 

Derzin Kalesi 

Adını aldığı Derzin köyünün sınırlarında bulunan ve sarp kayalıkların üzerine inşa edilmiş olan tarihi kale, Bizans dönemine ait kalelerden biridir. 

Kalenin yapım yılı ve diğer bilgilerinin yazdığı herhangi bir kitabenin bulunmaması nedeniyle, tam olarak yapıldığı tarih bilinmemektedir. 

Moloz taşların yoğun olarak kullanıldığı Kale, sadece surlarıyla günümüze gelmiş olup İç kale kısmı önemli ölçüde tahribata uğramıştır.

Siirt"te gezilecek yerler arasında daha birçok tarihi yapı bulunmasına rağmen, bu yapılanın birçoğu bakımsızlıktan dolayı adeta bir harabeye dönmüştür. Ancak tarihi değerinden dolayı bu yapıları hızlı ve kısa sürede gezmek istiyorsanız, Siirt oto kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. 
siirt oto kiralama
Web sitemiz üzerinde Siirt ucuz araç kiralama hizmeti alabileceğiniz, birçok rent a car firması bulunmaktadır. Bu firmalardan rezervasyon yaparak araç kiralama hizmeti almak için, web sitemizi kullanabilirsiniz.