Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Pervari Araç Kiralama - Pervari Rent A Car | Gezgin 7/24

Pervari İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt şehrinin bir ilçesi olan Pervari, kentin 6 ilçesinden biri olmaktadır. Kente epey mesafede yer alan şehrin Siirt merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 92 kilometre olarak hesaplanmıştır. Pervari araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, birçok doğal güzellik ve tarihi yapıt da yer almaktadır. 60 köye ev sahipliği yapan Pervari, 3 tane de nahiyeyi içerisinde barındırmaktadır. Pervari araç kiralama hizmetlerinin yakın zamandan bu yana nitelikli bir şekilde sunulması; ilçeyi de olumlu yönde etkilemektedir. 

Pervari İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt şehrinin ilçesi konumunda bulunan Pervari’de karasal iklim hakimiyeti görülmektedir. İklime göre de ilçede kış ayları soğuk ve bol bol kar yağışlı, yaz ayları ise tam aksine kurak ve çok sıcak olmaktadır. Siirt Pervari araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, karasal iklim sebebiyle de gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları hayli yoğun yaşanmaktadır. Bu sebeple olası değişken havalara karşı tedbirli gelmeniz, hem sizin hem sevdiklerinizin hem de gezi planınızın sağlığı açısından son derece faydalı olacaktır. 

pervari-araba-kiralama.png

Pervari İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Siirt’in ilçesi olan Pervari, geçim kaynakları bakımından tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Buğday, arpa gibi ürünlerin tarımının yapılmakta olduğu bölgede, her mevsim tarım için elverişli değildir. Bu sebeple az bir zaman diliminde tarım yapılabilme olanağı bulunmaktadır. Ayrıca Pervari özellikle arıcılık işleri ile meşhur olan bölgelerden birisi olmaktadır. Siirt oto kiralama firmaları gelebileceğiniz bölgede, şimdiye kadar yiyeceğiniz en güzel balı tatma olasılığınız hayli yüksektir. Kara kovan ismi verilen yerli bir üretim şekli ile yapılan Pervari balı, yıllık olarak yaklaşık olarak 70 tona yakın üretilmektedir. Bu sebeple de bölgenin başlıca geçim kaynakları arasında yer aldığı söylenebilir.  

Pervari İlçesi Tarihi Hakkında Genel Bilgi

Birçok Anadolu yerleşkesi gibi, Pervari’nin de tarihi epey eskilere dayanmaktadır. Bölgede yapılan araştırmalara, incelemelere ve uzmanların arkeolojik kazılarına göre bu tarih yaklaşık olarak M.Ö. 550 senelerini işaret etmektedir. Yani Pervari kiralık araç firmaları ile ulaşım sağlayacağınız bu ilçe Pervari, birçok medeniyet ve uygarlığa ev sahipliği yapmış önemli yerlerden birisidir. Ve bu uygarlıklar arasında Roma İmparatorluğu ve Bizans İmparatorluğu gibi çok büyük imparatorluklar da yer almaktadır. Siirt’in birçok ilçesinde olduğu gibi, Pervari de Osmanlı Devleti padişahlarından birisi olan Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı’nın hakimiyeti altına girmiştir. Bu hakimiyet ise Çaldıran Seferi sırasında gerçekleşmiştir. 

Pervari İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Pervari gezilecek yerler bakımından da oldukça zengin bir konumda yer almaktadır. Hem tarihi yapıtları hem de doğal güzellikleri ile adını duyuran ilçenin mutlaka görülmesi gereken yerleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

pervari-oto-kiralama.png

  • Cemikari Yaylası
  • Çemekare Yaylası
  • Herekol Yaylası
  • Zervin Gölü
  • Zirin Gölü

Çemikari Yaylası 

Pervari ucuz araç kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölgenin en meşhur doğal güzellikleri arasında şüphesiz ki yaylaları bulunmaktadır. Yaz mevsimlerinde kurak ve sıcak havadan kurtulup ferahlamak için gelinen Çemikari Yaylası, kış mevsimlerinde de özellikle temiz havası ile tercih edilmektedir. Ayrıca bölgede çok sayıda farklı doğal güzellik alanı bulunduğu için Pervari son zamanların gözde beldeleri arasında yer alıyor. 

Yaylalarda gezerken çoğunlukla karşınıza çıkacak şeyler ise hayvan otlatan çobanlar olacaktır. Her mevsimde bol yağış alan bu yayla, yeşilliği ile de meşhurdur. Özellikle arıcılık yapanların çok fazla bitki bulunduğu için bu yaylada kovanları mevcuttur. Ayrıca Siirt araç kiralama firmaları ile kurumsal geziler de düzenleyebileceğiniz bölgede, eşsiz fotoğraflar yakalamanız da mümkün olacaktır. 

Çemekare Yaylası

Pervari araba kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz yaylalardan bir diğeri de Çemekare Yaylası olmaktadır. 

Pervari İlçesi Ulaşım Yolları Nelerdir?

Siirt’in önemli doğal güzelliklerini içerisinde barındıran ilçeye Pervari rent a car ile ulaşım sağlamanız hem konforlu yolculuklar yaşamanızda hem de direksiyonu istediğiniz yöne çevirmenizde son derece etkili olacaktır. Ayrıca şehrin merkezinden kalkmakta olan dolmuşlarla da ilçeye ulaşım sağlama şansınız bulunmaktadır. 

pervari-rent-a-car.png

Pervari İlçesinde Araç Kiralama İmkanları

Doğaya meraklı, tarihe doyamayan ve gezmeyi seven herkesin mutlaka gelip görmesi gereken yerlerden birisi olan Pervari, kiralık araç firmaları bakımından hayli zengin bir yer olmaktadır. Siirt’in hemen her yerine rahatlıkla ulaşım imkanı sağlayan araçlarla doyasıya gezebilir, hem kendinize hem de sevdiklerinize kusursuz bir Güney Doğu Anadolu gezisi ısmarlayabilirsiniz. Pervari oto kiralama firmaları ile yapacağınız gezilerde, hem dilediğiniz yere gidebilir hem de dolmuş, otobüs gibi dertlerle uğraşmayabilirsiniz. Siirt, konumu itibariyle çoğu ile uzak olmaktadır. Bunun için de saatlerce yol çekmemeniz adına hava yolu ile ulaşım sağlamanızın ardından, ilçeye geldiğinizde seçmiş olduğunuz kiralık araç ile doyasıya ilçeyi gezebilir, doğanın size sunduğu güzelliklerin tadını da çıkartmanın keyfini sürebilirsiniz.