Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gerze Araç Kiralama - Gerze Rent A Car | Gezgin 7/24

Gerze Gezilecek Yerler

Sinop ili, Türkiye’nin liman şehirleri arasında yer almaktadır. Ticaret ve ekonomi merkezi olan Sinop, gezip görülecek yerler açısından da zengin bir ildir. Sinop ilinin Gerze ilçesinde birçok turistik alan bulunmaktadır. Gerze gezilecek yerler bakımından farklı seçeneklere sahip bir ilçedir. İlçe sınırlarında bulunan tarihi türbe ve konaklar dikkat çekmektedir. Ayrıca doğal güzellikleri ile öne çıkan alanlar da bulunmaktadır. Sahile kurulmuş bir ilçe olan Gerze, Sinop iline gelen turistlerin seyahat ettiği ilçeler arasında yer almaktadır. Sinop özellikle doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bir kentimizdir. Bundan dolayı gezilecek yerler konusunda Gerze ilçesinin son derece iddialı olması gayet olağandır. 

Gerze ilçesine ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır. İlçe, Sinop ile Samsun’u bağlayan karayolu üzerinde bulunmaktadır. Bu sayede ilçe sık sık ziyaret edilmektedir. Turistik merkezler arasında yer alan Gerze ilçesi, aynı zamanda konaklama faaliyetlerinin de yürütüldüğü bir ilçe olarak öne çıkmaktadır. İlçenin tarihi eski zamanlara dayanmaktadır. Gerze ilçesinin kurulu olduğu topraklarda daha önce farklı uygarlıklar yaşamıştır. Bu nedenle ilçenin tarihi ve kültürel alanları fazladır. Bu alanları özel araçları ile gezmek isteyen kişiler, Gerze araç kiralama faaliyetlerinden yararlanabilir.

Gerze Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Gerze ilçesi, Sinop iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin, il merkezi sınırlarına olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 40 kilometre civarındadır. Gerze ilçesinin Samsun il merkezine olan uzaklığı ise 130 kilometredir. İlçeye yakın konumda bulunan dağlar bulunmaktadır. Bu dağların isimleri Dede dağı, Elma dağı ve Hasan dağıdır. İlçeye ulaşım sağlamak için kara ve deniz yollarından yararlanılabilir. Karayolu tercih edenler için verilen Gerze araba kiralama hizmetleri vardır.

Gerze ilçesinin güneyinde Dikmen ilçesi yer almaktadır. Kuzeyinde ise Sinop il merkezi sınırları ve Erfelek ilçesi bulunmaktadır. İlçenin doğusunda Karadeniz sahili bulunmaktadır. İlçeye farklı il ve ilçe merkezleri üzerinden ulaşılabilmektedir. İlçeye ulaşım için otobüs, minibüs ve deniz araçlarından yararlanılabilir. Ayrıca Sinop belediye otobüsleri de Gerze ilçesi için ulaşım hizmeti vermektedir. Ulaşım seçenekleri arasında Sinop oto kiralama faaliyetleri de öne çıkmaktadır.

gerze-araba-kiralama.png

Gerze Geçim Kaynakları

Gerze ilçesine bağlı olan 45 tane köy bulunmaktadır. Bu köylerde yaşayan halk daha çok tarım ile geçimini sürdürmektedir. Mısır, yulaf ve tütün gibi tarım ürünlerinin üretimi ve ticareti yapılmaktadır. İlçenin en önemli tarım ürünü ise tütün olarak gösterilebilir. Çiftçilerin yanında hayvancılık ile uğraşan yerel halk da bulunmaktadır. İlçede yürütülen diğer ekonomik faaliyetler arasında balıkçılık, sebzecilik ve meyvecilik bulunmaktadır. Hizmet sektöründe de faaliyetler yürütülmektedir. Özellikle Sinop Gerze kiralık araç faaliyetleri dikkat çekmektedir. Bölgede araç kiralama sektörünün son zamanlarda hızlı bir şekilde gelişim gösterdiklerini söylemek mümkün olmaktadır. 

Gerze Çeçe Sultan Türbesi

İlçenin dini ve tarihi yerlerinden olan Çeçe Sultan Türbesi, ilçe merkezine yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçede yaşayan halk ve gelen ziyaretçiler, türbeyi ziyaret edip dilek dilmektedir. Türbenin inanç turizmi açısından önemi büyüktür. Çeçe Sultan’ın bölge için önemli bir şahsiyet olmasından dolayı her sene bu bölgede kültürel faaliyetler de düzenlenmektedir. İlçenin en önemli turizm merkezlerinden olan bu yere ulaşım sağlamak için Gerze ucuz araç kiralama ile araba kiralanabilmektedir.

gerze-araç-kiralama.png

Gerze Acısu Çeşmesi

Acısu Köyü, Gerze ilçesine bağlı köyler arasında yer almaktadır. Köy sınırları içerisinde bulunan Acısu Çeşmesi, Gerze ilçe sınırlarında olan önemli yerlerdendir. Çeşmenin farklı özellikleri bulunmaktadır. Sağlıklı ve güzel olan çeşmenin suyunu içmek için bölgeye ziyaretçiler gelmektedir. Çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinen su, sağlık turizmi amacı ile ziyaret edilmektedir. Ayrıca bu bölge sosyal vakit geçirmeye ve piknik yapmaya da uygundur. Doğal güzellikleri sevenler Gerze oto kiralama ile araç kiralayarak bu bölgeleye ulaşabilmektedir.

Gerze Feneri Nerededir?

Gerze Feneri, ilçenin dikkat çeken yapıları arasında yer almaktadır. Mimarisi ile dikkat çeken fener, ilçeye gelen turistler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir. Fenerin 1945 senesinde yapılmış olduğuna dair bilgiler mevcuttur. Karadeniz’in sularını izlemek ve manzaranın tadını çıkarmak için fener ziyaret edilebilir. Gerze deniz fenerini ziyaret etmek için Gerze rent a car ile araç kiralanabilir.

Gerze Saklıköy Şelalesi

İlçenin doğal güzellikleri arasında yer alan Saklıköy Şelalesi, ilçe merkezine yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Asar tepesine yakın konumda bulunan şelale, çok güzel bir manzaraya sahiptir. Şelalenin çevresinde farklı bitki çeşitleri ve ağaçlar bulunmaktadır. Doğanın tadını çıkarmak isteyen kişiler, Gerze araç kiralama faaliyetlerinden araç kiralayarak bu bölgeye ulaşım sağlayabilir.

gerze-oto-kiralama.png

Gerze Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Sinop ilinin turistik açıdan en önemli ilçelerinden olan Gerze ilçesini gezmek isteyenlerin yararlanabileceği konaklama ve ulaşım hizmetleri bulunmaktadır. İlçe içinde farklı hizmetler gelişmiş olarak verilmektedir. Gerze kurumsal araç kiralama hizmetleri öne çıkmaktadır. İlçeye gezi amaçlı gelenlerin listesine ekleyebileceği doğal ve tarihi alanlar bulunmaktadır.