Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Saraydüzü Araç Kiralama - Saraydüzü Rent A Car | Gezgin 7/24

Saraydüzü Gezilecek Yerler

Sinop ilinin iç bölgelerinde yer alan Saraydüzü ilçesi, turistik bakımdan zengin yerler arasında bulunmaktadır. Sinop ilinin en küçük ilçelerinden biri olan Saraydüzü, güney kısımda yer almaktadır. Sinop ilçesinin doğal güzelliklerinin en yoğun olduğu bölgeler arasında yer almaktadır. İlçenin bitki örtüsü ve doğal özellikleri dikkat çekmektedir. İlçeye sene içinde farklı yerlerden ziyaretçiler gelmektedir. Bu ziyaretçilerin gezip görebileceği yerler bulunmaktadır. Saraydüzü gezilecek yerler açısından farklı yerlerin olduğu ilçeler arasında yer almaktadır.

Boyabat ilçesine de yakın konumda olan Saraydüzü, küçük bir alan üzerine kurulmuştur. İlçede tarihi ve kültürel olarak önemli yapılar fazla olarak bulunmasa da doğal güzellikler bulunmaktadır. İlçeye ulaşım sağlamak için farklı karayolları tercih edilebilir. Çorum ve Sinop illerini bağlayan karayolları üzerinde bulunan Saraydüzü ilçesine özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile seyahat edilebilir. İlçeye gezi turu düzenleyen farklı gezi firmaları bulunmaktadır. Özel araçları ile gezmek isteyen kişiler, Saraydüzü araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.

Saraydüzü Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Saraydüzü ilçesi, Sinop iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçe, Sinop iline oldukça uzak bir konumda bulunmaktadır. İlçenin, il merkezi sınırlarına olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 110 kilometre civarındadır. İlçe, Boyabat ilçesine de yakın uzaklığa sahiptir. İlçenin daha önce Boyabat ilçesine bağlı olduğu da bilinmektedir. Sinop ilinin hem nüfus hem de yüzölçümü açısından en küçük ilçelerinden olan Saraydüzü ilçesi, ulaşım açısından gelişmiştir. İlçe içi ulaşım faaliyetlerinde Sinop Saraydüzü araba kiralama hizmetleri tercih edilebilir.

saraydüzü-araba-kiralama.png

Saraydüzü ilçesinin kuzeyinde Boyabat ilçesi bulunmaktadır. Doğusunda ise Durağan ilçesi bulunmaktadır. Çorum il merkezine bağlı ilçeler arasında yer alan Osmancık ve Samsun il merkezine bağlı olan Vezirköprü ilçelerine de yakın konumda bulunmaktadır. Son yapılan sayımlara göre Saraydüzü ilçe nüfusu yaklaşık olarak 5.600 olarak belirlenmiştir. İlçe merkezine bağlı olan 30 tane köy bulunmaktadır. Ulaşım için karayolu seçeneği bulunmaktadır. Otobüs seferlerinin yanında Sinop oto kiralama ile araç kiralayarak ulaşım sağlanabilmektedir.

Saraydüzü Geçim Kaynakları

Saraydüzü ilçesinin en önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olarak öne çıkmaktadır. Saraydüzü ilçesinin bulunduğu topraklar, engebeli bir yapıya sahip olduğu için tarım alanları fazla değildir. Ekilen tarım ürünleri arasında ayçiçeği ve şeker pancarı gibi ürünler bulunmaktadır. Tarım ürünlerinin üretimi ve ticareti dışında hayvancılık faaliyetleri de yürütülmektedir. İlçede sanayi ve hizmet kollarında çalışan kişilerin de varlığı bilinmektedir. İlçe içi verilen hizmetler arasında Saraydüzü kiralık araç faaliyetleri önem taşımaktadır. Saraydüzü son zamanların turizm konusunda yıldızı parlayan bir ilçesi konumunda yer aldığı için bölgede kiralık araç sektörünün de hızlı olması gayet olağan bir durumdur. 

Saraydüzü Aksu Yaylası

Saraydüzü ilçe sınırlarında yer alan Aksu Yaylası, bölgenin en önemli doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. İlçe merkezi sınırlarına yaklaşık olarak 13 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yeşil bir doğaya sahip olan Aksu Yaylası, ilçeye gelen turistler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir. Özellikle yaz aylarında yoğun günler geçiren yaylada çeşitli kültürel faaliyetler düzenlenmektedir. Bu bölgeye ulaşım sağlamak isteyen kişilerin yararlanabileceği Saraydüzü ucuz araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

saraydüzü-araç-kiralama.png

Saraydüzü Soğuksu Mesire Yeri

Saraydüzü ilçesinin doğal alanlarından biri olan Soğuksu mesire yeri, ilçenin en önemli turistik mekanları arasında yer almaktadır. İlçede yaşayan yerel halk ve ilçeye gelen turistler, gezip görmek amacıyla bu mesire yerini ziyaret etmektedir. Aynı zamanda piknik amacıyla da ziyaret edilebilir. 

Mesire yerinin çevresinde vakit geçirilebilecek sosyal alanlar da bulunmaktadır. Bölgenin ilçe merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 12 kilometredir. Mesire yerine Sinop ve Saraydüzü merkezlerinden otobüs ve dolmuşlar ile gidilebilmektedir. Ayrıca Saraydüzü oto kiralama ile özel araba kiralayarak da ulaşım sağlanabilmektedir.

Saraydüzü İlçe Tarihi

Saraydüzü ilçesi, eski dönemlerde farklı devlet ve uygarlıklar tarafından yerleşim merkezi olarak kullanılmıştır. İlçenin tarihi eski dönemlere dayanmaktadır. Eskiden Çorum iline bağlı bir bucak olan Saraydüzü, daha sonraları Sinop iline bağlanmıştır. 1990 yılında ilçe unvanı alan Saraydüzü, kültür ve tarih açısından zengin ilçeler arasında yer almaktadır. İlçe tarihi hakkında geniş bilgilere ulaşmak ve ilçenin güzelliklerini gezmek isteyen kişiler, Saraydüzü rent a car ile araç kiralayabilmektedir.

Saraydüzü Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Türkiye’nin turistik açıdan önemli yerlerinden olan Sinop ili, doğal ve kültürel açıdan zengin yerlerin olduğu iller arasındadır. Sinop ilinin çeşitli ilçelerine olduğu gibi Saraydüzü ilçesine de gezi turu düzenlenebilmektedir. İlçe içinde bulunan konaklama, barınma ve ulaşım faaliyetleri gelişmiştir. İlçede Saraydüzü kurumsal araç kiralama faaliyetleri de yürütülmektedir.

İlçeye ulaşım için Sinop ilinden kalkan belediye otobüslerinden yararlanılabilir. Sinop ili dışında Samsun ve Çorum gibi illerin çeşitli yerlerinden de ulaşım hizmetleri verilmektedir. İlçenin farklı yerlerini rahat bir şekilde gezip görmek isteyen kişilerin tercih edebileceği Saraydüzü araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Böylece bölgede çok geniş kapsamlı bir araç kiralama hizmetinden söz etmek mümkün olmaktadır. 

saraydüzü-oto-kiralama.png