Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Güçlükonak Araç Kiralama - Güçlükonak Oto Kiralama Gezgin724

Güçlükonak İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şırnak şehrinin 6 ilçesinden birisi olan Güçlükonak, kentin merkezine yaklaşık olarak 70 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Güçlükonak araç kiralama firmaları aracılığıyla rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölge, birçok tarihi yapıt ve doğal güzellikleri ile de bilinmektedir. 

 

Güçlükonak İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehirde, sahip olduğu coğrafi konum sebebiyle karasal iklim görülmektedir. Bu sebeple de Şırnak Güçlükonak araç kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede yaz mevsimleri çok sıcak ve kurak geçerken, kış ayları da bir o kadar soğuk ve yağışlı olmaktadır. Bölgeye geleceğiniz gezi sürecinde denk gelen mevsim ya da sizin bizzat tercih etmiş olduğunuz mevsim eğer kış ise, olası don olaylarına karşı son derece tedbirli olmanız gerekecektir. 

Ayrıca Şırnak’ın Cizre ilçesine gelirken, her türlü hava koşuluna karşı tedbirli gelmeniz gerekmektedir. Çünkü karasal iklim sebebiyle burada gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkı son derece yüksek olmaktadır. Bu da sabah çok ılık olurken gece bir anda havanın soğumasına sebep olmaktadır. Bu tarz hava değişimleri için, gezinizin daha keyifli bir hale gelmesi adına, bavulunuza her türlü eşyayı ve her mevsime uygun kıyafeti almanız fayda sağlayacaktır.

 
güçlükonak araba kiralama
Güçlükonak İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

 

Şırnak’ın 6 ilçesinden biri olan Güçlükonak halkının başlıca geçim kaynakları arasında hayvancılık, tarım ve ticaret gelmektedir. Özellikle de sahip olunan coğrafi konum sebebiyle yöre halkının sıkça başvurduğu hayvancılık türü, küçükbaş hayvancılık olmaktadır. Hayvancılık yanı sıra, verimli topraklara sahip olan bölgede, tarım da çok sık olarak tercih edilmektedir. Şırnak oto kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede madencilik de geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Özellikle de kömür madeni bakımında zengin olan bölgede, kömürün fiyatının da ucuz olmasına sebebiyet vermektedir. 

 

Güçlükonak İlçesine Ulaşım Yolları Nelerdir?

 

Kent merkezine yaklaşık olarak 70 kilometre uzaklıkta yer alan Güçlükonak ilçesine ulaşmak son derece rahat olmaktadır. İlçeye ulaşmak için dilerseniz şehrin merkezi konumundan kalkan dolmuşlar aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da toplu taşıma araçlarını kullanmaktan yana değilseniz ve konforlu bir seyahat yapmayı isterseniz buraya Güçlükonak oto kiralama firmaları aracılığıyla hem ekonomik hem de büyük anlamda konforlu bir gezi yapmanız mümkün olacaktır. Ve bu keyifli seyahatiniz yaklaşık olarak 1 saat kadar sürecektir. 

 

Güçlükonak İlçesi Tarihi Hakkında Genel Bilgi

 

Güçlükonak kiralık araç firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz, Şırnak’ın ilçelerinden birisi olan Güçlükonak, kentin bilinen en eski yerleşim yerleri arasında yer almaktadır. Bu da bölgenin tarihinin ne kadar eski olduğunu gözler önüne sermektedir. Birçok medeniyet ve uygarlığın yaşamış olduğu Güçlükonak ilçesinde yapılan çeşitli kazı çalışmaları, araştırmalar ve detaylı incelemeler sonucunda Asurlular, Medler ve Persler’in burada yaşamış olduklarına dair bulgular elde edilmiştir. 

 

Ayrıca bölgede Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti gibi büyük imparatorluklar da hakimiyet sürdürmüştür. Geçmiş zamanda Siirt şehrine yakın olması sebebiyle bu şehre bağlı bir ilçe olan Güçlükonak, bugün Şırnak’a bağlı yerleşim yerlerinden birisi olmaktadır.  Güçlükonak ucuz araç kiralama firmaları ile son derece ekonomik geziler düzenleyebileceğiniz bölgede, dilerseniz sevdikleriniz ve aileniz ile keyifli bir tarihi seyahatin tadını çıkarabilirsiniz. 

 
güçlükonak araç kiralama
Güçlükonak İlçesinin Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

 

Güçlükonak araba kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, az sayıda doğal güzellik ve tarihi yapıt yer almaktadır. Bu sebeple de derin bir tarihi geçmişe sahip olan yerleşim birimi Güçlükonak gezilecek yerler bakımından pek zengin değildir. Bölgeye gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerleri şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır: 

  • Hısta Kaplıcası 
  • Dicle Irmağı

Hısta Kaplıcası 

Şırnak’ın 6 ilçesinden birisi olan Güçlükonak ilçesinin Düğün Yurdu Köyü’nde yer alan ve Güçlükonak rent a car firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölge, Dicle Irmağı’nın hemen kıyı bölgesinde bulunmaktadır. Dünyanın her yerinden yerli ve yabancı turistin gelmiş olduğu Hısta Kaplıcası, şifalı suları ve birçok hastalığa iyi gelmesi sebebiyle tercih edilen yerlerden de birisi olmaktadır.
güçlükonak oto kiralama
 Yüksek bir ısıya sahip olması, özellikle de romatizma hastalarının ağrısına iyi gelmesinde etkili olan özelliklerinden birisi olmaktadır. Yapılan hesaplamalara göre Hısta Kaplıcası’nın sıcaklığı 67 derece olmaktadır. Bu sıcaklık ile bölgenin en fazla ısıya sahip olan suyu olarak bilinmektedir. Ayrıca kadın hastalıklarına da iyi gelen bu şifalı kaplıcaya, Güçlükonak kurumsal araç kiralama firmaları aracılığıyla rahat bir şekilde ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır. Hem sevdiklerinizle, hem de ailenizle keyifli bir yolculuk yapabileceğiniz bu ilçede, hastalıklara da şifa bulma fırsatınız olacaktır.