Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Suşehri Araç Kiralama - Suşehri Rent A Car | Gezgin 7/24

Suşehri Gezilecek Yerler

Sivas ilinin en ünlü ilçelerinden olan Suşehri, doğal yapısı ile öne çıkan yerler arasındadır. İlçenin bulunduğu konum, Karadeniz bölgesine yakın olduğu için bitki örtüsü ve yer şekilleri çok çeşitlidir. İlçede ormanlık alanlar ve su kaynakları önemli yer kaplamaktadır. Bu sayede ilçede gezip görülebilecek doğal alanların da sayısı artmıştır. Doğal yapısı ve huzurlu bir ilçe olması nedeniyle turistler tarafından ziyaret edilen Suşehri, adından da anlaşılabileceği üzere su kaynağının çevresine kurulmuştur. Suşehri gezilecek yerler açısından zengin yerlere sahip olan ilçeler arasında yer almaktadır.

İlçenin yerleşim merkezi olarak kullanılma tarihi, çok eski zamanlara dayanmaktadır. İlçe çevresinde bulunan göl alanında yapılan çalışmalarda, eski çağlara ait kalıntılara rastlanmıştır. İlçeye bağlı olan köylerde ise Roma ve Selçuklu dönemlerinden kalan yapılara ulaşılmıştır. Karadeniz’e yakın bir konumda olduğu için doğal zenginliğe de sahip olan ilçe, turistik açıdan önemli merkezler arasında yer almaktadır. Özellikle Sivas iline gelen turistler, günü birlik olsa da Suşehri ilçesini ziyaret etmektedir. Bu ilçeye ulaşım sağlamak için farklı yollar kullanılabilmektedir. İlçeye gelen kişilerin yararlanabileceği Suşehri araç kiralama faaliyetleri de bulunmaktadır.

Suşehri Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Suşehri ilçesi, Sivas iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. Sivas bölgesinin kuzeyinde bulunan ilçe, Sivas il merkezine yaklaşık olarak 145 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçeye bağlı olan 52 tane köy bulunmaktadır. Belirlenen yüz ölçümü ise yaklaşık 835 kilometre karedir. İlçe topraklarının bulunduğu yer şekilleri daha çok yüksek alanlardan meydana gelmektedir. İlçeye yakın konumda bulunan dağlar bulunmaktadır. İlçede gerçekleştirilen ulaşım faaliyetleri arasında Suşehri araba kiralama faaliyetleri dikkat çekmektedir.

suşehri-araba-kiralama.png

Suşehri ilçesinin doğu kesiminde Akıncılar ilçesi bulunmaktadır. Kuzeyinde Koyulhisar bulunan ilçenin güneyinde ise İmranlı ilçesi bulunmaktadır. Suşehri ilçesinin batısında ise Zara ilçesi bulunmaktadır.  İlçe, Giresun sınırlarına da yakın konumda bulunmaktadır. İlçe içerisinde bulunan su kaynakları bölge için önemlidir. İlçeye ulaşım için farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında toplu taşıma araçları önemli yere sahiptir. Ayrıca Sivas oto kiralama hizmetleri ile araç kiralanabilmektedir.

Suşehri Geçim Kaynakları

Suşehri ilçesinin geçim kaynakları daha çok tarım sektörüne dayalıdır. İlçe içerisinde farklı tarım ürünlerinin üretimi ve ticareti yapılmaktadır. Bu tarım ürünleri arasında arpa, buğday ve elma gibi ürünler bulunmaktadır. İlçenin bulunduğu konum su kaynakları bakımından zengin olduğu için meyve ve sebze üretimi de yapılmaktadır. Ayrıca hayvancılık ile uğraşan yerel halk da bulunmaktadır. Sanayi sektörü ile de geçimini sağlayan kişilerin bulunduğu ilçede hizmet sektöründe çalışan kişiler de bulunmaktadır. İlçede bulunan hizmetler arasında Suşehri kiralık araç hizmetleri önemli bir yere sahiptir.

 

suşehri-araç-kiralama.png

Suşehri Kılıçkaya Baraj Gölü

Kılıçkaya barajı, Suşehri ilçe merkezine yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe, Kelkit Vadisi konumunda bulunmaktadır. İlçenin doğal yerleri arasında bulunan baraj gölü çevresinde piknik faaliyetleri de yoğun olarak yapılmaktadır. İlçeye gelen turistlerin sık olarak ziyaret ettiği baraj gölü, doğal manzarası ile öne çıkmaktadır. Ayrıca göl üzerinde tekne turu faaliyetleri de gerçekleştirilebilmektedir. Baraj gölü çevresinde vakit geçirilebilecek sosyal tesisler de bulunmaktadır. Bu alanı gezip görmek için seyahat edecek kişiler, Suşehri ucuz araç kiralama ile özel araba kiralayabilmektedir.

Suşehri Akçaağıl Kaplıcası

Akçağıl Köyü, Suşehri ilçesine bağlı köyler arasında yer almaktadır. Bu köy sınırlarında bulunan kaplıca, bölgenin önemli yerleri arasında bulunmaktadır. İlçe merkezine olan uzaklığı 9 kilometre olan kaplıcanın suyu şifalıdır. İlçe merkezine gelip kaplıcaya ulaşım sağlamak isteyen kişiler Suşehri rent car ile araç kiralama seçeneğine sahiptir.

Sağlık turizmi için oldukça önemli olan kaplıca hem içme hem de banyo suyu özelliklidir. Şifalı suyun, karaciğer ve bağırsak rahatsızlıklarına karşı şifalı etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Kaplıca çevresinde konaklama tesisleri de yer almaktadır. Kaplıcayı gezip görmek isteyenler, ilçe merkezinde bulunan Suşehri oto kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.

suşehri-oto-kiralama.png

Suşehri Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Sivas ilinin tarihi ve doğal güzelliklerinin bir arada bulunduğu ilçelerinden olan Suşehri, gezip görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. İlçeye gezi turu düzenlemek için bahar ve yaz aylarının tercih edilmesi daha uygun olacaktır. İlçeye giden kişiler, yakın konumda bulunan barajları ve kaplıcaları gezebilmektedir. İlçe ve çevre bölgeler için ulaşımda Sivas Suşehri araç kiralama hizmetleri önem taşımaktadır. İlçe sınırları içerisindeki güzel yerleri rahat bir şekilde gezmek için araç kiralama seçeneğinden yararlanılabilir.

Suşehri ilçesi ulaşım ve konaklama faaliyetleri açısından gelişmiştir. Sivas il merkezinden veya farklı ilçelerden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu otobüsler ile Suşehri ilçesine ulaşım sağlamak mümkündür. Karadeniz bölgesine yakın bir konumda bulunduğu için Karadeniz illerinden de ulaşım sağlanan ilçede konaklanabilecek otel ve pansiyonlar da bulunmaktadır. İlçeye gelen kişilerin yararlanabileceği Suşehri kurumsal araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Araç kiralamak isteyen kişiler internet üzerinden ayrıntılı bilgi alabilir.