Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yıldızeli Araç Kiralama - Yıldızeli Rent A Car | Gezgin 7/24

Yıldızeli Nerede Ve Hangi İldedir?

Yıldızeli İç Anadolu Bölgesinde ve bölgenin son topraklarında yer almaktadır. Yıldızeli Sivas’a bağlı ilçelerimizden biridir. İlçenin Sivas merkeze olan uzaklığı 47 km’dir. Yıldızeli araç kiralama hizmeti veren firmalardan istediğiniz özellikte bir araç kiralayarak bu mesafeyi 40 ila 45 dakikada gidebilirsiniz. 

İlçede farklı doğal ve tarihi güzellikler bulunmaktadır. Tüm bu güzellikleri görmeden ilçeden ayrılmamak için Yıldızeli gezilecek yerler listesi oluşturmalısınız. Bu liste işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Ayrıca Sivas ve ilçeleri Türk tarihinde büyük bir önem taşıdığı için hiçbir detayı atlamadan gezinizi planlamalısınız. 

Ülkemizin hangi şehrine giderseniz gidin yapacağınız geziyi unutulmaz ve keyifli kılmak için ulaşım sorunu yaşamamanız gerekmektedir. Sürekli vasıta değiştirmek veya beklemek tüm gezinin büyüsünü bozacaktır. Bu nedenle Sivas oto kiralama firmalarının sunduğu kaliteli hizmetleri değerlendirmelisiniz. Alacağınız bu hizmetler ile kusursuz bir tatil yaşamış olacaksınız. 

İç Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu arasında kalan ilçe gezinizi hangi mevsimde yaparsanız yapın hava şartlarına karşı Sivas Yıldızeli araç kiralama firmalarının son model ve çeşitli markalarda olan araçlarından birini kiralayabilir ve aracınızda kendi mevsiminizi yaratabilirsiniz. 

İlçe gezinizi kalabalık guruplar olarak gerçekleştirecek iseniz Yıldızeli kurumsal araç kiralama firmalarından uygun büyüklükte ve farklı özellikte olan araçlardan birini hemen temin edebilir ve hemen gezinizin startını verebilirisiniz. 

yıldızeli-araç-kiralama.png

Yaşadığınız tüm anları farklı kılmak ve ilçeyi çok daha yakından tanımak için Yıldızeli oto kiralama firmalarından birinden kiralayacağınız aracın koltuğuna kurulup, kontağı çevirip, gaza basmanız yeterli olacaktır. 

Yıldızeli Tarihini Öğrenelim

Yıldızeli ilçesinin geçmişi MÖ 4500’lü yıllara dayanmaktadır. Hatta yapılan ve hala devam eden kazılara göre ilçe tarihi çok daha eski dönemleri işaret etmektedir. İlçe farklı pek çok medeniyeti ağırlamıştır. Hititler, Persler, Frig, Roma, Bizans, Makedonya krallığı, Selçuklu, Osmanlı ve farklı pek çok beylik bu topraklar üzerinde hâkimiyet kurmuştur. 

Yıldızeli bulunduğu konum nedeni ile tam bir geçiş güzergâhı işlevi görmüştür. Bu nedenle genel olarak yerleşim yeri olarak medeniyetlerce tercih edilmiştir. İlçe ve Sivas ülke tarihimiz içinde önemli bir yere sahiptir. Ülke kaderini değiştirecek olan Atatürk Sivas ilinde kongreler yaptı. Bu kongrelere gelirken Yıldızeli güzergâhını kullanmıştır. İlçe geçiş güzergâhı olarak sıkça Atatürk tarafından kullanılmıştır. 

Yıldızeli geçmişte Yenihan ismi ile anılmaktadır. Eski dönemde ilçeye inşa edilmiş bir hanın bu ismin verilmesine neden olduğu rivayet edilmektedir. Yıldızeli ismini ise 1936 yılında ilçe etrafında tüm ihtişamı ile boy gösteren Yıldız Dağlarından esinlenerek ilçeye yeni isim verilmiştir. 

İlçeye ait farklı hikâyeleri dinlemek ve tarihin akışına yön veren adımların sizi alıp götürmesi için Yıldızeli araba kiralama firmalarından kiraladığınız aracınız ile tüm bu atmosferi yakından koklaya bilirsiniz. 

yıldızeli-oto-kiralama.png

Yıldızeli Gezilecek Yerler

Yıldızeli ziyaretçilerini harika doğası, tarihi güzellikleri ve şifa kaynağı suları ile karşılamaktadır. İlçe gezinizde ziyaret edeceğiniz alanların farklı konumlarda olması nedeni ile Yıldızeli kiralık araç hizmetlerinden faydalanarak kısa sürede belirlediğiniz yerlerde olabilirsiniz. 

Kemankeş Kara Mustafa Paşa tarafından 1640 yılında yapılan ve aynı isimle anılan cami ilçede göreceğiniz en güzel yerlerden biridir. Farklı mimarisi ve hemen yanı başında bulunan hamamı ile tüm ihtişamı ile ziyaretçilerini beklemektedir. Cami yanında eskiden birde han bulunmaktaymış ancak han günümüze ulaşamamıştır. 

Cami ziyaretinizden sonra Yıldızeli ucuz araç kiralama firmalarından kiralamış olduğunuz araç ile kısa sürede Roma döneminde inşa edilen ancak sonrasında kalıntıları üzerine Selçuklu Devletince yeniden yapılan Yıldızeli köprüsüne gidebilirisiniz. Köprü üzerinde bulunan insan figürleri oldukça dikkat çekicidir. 

İlçede farklı doğal ve şifalı sular bulunmaktadır. Yıldızeli rent a car firmalarından kiralamış olduğunuz konforlu aracınız ile ilk olarak ilçeye 9 km mesafede olan Ilıca’ya gidebilirsiniz. Ilıca’da farklı pek çok hastalığa iyi geldiğine inanılan şifalı içme ve banyo suları bulunmaktadır. Bu sular ile hem şifa bulup hem de dinlenmenin keyfini çıkarabilirisiniz. 

yıldızeli-rent-a-car.png

Sıcak Çermik kaplıcası ile 43 derecelik şifalı suya sahiptir. Uyuz Çermik kaplıcası ise bir mağaradan çıkan ve cilt hastalıkları ve uyuza iyi gelen şifa kaynağı bir kaplıcadır. Bir diğer uğramanız gereken nokta ise Kaman maden sularıdır. Yine oldukça şifalı ve doğal maden sularını içerek farklı tadını deneyimleyebilirsiniz. 

Yıldızeli Gezi Turu

Yıldızeli gezi turunuzda tarihi mekânları gezdikten sonra kendinizi şifa kaynağı olan sulara bırakmalısınız. Tatili tam manası ile fırsata dönüştürerek harika vakit geçireceğiniz bu kaplıcalardan ayrılmak istemeyeceksiniz. Yıldızeli ilçesinde son zamanlarda gezi turlarının sayısı her geçen gün artış göstermektedir. 

Yıldızeli’de Ne Yenir?

Yıldızeli mutfağı farklı lezzetleri ön plana çıkmaktadır. Madımak, kelle tatlısı, kesme aşı, sirok, kete, içli köfte, katmer, kebap, salata kurutma, pezik, hingel, köfte, baviko, peskütan çorba, sübüra, Divriği pilavı gibi farklı yöresel lezzetleri ve bol çeşitte maden suyunu tadabilirisiniz. Bölgenin kendine has çok sayıda lezzetinin bulunduğu bilinmektedir. Elbette ki bu durum beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.