Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Zara Araç Kiralama - Zara Rent A Car | Gezgin 7/24

Zara Nerede Ve Hangi İldedir?

Zara İç Anadolu Bölgesinde ve Sivas’a bağlı olan bir ilçedir. Ülkemizin can damarlarından biri olan Kızıl ırmak Zara’dan geçmektedir. İlçe Kızılırmak havzasında konumlanmıştır. Sivas şehir merkezi ile ilçe arasında yaklaşık olarak 75 km bir mesafe söz konusudur. Zara araç kiralama firmalarının sunduğu hizmetlerden faydalanarak bu mesafeleri çok daha kısa zaman içerisinde gidebilirsiniz. 

İlçe gezinizde her yeri gördüğünüzden emin olmak için Zara gezilecek yerler listesi oluşturmayı unutmayınız. Geziniz boyunca bu liste oldukça işinize yarayacaktır. Bu liste sayesinde görülmesi gereken tüm noktaları görmüş olarak ilçeden ayrılma şansınız olacaktır. 

Sivas ve ilçeleri ülke tarihimizde önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle tüm tarihi alanları görmek ve havayı yakından koklamak için Zara oto kiralama firmalarından uygun ve ihtiyacınıza yönelik bir araç temin edebilirsiniz. 

Yeni bir yeri keşfe çıktığınız zaman ulaşımda yaşanacak sorunlar şevkinizi kırmaktadır. Sivas Zara araç kiralama firmalarından kiralayacağınız bir araç ile ulaşımda hiç sıkıntı yaşamadan oldukça farklı ve güzel zamanlar geçirerek gezinizi unutulmaz kılabilirsiniz. 

Daha önce bilmediğiniz bir şehre veya ilçeye hangi mevsimde giderseniz gidin farklı zorluklar ile karşılaşmanız mümkündür. Sivas oto kiralama firmalarında bulunan son model ve farklı marka araçlardan birini kiraladığınız zaman aracınızda dilediğiniz mevsimi kendiniz yaratabilmektesiniz. 

İlçe gezinizi kalabalık guruplar halinde gerçekleştirecek iseniz Zara kurumsal araç kiralama hizmeti veren ve bu konuda oldukça iddialı olan firmalardan uygun büyüklük ve özelliklerde olan araçlardan birini hemen kiralayarak ilçenin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. 

Ayrıca farklı konumlarda bulunan tarihi ve doğal güzellikleri görmek için Zara araba kiralama firmalarından kiralayacağınız araç büyük bir konfor sağlayacaktır. Dakikalar içerisinde işlemlerinizi tamamlayarak aracın koltuğuna kurulup ilçe sokaklarında kaybolmaya başlayabilirisiniz. 

zara-araba-kiralama.png

Zara Tarihini Öğrenelim

Zara ilçesi farklı medeniyetleri bağrına basmıştır. Köylerinin hemen hepsi Oğuz boylarının isimlerini taşıdığı için bu bölgede Oğuz Boyları yaşadığı rivayet edilmektedir. Bu rivayetler neticesinde Türklerin Anadolu’ya ilk geldikleri andan itibaren Zara ilçesinde var oldukları söylenmektedir. 

Selçuklu Devletinin yıkılmasına neden olan Köse Dağ savaşı Zara ilçesinde gerçekleşmiştir. Zara bu sayede Moğol topraklarına katılmıştır. Sonrasında ise farklı devletlerin hüküm sürdüğü ilçe Yıldırım Beyazıt döneminde ancak Osmanlı toprağı olabilmiştir. Resmi belgelere göre Zara ilçesinde 1520 yılında 261 adet ev bulunmaktadır. Yine resmi belgelerde görüldüğü üzere ilçede Müslümanlar, Rumlar ve Ermeniler yaşamıştır. 

Zara Gezilecek Yerler

İlçe gezinize başlamadan evvel bu geziyi unutulmaz kılmak için Zara kiralık araç hizmetlerini mutlaka değerlendirmelisiniz. Ziyaret edilecek alanlar arasında bulunan mesafeleri bu araçlar sayesinde kısa sürede gidebileceksiniz. Yorulmadan seyahat etmek ve son model bir aracı kullanmak sizi çok daha fazla keyiflendirecektir. Zara gezilecek yerler konusunda iddialı bir konumda bulunan bir ilçe olarak tanımlanmaktadır. Bu durum bölgede hizmet sektörünün de nitelikli bir şekilde gelişmesini mümkün kılmaktadır. 

Zara gezinizde ilk durağınız Tödürge köyü olmalıdır. Köy ilçe merkezine 13 km mesafede bulunmaktadır. Zara ucuz araç kiralama firmasından kiraladığınız aracınız ile bu mesafeyi 10 dk gibi bir süre içerisinde gitmeniz mümkündür. Tödürge köyü Kızılırmak nehrinin iki yakasında konumlandırılmıştır. Bu köyde Eski Cami olarak bilinen ve ne zaman inşa edildiği tam olarak bilinmeyen bir mekân bulunmaktadır. Cami pek bir bozulma yaşamadan günümüze kadar gelmiştir ve halen ibadete açık durumdadır. 

zara-araç-kiralama.png

Zara konakları ise ilçe merkezinde bulunmaktadır. Bu alanda çok sayıda konak bulunmaktadır. Murat Paşa Konağı, Sami Paşa Konağı, Seyfullah Paşa Konağı, Nufların Konağı önemli konaklardandır.  Çevrede bulunan bazı konakların restore edilmeye ihtiyacı vardır. 

Yayıközü’de bulunan cami de bir diğer görülmesi gereken mekânlardandır. Cami minaresinin olmayışı ve farklı mimarisi ile ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. İlçe gezinize Zara rent acar firmasından kiraladığınız aracınıza binerek Tödürge gölüne gitmelisiniz. 

Tödürge göle ilçede bulunan en büyük göldür. Göl tatlı suyu ve 17 çeşit balığı ile ünlüdür. Ayrıca göl çevresinde çok sayıda farklı kuş türü bulunmaktadır. Gölde farklı dönemlerde su sporları aktiviteleri düzenlenmektedir. 

Zara Gezi Turu

Zara gezi turunuzda tarihi mekânları gördükten sonra gölün doyasıya keyfini çıkarmalısınız. Camileri, konakları vs gördükten sonra göl aktivitelerine katılmayı ihmal etmeyiniz. Sonrasında ise Sivas ve Zara mutfağına ait olan farklı lezzetleri deneyimlemek için rotanızı bu alanlara çevirmelisiniz. 

zara-oto-kiralama.png

Zara’da Ne Yenir?

İlçe gezinizi tamamladıktan sonra yöreye ait olan farklı lezzetleri denemelisiniz. Kesme aşı, baviko, kete, katmer, içli köfte, Sivas köftesi, Sivas kömbesi, kelle tatlısı, salata kurutma, sirok, mercimek badı, peskütan çorbası, pezik, hingel, sübüra, Divriği pilavı, kebap, madımak yöresel lezzetlerdendir. Mantının farklı bir türevi olan hingeli değişik içleri ile kesinlikle denemelisiniz. Patatesli, kıymalı ve peynirli olan bu tada hayran kalacaksınız. Kebap ve köftelerde de diğer yörelerden farklı olduğunu daha ilk lokmadan anlayacağınız ve damaklarınızı şenlendirecek lezzetler sizi Zara’da beklemektedir.