Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çorlu Araç Kiralama - Çorlu Rent A Car | Gezgin 7/24

Çorlu İlçesi Hakkında Genel Bilgi

Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Tekirdağ şehrinin Çorlu ilçesi, şehrin merkezine yaklaşık olarak 36 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ayrıca şehrin merkezi konumuna hayli yakın olan ve uzaklığı 15 kilometre uzaklıkta yer alan Hava Alanı bulunmaktadır. Özellikle sahip olduğu çeşitli uçuş olanakları ve uygun fiyatları ile Çorlu ilçesini ve beraberinde Tekirdağ kentini geliştirme konusunda oldukça etkili olan Hava Alanı, İstanbul’a olan yakınlığı ile tercih edilen bir hava limanı alanı olmaktadır. Çorlu araç kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşımın sağlanabileceği bölge, ayrıca birçok tarihi yapı ve kalıntıyı da içerisinde barındırmaktadır. 

Çorlu İlçesinin İklim Koşulları Nasıldır?

Marmara Bölgesi’nin bir şehri olan Tekirdağ’ın, ilçesi konumunda yer alan Çorlu, her ne kadar Marmara Bölgesi’nde bulunsa da, sahip olduğu kıyı şeridi itibariyle Akdeniz ikliminin ılımanlığını tüm ilçeye ve hatta tüm kente yaşatmaktadır. Ilıman iklimi sebebiyle, bölgede özellikle turizm sektörü önemli bir yerde bulunmaktadır. Tekirdağ Çorlu araç kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz ilçenin, sahip olduğu tarihi güzellikler de bölgenin turistik olmasına ortam yaratmıştır. 

Çorlu İlçesinin Geçim Kaynakları Nelerdir?

Marmara Bölgesi’nde yer almasına rağmen, Akdeniz ikliminin hakimiyet sürdüğü Çorlu ilçesinde, başlıca geçim kaynakları arasında şüphesiz ki tarım gelmektedir. Tarım alanında özellikle de ay çiçeği yetiştiriciliği ile bilinmekte olan bu ilçemiz, aynı zamanda yer yer hayvancılık yapılmasına da elverişli olmaktadır. Bunların yanı sıra bölgede sanayi de önemli gelir kaynaklarından birisidir. 

Zaten Tekirdağ, sanayi alanında kendini geliştirmiş sayılı illerden birisi olmaktadır. Bu gelişim de doğal olarak şehrin yerleşim birimlerine yani ilçelerine yansımaktadır. Bölge, madencilik bakımından da zengin olduğu için, Çorlu’da ayrıca madencilik de gelir kaynakları arasında sayılabilir. Tekirdağ oto kiralama firmaları ile konforlu yolculuklar yapabileceğiniz bölgeye, dilerseniz aileniz ile dilerseniz sevdikleriniz ile gelerek, hem tarihi geziler düzenleyebilir hem de doğal güzelliklerin dinginliğinin keyfini doyasıya sevdiklerinizle beraber çıkarabilirsiniz. 

çorlu-araba-kiralama.png

Çorlu İlçesinin Tarihi Hakkında Genel Bilgi 

Çorlu araba kiralama firmaları ile ulaşabileceğiniz, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi, birçok medeniyet ve uygarlığa ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Özellikle de sahip olduğu göçmenleri ile bilinmekte olan bu ilçede, çeşitli arkeolojik kazılar, araştırmalar ve uzmanlar tarafından çeşitli incelemeler yapılmıştır. Bu incelemeler sonucunda bölgenin derin bir tarihi içerisinde barındırdığı sonucuna ulaşılmıştır. Çorlu oto kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede keyifli tarihi geziler de yapabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır.

Çorlu İlçesinde Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Tekirdağ şehrinin merkezine yaklaşık olarak 36 kilometre uzaklıkta yer alan Çorlu gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir seçeneği içerisinde barındıran yerleşim birimlerinden birisi olmaktadır. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri içerisinde barındıran Çorlu’yu ziyaret edenlerin mutlaka gezmesi gereken yerler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Süleymaniye Cami
  • Thzolus Antik Kenti
  • Atatürk Orman Korusu
  • Çorlu Belediye Plajı

Süleymaniye Cami

İlçenin merkezinde konumlanmakta olan tarihi yapılardan birisi olan Süleymaniye Cami, tarihi ta Osmanlı Devleti’ne kadar dayanmış olan bir ibadet yeridir. Osmanlı’nın en önemli padişahlarından birisi olan Kanuni Sultan Süleyman döneminde, kendisi tarafından inşası istenen Süleymaniye Cami, 1521 senesinde İmar Acem İsa tarafından yapılmıştır. İçerisinde hamam, medrese ve imarethane bulunan cami, o zamandan bugüne kadar orijinal yapısını koruyarak ulaşmayı başarmıştır. Yalnızca 1949 senesinde onarıma uğramış cami, medresesinde barındırmakta olduğu 22 oda sebebiyle de Cami-i Kebir ismiyle ünlenmiştir. Çorlu kiralık araç firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bu tarihi yapıya, özellikle mimariye ve tarihe yönelik ilgi duyanların mutlaka gelmeleri tavsiye edilmektedir. 

çorlu-araç-kiralama.png

Thzolus Antik Kenti 

Tekirdap şehrinin Çorlu ilçesinde, önemli tarihi yapılardan bir diğeri ise Thzolus Antik Kenti olmaktadır. Çorlu ucuz araç kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bu tarihi yapının, tarihi ise epey geçmişe dayanmaktadır. Thzolus Antik Kenti’nin bölgede yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda M.Ö. 1000 senesinde Frig Uygarlığı tarafından inşa edildiği sonucuna ulaşılmıştır. Koloni kent özelliğini taşıyan bu tarihi yapı, aynı zamanda birden fazla uygarlık tarafından da yerleşim birimi amacıyla kullanılmıştır. Bu uygarlıkları şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır:

  • Pers Uygarlığı
  • Roma İmparatorluğu
  • Bizans İmparatorluğu

Ayrıca, Çorlu kurumsal araç kiralama firmaları ile kurumsal gezilerde düzenleyebileceğiniz Thzolus Antik Kenti, peyniri ile de tüm Türkiye tarafından bilinmektedir. 
Atatürk Orman Korusu

Çorlu rent a car firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, görmeniz gereken yerlerden biri ise Atatürk Orman Korusu olmaktadır. İlçenin merkezine yaklaşık olarak 8 kilometre uzaklıkta yer alan bu koru, özellikle de doğa sevdalılarının mutlaka görmesi gereken yerlerden birisi olmaktadır. Atatürk Orman Korusu, konum itibariyle İstanbul ve Edirne şehirlerini birbirine bağlamakta olan karayolu üzerinde yer almaktadır. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz bu koruda, Çorlu Çamlığı adlı mesire yeri de bulunmaktadır. 
çorlu-oto-kiralama.png