Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ergene Araç Kiralama - Ergene Rent A Car | Gezgin 7/24

Ergene İlçesi Hakkında Genel Bilgi

Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Tekirdağ kentinin bir yerleşim birimi konumunda bulunan Ergene, içerisinde 16 tane mahalleyi barındırmaktadır. Tekirdağ il merkezine yaklaşık olarak 47 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ergene araç kiralama firmaları ile kolay ve konforlu bir şekilde gezilebilecek ilçe niteliğine sahip olan Ergene, geçmişinde Tekirdağ şehrinin Çorlu isimli ilçesine bağlı iken, sonrasında yasa kararı ile 2012 senesinde ilçe olarak Tekirdağ’ın kayıtlarına geçmiştir. 418 km2’lik bir yüz ölçümüne sahip olan Ergene ilçesinin denize olan yüksekliği ise 120 metre olarak hesaplanmıştır. Ergene kiralık araç firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz ilçe 62.458 kişilik nüfusu da içerisinde barındırmaktadır. 

Ergene İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Tekirdağ ilçesi, coğrafi konum olarak Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. Bir kıyısı Akdeniz iklimi özellikleri taşıyan şehrin Ergene kısmı ise Trakya’nın sert iklim özelliklerini taşımaktadır. Bu sebeple kış ayları oldukça soğuk ve kar yağışlı olan bölge, yaz aylarında ise kurak ve çok sıcak olmaktadır. Tekirdağ Ergene araç kiralama firmaları ile kendinize keyifli bir yolculuk planlayabileceğiniz ilçeye geldiğinizde eğer mevsim kış ise olası don olaylarına karşı tedbirli olmanızda da fayda vardır. Aksi takdirde geziniz zehir olma tehlikesi ile karşı karşıya gelecektir. Bundan dolayı araç kiralama konusunda bir hizmet satın alırken de alanında uzman olan ve profesyonel bir şekilde hizmet sunabilen bir firmayı tercih etmeniz akıllıca bir yaklaşım olacaktır. 

ergene-araba-kiralama.png

Ergene İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Tekirdağ şehrinin en verimli topraklarına sahip olan Ergene denildiğinde şüphesiz ki akıllara ilk gelen geçim kaynağı tarım olmaktadır. Özellikle de ilçenin sahip olduğu düz arazi, verimli toprağını tetiklemiş ve tarım için en elverişli ortamın ortaya çıkmasında etkili olmuştur. Tekirdağ oto kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, bölgenin en lezzetli meyvelerini ve tarım ürünlerini tatma fırsatını elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz bölgeye gelerek, yöre halkının ne şartlarda geçimlerini sürdürdükleri hakkında da fikir edinebilirsiniz. 

Ergene İlçe Tarihi Hakkında Genel Bilgi 

Ergene oto kiralama firmaları ile ulaşabileceğiniz ilçenin tarihi, çok da eskiye dayanmamaktadır. Çünkü geçmiş zamana kadar Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine bağlı olan Ergene, yakın zamanda ayrılmış ve bir ilçe statüsüne geçebilmiştir. Adını ise aslında sahip olduğu çaydan almıştır. Ergene ilçesine adını veren Ergene Çayı ise, Meriç Nehri’nin bir kolu olmaktadır. 

Ergene İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Ergene ilçesi, kuruluşu yeni tamamlanmış yerleşim yerlerinden birisi olmaktadır. Bu sebeple de turizm açısından kendini henüz tam olarak geliştirmeyi başaramamıştır. Ergene araba kiralama ile ulaşım sağlayabileceğiniz ilçenin en önemli alanları şüphesiz ki sahip olduğu düzlükler ve ay çiçeği tarlaları olmaktadır. Özellikle gün doğuşu ve gün batışı vakitlerinde ortaya çıkan manzaralar çoğu fotoğrafçının Ergene ilçesine gelmesine sebep olmaktadır. Yani gezilecek yerin yanı sıra eğer ki eşsiz fotoğraflar yakalamak isterseniz, Ergene ilçesinin içerisinde yer alan düzlükler ve çeşitli tarlalardan faydalanabilirsiniz. Bunun dışında Ergene gezilecek yerler bakımından pek zengin bir konumda yer almamaktadır. Bu da turizminin gelişiminde engel olan unsurlardan biridir. Fakat buna rağmen ilçede gezilecek hiçbir yer yok da denilemez. İlçeye ulaşım sağladığınızda Marmaracık Göleti Mesire Alanı’na uğrayabilir ve günün keyfini sadece burada dahi çıkarabilirsiniz. 

ergene-araç-kiralama.png

Marmaracık Göleti Mesire Alanı

Ergene ucuz araç kiralama firmaları ile kendinize ekonomik anlamda bir gezi ısmarlamak isterseniz ilçede yer alan meşhur mesire alanına uğrayabilir ve günün kalanını burada geçirmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz sevdikleriniz ile dilerseniz tek başınıza kafa dinlemek için gelebileceğiniz bu mesire yerinde, hem yeşilin tonlarına doymanız hem de göletin maviliğinin keyfini çıkarmanız mümkün olacaktır. 

Marmaracık Göleti Mesire Alanı, bir mesire alanının ötesinde birçok alternatifi de içerisinde barındıran bir yer olması ile bilinmektedir. Çocuklara özel oyun alanı, dilediğiniz gibi yeşilliklerde yuvarlanabileceğiniz piknik alanları, doğa ananın kucağında yemek yemeniz için özel olarak tasarlanmış restoranlar ve birden fazla yürüyüş yollarını içerisinde barındıran mesire alanına, Ergene kurumsal araç kiralama firmaları ile ulaşabilirsiniz. Yine dilerseniz şirketiniz ya da ofis arkadaşlarınız ile iş hayatının yoğun stresini atabilir dilerseniz de okulunuz aracılığıyla sınav streslerinden arınmak adına keyifli ve dinginlik veren bir gün geçirmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca otomobil ile ulaşım sağlayanlar için yapılmış olan otoparkı da kullanabilir ve park yeri arama stresi ile uğraşmak zorunda kalmadan keyifli bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. 

Ergene İlçesi Kiralık Araç Seçenekleri

Yolunuz Tekirdağ’a düştüğünde, kendinize doğa içerisinde tertemiz ve bol oksijenli bir gün ısmarlamak isterseniz Ergene rent a car firmaları ile görüşebilirsiniz. Görüşmeleriniz neticesinde sizin için en uygun olan aracı seçerek, sevdiklerinizi, evcil hayvanınızı da yanınıza alabilir ve günün keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Hem uygun fiyatlı hem de konforlu olan Ergene’nin kiralık araç seçenekleri, size her zaman kolay ulaşım imkanlarını sağlamayı sürdürecektir. 

ergene-rent-a-car.png