Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Hayrabolu Araç Kiralama - Hayrabolu Rent A Car | Gezgin 7/24

Hayrabolu İlçesi Hakkında Genel Bilgi

Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Tekirdağ kentinin bir ilçesi konumundaki Hayrabolu, belki de görülebilecek en küçük ilçelerden biri özelliğine sahip olmaktadır. Kentin merkezine yaklaşık olarak 52 kilometre uzaklıkta yer alan ilçeye, Hayrabolu araç kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır. 

Hayrabolu İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Marmara Bölgesi’nde yer alan Tekirdağ şehrinin bir ilçesi olan Hayrabolu’da yoğun olarak Trakya iklimi görülmektedir. Bunun sebebi şehrin deniz kıyısında olmasıdır. Bu deniz kıyısı sonucunda da ılıman bir hava sıkça yaşanmaktadır. Yaz mevsimleri sıcak ve az yağışlı geçen bölgenin, kış ayları ise çok yağışlı ve çok soğuk olmaktadır. Tekirdağ Hayrabolu araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, dilerseniz yaz mevsimlerinde denize girip serinleyebilirsiniz de. 

Hayrabolu İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Tekirdağ’ın en verimli topraklarına sahip olması ile bilinen ve bu konuda adeta meşhur olan Hayrabolu, sahip olduğu toprakları ile özellikle tarım alanında kendini oldukça geliştiren yerleşim yerlerinden birisi olmaktadır. Verimli topraklarının sebebi ise ilçenin yer aldığı Ergene havzası olmaktadır. Başlıca geçim kaynakları arasında tarımın yer aldığı bölgede, özellikle ay çiçeği ve buğday yetiştiriciliği yapılmaktadır. Tekirdağ oto kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, dilerseniz ay çiçeği ve buğday tarlalarında eşsiz fotoğraflara da imza atabilirsiniz. Böylece keyifli anılar biriktirerek; bölgeyi gezmeniz de mümkün olacaktır. 

hayrabolu-araba-kiralama.png

Hayrabolu İlçe Tarihi Hakkında Genel Bilgi 

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesi bölgesinde yapılmış ola çeşitli arkeolojik çalışmalar, incelemeler ve araştırmalar sonrasında, ilçenin derin bir tarihi geçmişe sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Edinilen bilgilere göre geçmiş zaman diliminde Chariupolis ismiyle anılan yerleşim biriminin anlamı, filolojik incelemelere göre ‘rüzgarlı şehir’ olmaktadır. Sonrasında ise Türkler’in fethi sonucunda adı değişen bölge, Hanripol ismiyle anılmıştır. 

Fakat bu isim süreç içerisinde birçok değişime uğramış ve günümüze ise Hayrabolu olarak ulaşmıştır. Hayrabolu oto kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgenin geçmişinde ise birden fazla uygarlık ve medeniyet yer almaktadır. Bu uygarlıklar arasında Makedonya, Hun İmparatorluğu, Avarlar, Peçenek Uygarlığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu sayılabilir. 

Hayrabolu İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Derin bir tarihi geçmişi ve birçok doğal güzelliği içerisinde barındıran Tekirdağ ilçesi Hayrabolu gezilecek yerler bakımından da oldukça zengin ilçelerden biri sayılabilir. Buraya gelen herkesin mutlaka görmesi ve gezmesi gereken yerleri ise şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır:
hayrabolu-araç-kiralama.png

  • Sarsan Baba Türbesi (Şair Ahmedi Türbesi)
  • Ulu Cami (Güzelce Hasan Bey Cami)
  • Hacılar Köyü Tümülüsü
  • Paşa Cami
  • Hacılar Köprüsü

Sarsan Baba Türbesi (Şair Ahmedi Türbesi)

Özellikle de Osmanlı Devleti zamanının en büyük şairlerinden biri olan Şair Ahmedi, aynı zamanda Osmanlı’nın belki de en önemli padişahlarından birisi olan Kanuni Sultan Süleyman’ın deve kolları komutanı olarak bilinmektedir. 1527 senesinde yapılmış olan ebedi mekanına yerleşmesi ise hayatını kaybetmiş olduğu 1545 senesinde gerçekleşmiştir. İlçeye gelen herkesin Hayrabolu kiralık araç firmaları ile türbeyi ziyaret etmesi ise hayli kolay olmaktadır. 

Ulu Cami (Güzelce Hasan Bey Cami)

Tekirdağ şehrinin Hayrabolu ilçesinde yer alan Ulu Cami, diğer bir adıyla Güzelce Hasan Bey Cami olarak da bilinmektedir. Böyle anılmasının sebebi, camiyi yaptıran kişinin Güzelce Hasan Bey olmasıdır. 1500 senesinde inşası tamamlanan cami, 377 sene sonra bir takım yıpranmalar sonucunda restore edilmiştir. Fakat caminin tek onarım süreci bununla kalmamıştır. Çünkü 1920 senesinde yaşanmış olan depremde çok ciddi hasar görmüştür. 1947 senesinde de tekrar restore edilen caminin güneş ışığı ve ses alma konusunda da örnek yapılar arasında yer aldığı bilinmektedir. Hayrabolu ucuz araç kiralama firmaları ile ulaşabileceğiniz cami, özellikle mimariye merak duyanların mutlaka görmesi gereken yapıtlar arasında yer almaktadır. 

Hacılar Köprüsü

Hayrabolu kurumsal araç kiralama firmaları ile isterseniz iş yeriniz ile isterseniz okulunuz aracılığıyla kurumsal geziler düzenleyebileceğiniz yerlerden birisi olan Hacılar Köprüsü’nün yapılışı oldukça derin bir tarihe dayanmaktadır. Vali Ahmet Ataullah Bey’in yaptırmış olduğu bu köprünün inşası 1859 senesinde tamamlanmıştır. 

Altı tane göze sahip olan bu köprünün yeri ise Hayrabolu deresinin üzeri olmaktadır. Günümüzde ziyaret edeceğiniz köprünün orijinal köprü olmadığını da belirtmekte fayda vardır. Çünkü esas Hacılar Köprüsü, birtakım sebeplerden dolayı yıkılarak yenisi 1861 senesinde tekrar yapılmıştır. 

hayrabolu-oto-kiralama.png

Hayrabolu İlçesi Festivalleri 

Hayrabolu araba kiralama firmaları ile keyifli ve konforlu ulaşım sağlayabileceğiniz gezileri, etkinlikler tarafına da yönlendirebilirsiniz. renkli görüntülere imza atmayı başarmaktadır. 1991 senesi ile başlayan bu festivalde birçok konser ve yarışlar da yapılmaktadır. Ayrıca çeşitli yelken gemisi yarışlarının ve fuar etkinliklerinin de düzenlediği Ay Çiçeği Festivali’nde, hem kendinize hem de sevdiklerinize keyifli bir gezi planı oluşturabilirsiniz. Bu keyifli gezi planınız için de Hayrabolu rent a car firmalarını tercih ederek, gezinizi son derece konforlu bir hale de getirebilirsiniz.