Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Malkara Araç Kiralama - Malkara Rent A Car | Gezgin 7/24

Malkara Gezilecek Yerler

Malkara ilçemizde ilk yerleşen kavmin Persler olduğu bilinmektedir. Romalılar, Bizanslılar, Bulgarlar ve Yunanlılardan sonra Osmanlı Devleti himayesine girmiş olan bir ilçemizdir. İlçe küçük olmasına rağmen tarihin büyük izlerini taşıyan eserlere sahiptir. Tarihi eserlerin ve doğal güzelliklerin fazlasıyla bulunduğu Malkara gezilecek yerler listesinde yer almaktadır.

Malkara 1363 yılında Hacı İlbey tarafından Osmanlı Devleti’ne katılmıştır. Anadolu’dan getirilen Yörükler bu civara yerleştirilmiştir. Ankara ve Çankırı’dan gelen ahiler de buraya yerleştirilerek, Ahi Evren Köyü’nü oluşturmuşlardır. Bölge Osmanlı- Rus Savaşı sırasında işgal edilerek, işgal sonrası büyük göçlere sebep olmuştur. 1912 yılında da Bulgar saldırısına uğramıştır. Birinci Dünya Savaşında Yunan işgaline uğrayan Malkara, 1922 yılında özgürlüğüne kavuşmuştur.

 O dönemlerde Malkara, İstanbul’dan Selanik’e giden yol üzerinde yer almasından dolayı büyük bir önemi vardı. Ünlü gezgin Evliya Çelebi Seyahatnamesinde buradan bahsetmiştir. Tarih gezisi yapmak isteyenler için Malkara’ya gitmelerini öneririz. Yapacağınız gezide size yardımcı olacak ve kolaylık sağlayacak Malkara araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak etrafı gezebilirsiniz. Malkara kiralık araç konusunda size yardımcı olacaktır.

Malkara Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Malkara, Marmara Bölgemizde bulunmaktadır. Tekirdağ ilimizin ilçesidir. Nüfusu yaklaşık 53.000’dir. Doğuda Tekirdağ ilçesi Süleymanpaşa, batıda ve kuzeybatıda Edirne Keşan ve Uzunköprü ilçeleri, kuzeyde Hayrabolu, güneybatıda Çanakkale Gelibolu ilçeleriyle komşudur. Merkeze uzaklığı 60 km’dir. 

malkara-araba-kiralama.png

Malkara İlçesine Nasıl Gidebilirim?

İlçe İstanbul’a 2 saat sürmektedir. Buradan gelen ziyaretçiler günübirlik ya da hafta sonu gezisi için Malkara’yı tercih edebilirler. Diğer şehirlerden gelecek olanlar Tekirdağ il merkezine gelerek, ilçeye gidebilirler. İl merkezine karayolu, havayolu, deniz yolu ile ulaşabilme imkanınız bulunmaktadır. O yüzden özel aracınızın olmasına gerek yoktur. İlçeye geldiğinizde Malkara rent a car şirketinden bir araba kiralarsanız, tarih ve doğa gezisi planınızı gerçekleştirebilirsiniz. İlçeye nasıl gideceğinizden bahsedecek olursak:

Şehirlerarası otobüslerle Tekirdağ merkeze gelirsiniz. Otogardan dolmuşlara binerek bir saat sonra Malkara’ da olabilirsiniz.

Havayolu ile gelmek isteyenler Tekirdağ Çorlu Havaalanına gelerek, ilçeye kolayca ulaşabilirler. Havaalanı Malkara arası bir buçuk saat sürmektedir.

Denizyolu ile gelmek isterseniz. Balıkesir’in Erdek ilçesinden feribota binebilirsiniz. Feribot ile Erdek Tekirdağ arası 2 saat sürmektedir. Size uygun olan ulaşım şekli hangisi ise onu tercih edebilirsiniz. İlçeye geldiğinizde Tekirdağ oto kiralama hizmetlerinden faydalanmanız gezinizde size kolaylık sağlayacaktır. Gezilecek yerlere bir göz atacak olursak:

Şehitlik Abidesi Ve Şehitlik Parkı Nerededir?

İlçe merkezde Camiatik Mahallesinde bulunan Şehitlik Abidesi Bulgarlar tarafından şehit edilmiş olan 263 askerimiz için yapılmıştır. Çevresi ağaçlar ve çiçeklerle donatılmış ve park haline getirilmiştir. Yöre halkı tarafından oldukça fazla tercih edilen parkı görmenizi tavsiye ederiz. Siz de şehitlerimizi ziyaret ederek, parkta dinlenebilirsiniz.

malkara-oto-kiralama.png

Kuğulu Park Nerededir?

İlçe merkezinde bulunan park, doğal güzellikleri ve ortasında bulunan havuzdaki kuğuları ile meşhurdur. 1946 yılında yapılan park 3650 metre kare büyüklüğe sahiptir. Parkta bulunan kuğulardan ismi Kuğulu Park olarak kalmıştır. Muhteşem güzelliği, içerisinde bulunan ağaçları ve temiz havası ile siz de bu parkı ziyaret edebilirsiniz.

  1. Yıl Atatürk Parkı Nerededir?

Burası daha önceden Kasap Mahmut Kabristanı olarak tanınan bir alandı. Mezarlıklar tahliye edildikten sonra 1990 yılında çevre yeşillendirmesi ve ağaçlandırılmasıyla park haline getirilmiştir. On yıl süren çalışmalar sonucunda ilçe halkı içerisinde çay bahçeleri, oturma mekanları olan temiz bir yere kavuşmuş oldu. Atatürk’ün doğumunun 100. Yılı göz önünde bulundurularak, adına 100. Yıl Parkı denilmiştir. İçerisinde kültür sarayı, yüzme havuzu, lokanta ve çay bahçelerinin bulunduğu parkı görmek ve dinlenmek amaçlı gidebilirsiniz.

Gazi Ömer Bey Camisi Nerededir?

Gazibey mahallesinde yer alan cami Gazi Ömer Bey tarafından 1493 yılında yapılmıştır. İçerisinde türbesi de mevcuttur. Onarımı yapılmış olan cami halen hizmet vermektedir. Cami ziyareti yapmak isterseniz Osmanlı Devleti’nin Rumeli’de yaptığı bu camiyi ziyaret edebilirsiniz. Tarihi yerler gezinize hız kazandırmak için Malkara araba kiralama ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Hacerzade İbrahim Bey Camisi Nerededir?

Malkara merkezinde 14 Kasım Caddesi üzerinde bulunan cami 1406 yılında Hacerzade İbrahim Bey tarafından yapılmıştır. Yapının mimarı bilinmemektedir. Balkan Savaşında büyük hasar görmüştür. 1971 yılında onarım görerek, halen hizmet vermektedir.

Apri Antik Kenti Nerededir?

Kermeyan Köyünde yer alan antik kent, Roma imparatoru tarafından M.S 46 yılında kurulmuştur. Bizans Döneminde de kullanılmıştır. Buradan çıkarılan tarihi kalıntılar Malkara Müzesinde sergilenmektedir. Antik kente Malkara oto kiralama kolaylıkları ile ulaşabilirsiniz.

malkara-rent-a-car.png

Kermeyan Tümülüssü Nerededir?

İlçeye 25 km mesafede bulunan Kermeyan Köyünde yer almaktadır. 10 metre yüksekliğe sahiptir. Burada yer alan mezarlardan birisinin Apri Antik Kentin kurucularından birisinin olduğu düşünülmektedir. Burada 3 adet Tümülüs bulunmaktadır. Kermeyan Köyüne gitmek için Tekirdağ Malkara araç kiralama şirketleri aracılığı ile kiralanan bir araçla gidebilirsiniz.

Ayrıca arkeolojik eserlerin sergilendiği Malkara Eğitim Ve Kültür Vakfı Müzesini de ziyaret etmenizi öneriyoruz. Müze ziyaretlerini çalışma arkadaşlarınız ile yapmak isterseniz Malkara kurumsal araç kiralama seçeneğiniz de mevcuttur. Tarihi gezinizde Malkara ucuz araç kiralama durumunuzun olduğunu da hatırlatalım.