Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Marmaraereğlisi Araç Kiralama - Rent A Car | Gezgin 7/24

Marmaraereğlisi Gezilecek Yerler

Tekirdağ’ın bir ilçesi olan Marmaraereğlisi il merkezinden 38 km mesafede bulunmaktadır. İstanbul’ dan ise 90 km uzaklıktadır. İlçeye hem Tekirdağ’ dan hem de İstanbul’dan gelinebilmektedir. İlçenin en dikkat çeken özelliği ise sahil şerididir. 32 km uzunluğunda olan sahil şeridinden muhteşem bir deniz havası alabilirsiniz.

Marmaraereğlisi gezilecek yerler denince doğal güzellikleri ve tarihi eserler ile tatil için güzel bir seçenektir. İlçede yer alan denizi ve kumsalı için yaz tatillerinde gelinebilecek yerler arasındadır.  Ulaşımında kolay olması ilçenin sahip olduğu avantajlardan biridir.

Tekirdağ ya da İstanbul yolu üzerinden E-25 ya da E-5 karayollarından gelinebilmektedir. Tekirdağ yolu üzerinden gelindiği zaman yaklaşık 75 dakika sürmektedir. Marmaraereğlisi kiralık araç kiralama ile ilçeye çok rahat bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

Ilıman iklim koşullarına sahip olan ilçeye gelmenin keyifli ve konforlu yolu ise Tekirdağ oto kiralama hizmetlerinden yararlanmaktan geçmektedir.

Marmaraereğlisi Tarihi Önemi

Marmaraereğlisi’ nin güneyinde milattan önce 600 yılında kurulan Perinthos Antik Kenti yer almaktadır. Yapılan çalışmalar sonucunda ilçenin tarihinin milattan önce 4300’lü yıllara uzandığı bulunmuştur. İlçede bulunan doğal limanlar ve antik kentlere giden yolların çok yakınından geçmesi çok hızlı gelişmesinde çok etkili olmuştur. Daha sonra Perslerin, Roma İmparatorluğu ve Bizans İmparatorluğu egemenliği altında kalmıştır. Yaklaşık 5 asır Bulgar hakimiyeti altında kalan Marmaraereğlisi 1353 yılında Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır. Milli Mücadele döneminde kurdukları cemiyetleri ile yardımcı olmuşlardır. 1922 yılında düşman işgalinden kurtulmuştur ve Selanik’ ten gelen göçmenlerde buraya yerleştirilmiştir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ilçede her dönemden bir iz kalmıştır. Çok köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Marmaraereğlisi, bundan dolayı çok sayıda farklı tarihi esere de ev sahipliği yapmaktadır. Elbette ki bu durum pek çok önemli kazanımı da beraberinde getirmektedir. Ayrıca ilçede araç kiralama hizmetlerinin nitelikli bir şekilde sunuluyor olması; turizm sektörü açısında avantajlı bir durumdur. 

marmaraereglisi-araba-kiralama.png

Marmaraereğlisi Geçim Kaynakları

Marmaraereğlisi geçim kaynaklarının başında balıkçılık gelmektedir. Balıkçılığın yanında tarım, hayvancılık ve sanayide diğer geçim kaynaklarıdır. Son yıllarda turizmde bu kaynaklar arasında yer almaya başlamıştır.

Kına Taşı Nerededir?

Uzun ve güzel sahil şeridinde yer alan Kına Taşı çok nadir rastlanan kayalıkların olduğu bölgede yer almaktadır. Kayaları dalgakıranlar oluşturmuştur ve çok farklı şekiller meydana gelmiştir.  Bir açık hava müzesi olarak söylenmektedir. Oluşan şekiller içinde köpek, tekerlek, ördek kafası başlıca sayılabilir. İlk gören kişiler insan yapımı olduğunu düşünmektedir. Ancak hepsi doğal bir şekilde oluşmuştur. Diğer görülecek yerlere oran ile ulaşım biraz zor olsa da mutlaka gidilmelidir.  Tekirdağ Marmaraereğlisi araç kiralama ile ulaşımı kolaylaştırabilirsiniz.

Aracı park ettikten sonra kısa bir yürüme mesafesinden sonra kayalıklara ulaşmaktasınız. Taşlar bittikten sonra Göngörmez Mağarası’na gitmelisiniz. Burada çeşitli galeriler ve dehlizler bulunmaktadır. Kayalıkların altında çok daha fazla eserin olduğu düşünülmektedir. Bu açık hava müzesinde gizli bir tarih yakmaktadır.

Yeniçiftlik Nerededir ve Aşıklar Tepesi

Marmaraereğlisi’ ne geldiğiniz zaman görülecek yerlerden biri de Yeniçiftlik’tir. Burada denize girebilirsiniz. Kalabalık bir yer olmadığı için çok huzurludur ve denizin tadını çıkartmak için ideal bir yerdir.  Yeniçiftlik’ e geldiğiniz zaman Aşıklar Tepesini de ziyaret etmeden ayrılmayınız. Marmaraereğlisi araç kiralama ile plaja gelebilir huzurlu ve sessiz maviliğin tadını çıkarabilirsiniz.

marmaraereglisi-araç-kiralama.png

Perinthos Antik Kenti Nerededir?

Bölgede Yapılan kazı çalışmaları sonucunda Perinthos Antik Kenti gün yüzüne çıkmıştır. Kilise kalıntıları, mermerden yapılmış mezar taşları, dehliz ve hipodrom alanı yer almaktadır. Bu antik kente giderek milattan önceye doğru bir yolculuk yapabilirsiniz. Bulunan kalıntılar en az Efes Antik Kenti kadar önemlidir.

Marmaraereğlisi kiralık araç hizmetlerinden seçeceğiniz aracınız ile buraya gelebilir ve bu tarihi kalıntıları çok yakından görebilirsiniz.

Marmara Ereğlisi’nde Ne Yenir?

Balık cenneti olan ilçede mutlaka balık yemelisiniz. Marmara Denizi ve Ege Denizi’nden geçen balıklar levrek, lüfer, mezgit, dil balığı başta olmak üzere çok çeşit balık bulunmaktadır. Balık dışında kalamar ve midye tavanında tadına bakabilirsiniz.

Balık dışında ilçede Tekirdağ köftesi de mutlaka yenilmesi gereken lezzetlerden biridir. Bölgeye en özgü olan lezzet karpuzudur. Ülkemizde bu tür karpuz sadece Kumbağ ile Barbaros arasında yetişmektedir. Barbaros karpuzu olarak bilinmektedir.

2005 yılından itibaren her yıl Karpuz Festivali, Ağustos ayında düzenlenmektedir. Marmaraereğlisi oto kiralama ile bu dönemde ilçeye gelebilir. Hem festivale katılabilirsiniz hem de farklı etkinlikler planlayabilirsiniz.

marmaraereglisi-oto-kiralama.png

Marmaraereğlisi Nasıl Bir Tur Yapılabilir?

Marmaraereğlisi ’ye geldiğiniz zaman ilk önce açık hava müzesinden gezmeye başlamalısınız. Denize girebilirsiniz Kumsalların bazı noktalarında yükseltilerde yer almaktadır. Bu alanlarda lokantalar, kafelerde bulunmaktadır.

Marmaraereğlisi rent a car firmaları güvenilir ve uluslararası kalite standartlarında hizmet vermektedirler. Sizin için en uygun aracı çok kolay bir şekilde bularak eğlenceli bir tatil ya da yolculuk planlayabilirsiniz. Marmaraereğlisi ucuz araç kiralama hizmeti sunmaları da önemli bir avantajdır. Sundukları hizmetler içinde Marmaraereğlisi kurumsal araç kiralama seçeneğinden de yararlanabilirsiniz.