Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Saray Araç Kiralama - Saray Rent A Car | Gezgin 7/24

Saray Gezilecek Yerler

Ülkemizin Avrupa topraklarında yer alan Saray, Tekirdağ ilinin bir ilçesidir. İstanbul’a oldukça yakın bir konumda yer alan Saray, Tekirdağ ilinin Karadeniz’e kıyısı olan tek ilçedir. Muhteşem doğa güzellikleri ile süslenmiş olan Saray, tarihi geçmişi MÖ 5000 yıllarına dayanır. Kalkolitik Çağa ait buluntular bu tarihi kesinleştirmektedir. Tekirdağ ilinin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Saray, 1362 tarihinde Osmanlı topraklarına dâhil edilmiştir. Edirne ile İstanbul’a bağlayan yol üzerindeki konumu ile oldukça önemli bir yerleşim merkezi olmuştur. Tarihi geçmişi, denizi, ormanları, akarsuları, mağaraları, şelaleleri ve tüm güzellikleri ile Saray gezilecek yerler konusunda beklentilerinizi tam anlamı ile karşılayacaktır. Eşine az rastlanan bu yerleri Saray araç kiralama fırsatları ile kolayca gezip dolaşabilirsiniz.

Saray İlçesi Tarihi ve Kültürel Varlıkları

Saray, Güngörmez ve Güneşkaya Mağaraları ilçe sınırları içinde yer alır. Bu mağaralarda rastlanan buluntulara göre bu bölgede Eski Taş Devrinden bu yana yaşam devam etmektedir. MÖ 4000 yıllarından sonra bölgeye de adını veren Trakya kavmi bu topraklarda yaşamaya başlamıştır. Traklar, Anadolu’dan Avrupa’ya geçerken taş ve maden teknolojisini de taşımışlardır. 

Avrupa teknolojiyi Traklar’dan almıştır. MÖ 514 yılında Perslerin hâkimiyetine geçen topraklar, MÖ 342’de Makedon Krallığına geçmiştir. MS 49 yılında başlayan Roma egemenliği ardından Bizans egemenliği olarak uzun yıllar devam etmiş ve nihayet 1362 yılında Osmanlı bu toprakları hâkimiyeti altına almıştır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu topraklar kültürel olarak oldukça zengindir. Bu zenginlikler Saray araba kiralama olanakları ile keyiflice keşfedilebilir.

Gelişmiş sanayisi, tarım üretimi ve turizm sektörü ile ilgileniyor ve iş için burada bulunuyorsanız Saray kurumsal araç kiralama imkânlarından yararlanabilir hem de bölgenin keyfini çıkarabilirsiniz. 

saray-araba-kiralama.png

Güneşkaya Ve Güngörmez Mağaraları

Güneşkaya mevkii Saray’a iki kilometre uzaklıkta yer alan MÖ 5000- MÖ 3000 yıllarına rastlayan Kalkolitik Çağ döneme ait buluntuların yer aldığı bölgedir. Burada mağara oluşumları ve tarihi kalıntılara rastlanmaktadır. Tekirdağ Saray araç kiralama avantajları ile bu bölgeye kolayca ulaşabilirsiniz. Güngörmez mağaraları da Kalkolitik Çağdan kalma birçok mağara oluşumlarının yer aldığı bir bölgedir. Alışıldık mağara oluşumlarından farklı yapılara rastlanır. Galata deresi boyunca oyuklar, çökükler, aşındırmalar gözlenir. Bu bölgede zirve yürüyüşü, kamp ve piknik yapabilirsiniz. Kamp alanı bölgesinde tesislerde bulunmaktadır. Bu keyifli doğa aktiviteleri için Tekirdağ oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Ergene Nehri Ve Bizans Su Yolları

Trakya bölgesinin en önemli su kaynaklarından biri olan Ergene Nehri, Saray sınırları içinde Yıldız (Istıranca) Dağlarından doğar. Ergenenin en temiz aktığı bölge Saray’dır. Bizans döneminde yapılmış olan ve Ergene’nin suyunu İstanbul’a taşıyan köprüler ve antik suyolları bu bölgenin zenginliklerinden biridir. Bu kültürel varlıkları Saray kiralık araç firmalarından ihtiyacınıza uygun bir araç kiralayarak konforlu bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. 

 
saray-araç-kiralama.png

Sadrazam Ayas Paşa Külliyesi

Kanuni Sultan Süleyman Hanın 1536- 1539 yıllarında sadrazamı olan Ayas Paşaya vakıf olarak bağlanan Saray’da Ayas Paşa Tarafından yaptırılan camii, hamam, medrese ve külliye yer almaktadır. Bu eserler Osmanlıdan kalma yegâne mimari yapıtlardır. Bu eserler Osmanlı döneminde bölgenin daha da değer kazanmasını sağlamıştır. Saray, aynı zamanda Kırım Hanlarının sürgüne gönderildiği bir yer olarak adından söz ettirmiştir. Sadrazam Ayas Paşa Camii avlusunda tam yedi tane Kırım hanın mezarı bulunmaktadır. 

Saray Kastro Sahili 

Saray’ın Karedeniz sahil şeridinde yer alan Kastro, yeni adıyla Çamlıköy, nehir ile denizin buluştuğu ormanın ve sahilin bir arada bulunduğu enfes bir doğal plajdır. Bahçeköy deresinin denizle buluştuğu yerde iki buçuk kilometre boyunca uzanan bu plaja Istıranca ormanlarının bin bir yeşili arasından ulaşılır. Plaj arkasını ormanlara dayamış hem kum deniz hem de orman ve doğa turizm için sizi beklemektedir. Birçok doğa aktiviteleri için olanak sağlayan bölge yürüyüş, kamp, piknik gibi olanaklar sunar. Hem doğa ile baş başa kalacağınız hem de Karadeniz’in serin sularında keyif yapabileceğiniz bir yer. İlçe merkezine 10km uzaklıkta olan Kastro, Saray oto kiralama ile çabucak ulaşabileceğiniz bir yer.  

Kastro Milli Parklar bölgesidir ve koruma altına alınmıştır. Bölgede Orman İşletmesine ait dinlenme ve kamp bölgesi bulunmaktadır. Burada bisiklete binebilir, balık tutabilir, doğayı keşfe çıkabilir, yüzebilirsiniz. Ancak buraya hiçbir şey inşa edemez ve bir tek dal bile kesemezsiniz. Aileniz veya arkadaşlarınızla Saray ucuz araç kiralama fırsatlarından yararlanarak bura da harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Laladere Mesire Alanı

Osmanlı döneminde padişahlar bu bölgeye avlanmak için gelirlermiş. Bu bölgede lalalarını bırakır ava devam ederlermiş. Bu sebeple bölge Laladere adını almış. İlçeye 13km uzaklıkta olan bu mesire alanı C sınıfıdır. Çocuk oyun alanları, basketbol ve voleybol sahası, piknik alanları, yeme içme olanakları, ağaç masa ve oturakları ile tam donanımlı bir mesire alanıdır.Bu güzel yerlerde güzel bir hafta sonu için Saray rent a car hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

saray-rent-a-car.png