Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Şarköy Araç Kiralama - Şarköy Oto Kiralama | Gezgin724

Güzel Bir Gezintiye Çıkmak İsteyenler İçin Şarköy

Günlük hayatta yoğun iş temposundan sıkılan ya da başka bir sebepten dolayı kendisine izin vermek isteyen kişiler mutlaka Şarköy"e uğramalıdır. Şarköy esasen Tekirdağ’ın bir ilçesidir.  Bu ilçe kendisini geliştirmiş ve kapılarını tatilcilere sonuna kadar açmıştır. Bu tatil mekanının tarihi eser anlamında gezip görülecek çok fazla yeri vardır.

Şarköy Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Şarköy koskoca bir tarihi içinde barındıran küçük bir tatil yeridir. Buraya yoğunluk fazladır. Şarköy gezilecek yerler hemen hemen herkesin oraya adım attığında görmek istediği yerlerden oluşur. Bu yerlerin başında Miras Yolu gelmektedir. Buraya gelenler Şarköy ‘e yakınlığıyla bilinen İğdebağlar"a da uğramadan gitmemelidir. 

Burası Şarköy"ün tamamen içinde bulunan bir mekan değil. Eğer gitmek istenirse Şarköy araç kiralama hizmetleri tercih edilerek tarihi bir seyahate çıkılabilir. Aynı zamanda Tekirdağ Şarköy araç kiralama firmalarından temin edebileceğiniz araç ile Eriklice, Uçmak Dere, Hoşköy, Gaziköy gibi tarihle dolu mekanlara da gidip gezebilirsiniz. 

Şarköy"e Gidip de Görmemek Olmaz Denilen Mekanlar

Tekirdağ için önemli olan Miras Yolu Projesi sayesinde hem şehir için bir gelişme hem de mekanlar için bir yoğunluk söz konusudur. Bu yoğunluktan nasibini alan Şarköy, buraya gidenlerin uğrak noktalarını da sizler için sıralıyor. Bu mekanlardan belki de en çok merak edileni Işıklar Köyü"dür. Bu köy biraz uzak kalsa da eğer kendi aracınız yoksa Tekirdağ oto kiralama firmalarından yararlanılabilir. Aynı şekilde Yeniköy ve Güzelköy de mutlaka gezilip görülmesi gereken tarihi mekanlardan.
şarköy araç kiralama

Hora Feneri’nin Tarihi Hikayesi ve Konumu

Hora Feneri Tekirdağ-Şarköy için önemli bir tarihi mekandır. Bu mekan Şarköy’e 20 km uzaklıkta bulunur. Fener"in hikayesi Osmanlı Dönemi’ne uzanır. Fransız müteahhitler tarafından yapılan fenerde çok özel malzemeler ve işçilik kullanılmıştır. Bu malzemeler Fransa"dan dönemin padişahı Abdülmecit tarafından getirtilmiştir. O dönem gemiciler için oldukça önemli olan fenerin amacı Marmara Denizi’nden geçiş yapan gemilere yaydığı ışık sayesinde yol göstermektir. Konum itibariyle Tekirdağ’a ve Şarköy’e biraz uzak kalan bu mekana doğru yolculuk yapmak isteyen kişiler araçları yoksa otobüsleri kullanabilirler. Otobüs yolculuğundan hoşlanmayan kişiler ise Tekirdağ oto kiralama firmalarından birisi ile anlaşarak yolculuk yapabilirler.

Şarköy’e Gidenlerin Tatması Gereken Meşhur Yöre Yemekleri Nelerdir?

Her ilimizin kendine ait bir mutfağı vardır. Bu mutfak bizlere kültür mirası olarak bırakılmıştır. Aynı şekilde ilçelerimizin de kendilerine özgü bir mutfak birikimleri mevcuttur. Şarköy yöresel mutfağı denilince akla gelen Patlıcan Ekşilisi mis gibi tarih kokuyor. Orada sıkça yapılan ve tencere yemeği olarak akıllara kazanan bu yemeğe Sirkeli Patlıcan Yemeği de denmektedir. Mübadele zamanı göç yapan Rumeli insanlarıyla ortak yemek kültürü olarak belirtilir. Üzüm Sirkesi de mutlaka tadılmalıdır. Trakya yöresine aittir. Aynı zamanda pazı çorbası da arka plana atılmamalıdır. 

Şarköy’e Düzenlenen Geziler İle Yapılan Turlar

Kimi zaman okulumuzun ya da kursumuzun düzenlendiği turlara katılarak farklı bölgeler görerek, bilgi birikimimizi geliştiririz. Bu turlar ile gezilecek yerler önceden planlanır ve bir rehber eşliğinde o bölgenin güzellikleri keşfedilir. Bu şekilde gerçekleşen gezi turlarında Şarköy kurumsal araç kiralama firmaları ile iletişime geçerek daha iyi bir hizmet alabilirsiniz. Bu turlar sayesinde Tekirdağ’ın her türlü güzelliğinin ve ilçelerinin güzelliğinin, yemeklerinin tadını çıkarabilirsiniz. 

Şarköy’e Gitmek İsteyenlerin Tercih Edebileceği Ulaşım Araçları 

Tekirdağ’a gitmek için birden çok alternatif ulaşım araçlarını seçebilirsiniz. Bu kimi zaman kendi aracınız olur kimi zaman uçak, otobüs gibi araçlar olabilir. Ulaşım araçlarını seçme noktasında genelde maddi olarak cebinizi çok zora sokmayan uygun fiyatlı araçlar tercih edilir. Araba kiralama bu noktada oldukça sık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Araba Kiralarken Dikkat Edilen Hususlar 

Eğer bulunduğumuz yerden Şarköy’e gitmek için araç kiralayacaksak hem bakımlarının göz ardı edilmemesi gerekir. Hem de uygun fiyatlı olması gerekir. Tekirdağ içinden araç kiralayacaksak Tekirdağ rent a car firmaları ile anlaşarak hem uygun fiyata hem de iyi bir araçla gezintiye başlayabilirsiniz. İlçelerine gezi yapmak istediğiniz takdirde Tekirdağ ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak uygun fiyatlara araç kiralayabilirsiniz. Bu tarz firmalarla yolunuz çok sık karşılaşabilir. Sizler için hizmet veren kiralık araç firmalarıyla iletişime geçmeniz halinde sizleri doğru bir şekilde yönlendireceklerdir. 

Şarköy’e Gidenlerin Uğramayı İhmal Etmediği Mürefte Güzelliği 

Mürefte, Şarköy’e 10 km uzaklıkta kalan doğal bir güzellik mekanı. Bu mekanı bu kadar güzelleştiren ve ilgili hale getiren ise şarapçılık kötü. Bu köy Rumlardan kalma tarihi şaraphanelerin bulunduğu bir yer. Deniz kıyısında çeşit çeşit şaraphane bulunan bu mekanda tarih sizlerin gözleri önünde canlanıyor adeta. Aynı zamanda üzüm yetiştiriciliği de bu kısım için çok önemli. Osmanlı döneminden kalan tarihi şaraphanelerdeki eşyaları da görebilmek mümkün. Mürefte mevsim olarak da hoş bir iklim sunuyor bizlere. Müze bulunan bu tarihi mekanın ziyaretçileri de oldukça fazla. Müzenin adı Kutman Şarap Müzesi. Farklı şehirlerden ziyaretçisi çok.