Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Süleymanpaşa Araç Kiralama-Süleymanpaşa Rent ACar| Gezgin724

Süleyman Paşa İlçesi Hakkında Genel Bilgi

Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Tekirdağ şehrinin bir ilçesi konumunda yer alan Süleyman Paşa ilçesi, şehrin merkezinde yer alan ve bir o kadar önemli bir yere sahip birimlerinden birisi olmaktadır. İlçelik tarihi çok yeni olan Süleyman Paşa, sahip olduğu tarihi eserler ve doğal güzellikleri ile Süleyman Paşa araç kiralama firmaları aracılığıyla sık sık ziyaret edilen yerlerden de birisidir. 

Süleyman Paşa İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Her ne kadar Tekirdağ şehri Marmara Bölgesi’nde yer alıyor olsa da, kıyı şeridinde yer aldığı için bölgenin iklim koşulları Akdeniz ikliminin yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple de Süleyman Paşa ilçesi hayli ılıman bir hava durumuna sahiptir. 

Süleyman Paşa İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Süleyman Paşa ilçesi, Tekirdağ şehrinde yer alması sebebiyle son derece verimli bir toprağa sahiptir. Bu da bölgede tarımcılığın yapılmasına ortam hazırlamaktadır. Ayrıca ilçenin köy kesimlerinde yer yer hayvancılık da yapıldığı görülmektedir. Tekirdağ Süleyman Paşa araç kiralama firmalar ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, dilerseniz şehrin merkezini dilerseniz köylerini gezmenin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Süleyman Paşa İlçesinin Tarihi Hakkında Genel Bilgi

Tekirdağ’ın merkezi konumunda yer alan ilçesi Süleyman Paşa, çok eski bir tarihe sahip değildir. Çünkü ilçe statüsünü 2012 senesinde alabilmiştir. Fakat ilçe kendisini kısa sürede epey geliştirmiştir. Tekirdağ oto kiralama firmaları ile keyifli gezilerin olabileceği birden fazla yer bulunmaktadır. 

süleymanpaşa-araba-kiralama.png

Süleyman Paşa İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Süleyman Paşa gezilecek yerler bakımından Tekirdağ kentinin belki de en zengin ilçelerinden birisi olmaktadır. Şehre yolu düşen herkesin merkezde zaten içinden geçmekte olduğu bu yerleşim biriminin görülmesi gereken yerleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Atatürk Heykeli 
  • Namık Kemal Heykeli 
  • Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi
  • Rüstem Paşa Külliyesi 
  • Alkaya Plajı 
  • Yarapsun Çamuru

Atatürk Heykeli 

Atatürk heykeli, Tekirdağ’ın merkez ilçesi konumunda olan Süleyman Paşa’nın tam olarak merkez tarafından yer alan Hükümet Konağı önünde bulunan ve heykeltıraş Kenan Ali tarafından yapılan bir sanat eseridir. Süleyman Paşa oto kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bir noktada yer almaktadır. 

Namık Kemal Heykeli 

Namık Kemal Heykeli yine ilçenin merkezinde konumlanmış Hükümet Konağı’nın karşı tarafında yer alan ve heykeltıraş Nusret Suman tarafından yapılan bir sanat eseridir. Süleyman Paşa kiralık araç firmaları ile konforlu bir ulaşım sağlayabileceğiniz ve çevreyi gezebileceğiniz bir konumda yer almaktadır. 

süleymanpaşa-oto-kiralama.png

Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Tekirdağ’ın merkez ilçesi olan Süleyman Paşa, çok gelişmiş ve neredeyse sahip olduğu her şeyi merkezinde bulunduran sevimli, sosyal ve bakımlı bir ilçe konumundadır. İlçenin tam olarak merkezinde yer alan ve mutlaka görülmesi, gezilmesi gereken yerlerden biri ise Arkeoloji ve Etnografya Müzesi olmaktadır. Özellikle tarihe ilgi ve merakı olan kişilerin Süleyman Paşa araba kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceği bir konum ve mesafede yer almaktadır. Müzenin bulunduğu mahalle Ertuğrul Mahallesi olmaktadır. Şehrin tamamında yapılan arkeolojik kazılar, incelemeler ve bölgesel araştırmalar neticesinde elde edilen tüm bulguların sergilendiği müzenin ilk açılış tarihi ise 1977 senesine dayanmaktadır. 

Rüstem Paşa Külliyesi

Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ile aynı mahallede yer alan Rüstem Paşa Külliyesi, epey eski bir tarihe dayanmaktadır. Osmanlı Devleti’nin önemli padişahlarından biri olan Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı olan Rüstem Paşa’nın yaptırmış olduğu Külliye’nin inşası ise 1553 senesine dayanmaktadır. Etkili bir mimariye sahip olan külliyeye Süleyman Paşa ucuz araç kiralama firmaları ile kolaylıkla ve ekonomik yollar aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer tarihe merakınız varsa hem kendinize, hem de sevdiklerinize keyifli bir tarihi gezi yaşatabilirsiniz. 

Bölgede ayrıca Koca Mimar Sinan tarafından inşa edilen bir de cami bulunmaktadır. Yine aynı sene inşası tamamlanan bu cami de, mimari bakımdan çok etkili bir görünüme sahiptir. İlçeye gelen herkesin mutlaka görmesi gereken bu iki yapıt, tarihi açıdan da büyük öneme sahiptir. 

süleymanpaşa-rent-a-car.png

Alkaya Plajı 

Tekirdağ’a gelen herkesin çoğunlukla denizi için geldiğini duymuşsunuzdur. Hatta sırf denize olan bu tutku sebebiyle çoğu aile yazlık yatırımlarını Tekirdağ’a yapmaktadırlar. Ve deniziyle bu kadar ünlü olan şehrin, yaz mevsimlerinde vazgeçilmez Alkaya Plajı, şehrin merkezi konumunda yer alan Süleyman Paşa ilçesine yaklaşık olarak 4 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Çok temiz bir denize sahip olan bu plaja Süleyman Paşa rent a car firmaları ile son derece konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabileceğinizi söylemekte fayda var. Plaj içerisinde yer alan çeşitli büfeler, restoranlar da bölgenin adeta vazgeçilmezleri arasında bulunmaktadır. Yani buraya sadece mayolarınızı giyip gelmeniz yeterli olacaktır. 

Yarapsun Çamuru

Özellikle de romatizma hastalığı ile mücadele eden herkesin mutlaka uğraması gereken bu şifalı Yarapsun Çamuru, ilçe merkezine yaklaşık olarak 7 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ilık bir sıcaklığa sahip çamura ulaşmak için Süleyman Paşa kurumsal araç kiralama firmalarını da kullanarak bölgeye kurumsal geziler düzenleme şansınız da bulunmaktadır.