Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Erbaa Araç Kiralama - Erbaa Rent A Car | Gezgin 7/24

Tokat İlçesi Erbaa

Tokat ilinin en büyük ilçesi olan Erbaa Tokat il merkezine 81 kilometre uzaklıkta bir ilçedir. Erbaa kelime anlamı olarak Arapçada dört anlamına gelmektedir. Erbaa’nın tarihi M.Ö. 3000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Erbaa’da yerleşim Sümerler dönemine kadar uzanmaktadır. Erbaa ilçesinde yapılan arkeolojik kazılar ve tarihi kalıntılar bu zamanda Erbaa bölgesindeki yaşam ile ilgili ipucu vermektedir. Tarihi güzellikleri Erbaa gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Erbaa’da gezilecek yerleri rahatça gezebilmek için Erbaa araç kiralama şirketlerinden araç kiralanabilir. İklim olarak Erbaa’da karasal iklim yaşanmaktadır. 

Erbaa ile Tokat arasındaki ulaşım karşılıklı minibüs seferleri ile yapılmaktadır. Tokat’ın diğer ilçelerinden de Erbaa arasında da karşılıklı minibüs seferleri yapılmakta ve ilçeler arası ulaşım sağlanmaktadır. Tokat dışındaki illerden Erbaa’ya gelen kişiler Tokat Otogar’dan minibüs ile Erbaa’ya ulaşabilirler. Minibüs kullanmak istemeyenler için Tokat oto kiralama alternatif ulaşım olabilmektedir. Tokat Havalimanı’na havayolu ile gelen ziyaretçiler de Erbaa kurumsal araç kiralama şirketlerinden ihtiyaçlarına göre şoförlü ya da şoförsüz araç kiralayabilirler ve araçlarını Tokat Havalimanından teslim alıp havalimanında aracı teslim edebilirler.

Horoztepe Höyüğü

Erbaa merkezde bulunan Horoztepe Höyüğünde M.Ö. 4000 yıllarında Hatti Uygarlığına ait kalıntılara rastlanmıştır. Horoztepe Höyüğündeki kalıntılar Alacahöyük ile benzerlikler göstermektedir. Höyükte Arkeolog Tahsin Özgüç tarafından yürütülen kazı çalışmaları sonucu Tunç Çağındaki ölü gömme ritüellerinin sadece Alacahöyük’te olmadığını Horoz Höyüğününde bu bulgulara rastlandığını ortaya çıkarmıştır. Horoztepe’de çıkarılan en önemli ve en değerli eser Bebeğini Emziren Ana Heykelidir. Bereketin simgesi olan ve ana tanrıçayı temsil eden Emziren Ana Heykeli ile dini törenlerde kullanılan müzik aleti Sistrum Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergilenmektedir. Horoztepe Höyüğünde çıkarılan diğer tarihi kalıntılar Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Tokat Müzesi ve Amasya Müzesinde sergilenmektedir. Üzerinde Latince yazı bulunan dikilitaş da Erbaa Öğretmenevi’nin bahçesinde sergilenmektedir. Horoztepe Höyüğü ve bu tarihi kazıları ziyaret edebilmek için Tokat Erbaa araç kiralama seçenekleri değerlendirilebilir.

erbaa-araba-kiralama.png

Silahtar Ömer Paşa Camisi

Akça kasabasında yer alan Silahtar Ömer Paşa Camisinin 1688 yılında Silahtar Ömer Paşa tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Erbaa’ya 28 kilometre mesafede bulunan Akça kasabasına Erbaa araba kiralama firmalarından kiralanan araç ile gidilebilmektedir. Caminin mimarisinde Selçuklu mimarisinin izleri bulunsa da cami Osmanlı zamanında yapılmıştır. Gösterişli giriş kapısı bulunan caminin iç süslemeleri de göz kamaştırıcıdır. 

Şahin Tepesi 

Erbaa ilçesine hakim bir tepede bulunan Şahin Tepesi’nin diğer adı da Çamlık Mesire Alanıdır. Şahin Tepesinden bütün Erbaa ilçesine kuş bakışı bakmak mümkündür ve çok güzel bir görüntüsü vardır. Şahin Tepesi’ne Erbaa’ya ilk gelindiğinde gidilmesi önerilir böylece Erbaa’da gezilecek yerleri tepeden görme fırsatı da yakalanmış olur. Çay bahçesi ve kafeteryanın bulunduğu Şahin Tepesi fotoğraf çekmeyi sevenlerin çok güzel manzara fotoğrafları çektiği bir yerdir. Şahin Tepesi’ne Erbaa oto kiralama şirketlerinden araç kiralayarak çıkılıp muhteşem manzaranın keyfi çıkarılabilir. 

erbaa-araç-kiralama.png

Boğazkesen Köprüsü

Erbaa’nın sahip olduğu tarihi eserlerden biri de Boğazkesen Köprüsü’dür. Eski Kale Köyünde bulunan Boğazkesen Köprüsünün yapımı Pont Krallığı zamanıdır. Zaman olarak da M.Ö. 200 yıllarında yapıldığı bilinmektedir. Yaklaşık 2200 yılı aşkın yıl önce yapılmış olan köprüyü Osmanlı orduları doğu seferlerine giderken kullanmışlardır. Günümüzde ayakları ve birkaç duvarı kalmış olan Boğazkesen Köprüsünün altında Kelkit Çayı ve Tozanlı Çayı birleşmektedir. Köprünün ayağında taşa işlenmiş haç işareti de bulunmaktadır. Birçok geçiş yoluna şahitlik yapmış olan tarihi Boğazkesen Köprüsünü görmek için Erbaa rent a car araçları ile Eski Kale Köyüne gelinebilir. 

Kilise Suyu

Erbaa da doğal bir güzellik olan Kilise Suyu Çamdibi Köyünde bulunmaktadır. Kaynak suyu olan ve doğal bir havuz olan Kilise suyu berrak ve temiz bir sudur. Roma döneminde tapınak olarak kullanıldığı bilinen Kilise Suyu’nda bir değirmeni çalıştıracak kadar çok su bulunmaktadır. Erbaa gezisi içinde görülmesi gereken bir doğal güzellik olan Kilise Suyu Erbaa kiralık araç seçenekleri ile ulaşılabilecek yerdedir. 

Düden Gölü

Erbaa’nın bir diğer doğal güzelliği Düden Gölüdür. Doğa harikası olan Düden Gölünün kartpostal görüntülerini andıran manzarası ile fotoğraf çekmeyi sevenlere ilham veren yerlerden biridir. Erbaa halkı ve Erbaa dışından gelen kişilerin özellikler yaz ve bahar aylarında doğa ile başbaşa kalabilmek için geldikleri Düden Gölü’nde piknik yapmaktalar, yürüyüş yapmaktadırlar. Düden Gölüne aracı olmayan kişilerin Erbaa ucuz araç kiralama alternatifleri ile ulaşması mümkündür. 

erbaa-oto-kiralama.png

Erbaa Kent Müzesi

1946 yılında Erbaa Hükümet Konağı olarak inşa edilen bina bir süre sonra Erbaa Kent Müzesi olarak Erbaa halkına ve Erbaa’yı gezmeye gelen kişilerin ziyaretine açılmıştır. Erbaa’nın tarihsel zenginliğinin ve Erbaa’ya ait tarihsel fotoğrafların sergilendiği müze Erbaa tarihi ile ilgili ziyaretçilere ışık tutmaktadır.