Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Reşadiye Araç Kiralama - Reşadiye Rent A Car | Gezgin 7/24

Reşadiye Nerededir? Nereye Bağlıdır?

Reşadiye, Orta Karadeniz bölgesinde yer alan şehirlerden Tokat’a bağlı bir ilçedir. Tokat merkeze 89 km uzaklıkta bulunan ilçenin yaklaşık olarak nüfusu ise yaklaşık değerlere göre 41000kişidir. Reşadiye ilçesine Tokat il merkezinden kalkan araçlarla ulaştıktan sonra Reşadiye araç kiralama hizmeti veren firmalar ile temas kurularak geziniz için uygun bir araç bulabilirsiniz. Reşadiye Karadeniz bölgesinin tipik iklim yapısıyla İç Anadolu bölgesinin ikliminin bir arada görüldüğü bir yerleşim yeridir. 

Reşadiye’yi ilkbahar ve yaz aylarında ziyaret etmek daha uygun bir ortam sağlamaktadır. Reşadiye ilçesi doğusunda Sivas, Kuzeydoğusunda Ordu illeri ile komşudur. Yerleşim alanı olarak ise Kelkit ırmağı üzerine kurulu bir yerleşim bölgesidir. Tokat oto kiralama ve gezi hizmetlerinden faydalanıp bu tarihi ve güzel ilçeyi ekonomik ve konforlu olarak keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Reşadiye Tarihi Yapısı

Reşadiye’nin yerleşim yeri olarak tarihi Hititlere kadar dayanmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu Reşadiye’nin Hititler zamanında yerleşim yeri olarak hizmet verdiğini ortaya koymuştur.  İlçenin eski ismi ise İskefsir olarak kayıtlara geçmiştir. Bu bağlamda tarihi ilçede gezilip görülecek oldukça fazla yer vardır. Reşadiye araba kiralama olanakları ile bu doğal tarih müzesi görünümünde ki bölgeyi çok daha rahat ve konforlu olarak gezip görebilirsiniz. Reşadiye ilçesine daha sonra sırasıyla Pontuslar, Romalılar ve Danişment Beyliği egemen olmuştur. Bu tarihi süreç içerisinde Türklerin bölgeye egemen olmasıyla birlikte yöre bir Türk yurdu haline gelmiştir. 

Reşadiye Gezilip Görülecek Yerler

Reşadiye gezilecek yerler bakımından,  gerek tarihi yapısı gerekse coğrafi özellikleri ile öne çıkan ilçelerimiz arasında yer almaktadır. Reşadiye sınırları içerisinde yer alan enfes doğa güzelliklerini bizzat yerlerinde görmek keyifli bir seyahat yapmanıza neden olacaktır. Reşadiye araba kiralama imkânlarından faydalanıp görülmesi gereken en uzak noktalara bile kolayca ulaşabilirsiniz. 

reşadiye-araba-kiralama.png

Zinav Gölü Nerededir?

Reşadiye merkeze 17 km uzaklıkta bulunan bu heyelan gölü, İlçede görülmesi gereken doğal güzelliklerin başlarında yer almaktadır. Tokat Reşadiye araç kiralama ofislerinden kendinize ve bütçenize uygun bir şekilde kiralayacağınız bir araçla çok rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz Zinav Gölü güzelliği ve havasıyla sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Birçok balık türünün içinde yaşadığı gölün çevresi de çok güzel bir orman alanı ile kaplıdır.  Şuan yapılan son düzenlemelerden sonra göl çevresine mesire alanları, çocuk oyun alanları ve sosyal tesisler de yapılmış olup, sevdiklerinizle güzel zamanlar geçirip, muhteşem gün batımı manzarasını izleyebilirsiniz.

Reşadiye Kaplıcaları Nerededir?

Tarihi Reşadiye kaplıcaları Reşadiye ilçe merkezinde yer almaktadır. Birçok hastalığa tedavi sürecinde iyi geldiği tespit olunan kaplıca suyu birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Reşadiye oto kiralama hizmetlerinden faydalanıp yapacağınız tur sonucunda hem dinlenmek için hem de şifalı suyun faydalarından istifade etmek için mutlaka uğramanız gereken bir noktadır. Kaplıca suyunun, başta romatizma olmak üzere, kadın hastalıklarına, kırık ve çıkık ağrılarına, deri rahatsızlıklarına, çeşitli ağrı durumlara ve bazı iç hastalıklarına iyi geldiği araştırmalar sonucunda ortaya konmuştur. Ayrıca gelen misafirler için Belediyenin işlettiği kaplıca tesislerinde konaklama yerleri de mevcuttur. 

 
reşadiye-oto-kiralama.png

Selemen Yaylası Nerededir?

Yine Reşadiye’nin doğal güzellikleri arasında yer alan Selemen Yaylası, Reşadiye Ordu sınırı arasında yer almaktadır. Reşadiye rent a car şirketlerinden kiralayabileceğiniz aracınızla Selemen yaylasına unutulmaz bir gezi yapabilirsiniz. Selemen yaylasının bir diğer özelliği ise yüz yıllardır kurulan geleneksel pazara ev sahipliği yapmasıdır. Bu pazarda hem merkezden hem de çevre illerden gelen birçok satıcı yöresel ve organik ürünlerini satmaktadır. İlkbahar başlangıcından ilk kar yağdığı zamana kadar kurulan Pazar, tarihi atmosferi yaşamanıza olanak tanıyacak ve kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir gezi noktasıdır. 

Reşadiye’nin Geçim Kaynakları Nelerdir?

Reşadiye ilçesinin başlıca geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık gösterilebilir. Halkın bir kesimi tarımla uğraşırken bazı insanlar da hayvancılık yaparak geçimlerini sağlamaktadırlar. İlçe merkezinde yer alan bazı kişiler ise işlettikleri dükkânları ile esnaf olarak geçimlerini kazanmaktadırlar. 

Reşadiye’de Ne Yenir?

Reşadiye antik çağlara uzanan geçmişi ve bağlı bulunduğu kültür ve gelenekleri ile yer aldığı bölgeye has birçok farklı ve lezzetli yemek çeşitlerine sahip bir ilçedir. Tokat mutfağının içinde yer alan Reşadiye mutfağında bu yörelere özgü olarak yapılan birçok yöresel yemeği ve lezzeti tatma imkânı bulabilirsiniz. Reşadiye’ye gitmeye karar verdikten sonra kısa bir araştırma yapıp Reşadiye ucuz araç kiralama imkânlarından faydalanıp doğal güzellikleri gezdikten sonra, başta Tokat kebabı olmak üzere yöresel lezzetleri keşfedebilirsiniz. Bu bölgelere özel olarak sayabileceğimi lezzetler arasında, keşkek, çökelekli, batı, bakla dolması, Tokat kebabı, Zile pekmezi başlıca sayılabilecek lezzetlerdendir.

Reşadiye Gezi Turu Nasıl Yapılır?

Tarihi dokusu, sıcak ve misafir seven insanı, doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir nokta olan Reşadiye’ye farklı gezi organizasyonları düzenlenebilir. Kişisel olarak ya da ailenizle yapabileceğiniz bir tatilde Reşadiye kiralık araç konusunda zorluk yaşamayacağınız bir yerdir.  Bunun yanında bir diğer gezi alternatifi olarak da çalıştığınız iş yerinizde kurumsal olarak planlayabileceğiniz bir gezi turu olabilir. Bu noktada da gezinizin konforlu ve ekonomik olması için seyahatinize çıkmadan önce Reşadiye kurumsal araç kiralama işi yapan firmalarla irtibata geçip planlamanızı doğrultuda yapabilirsiniz.

reşadiye-rent-a-car.png