Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sulusaray Araç Kiralama - Sulusaray Rent A Car | Gezgin 7/24

Sulusaray Gezilecek Yerler

Tokat kentinin güzel ilçeleri arasında yer alan Sulusaray; Tokat kent merkezine yaklaşık olarak 69 km mesafede yer almaktadır. Sulusaray ilçesine ulaşmak için Tokat kent merkezinden kalış yapan dolmuş vasıtalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sulusaray ayrıca; Artova ile Yeşilyurt ilçelerine de sınırı bulunan bir ilçe konumundadır. Sulusaray gezilecek yerler konusunda son derece ideal olan bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede ilçeyi ziyaret edenlerin sayısında da ciddi oranda bir artış gözlenmektedir. 

Çekerek Irmağı’nın kenarında konumlanmış olan Sulusaray; şirin bir ilçe olarak da ön plana çıkmaktadır. Oğuzların Kayı boyundan gelenlerin bulunduğu Sulusaray, 1990 yılı itibariyle ilçe olmuştur. Toplam nüfusu 8 bin civarında bulunan Sulusaray; her geçen gün gelişimini sürdürmektedir. Bu kapsamda Sulusaray araç kiralama sektöründe de ciddi bir gelişim yaşandığı bilinmektedir. Bu durum ise doğal olarak ilçenin pek çok yönden gelişim gösterdiğinin önemli bir işareti olarak karşımıza çıkmaktadır. Bölgede gezilecek yerler ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

Sebastapolis Antik Kenti

Sulusaray ilçesinin gezilecek yerleri arasında yer alan Sebastapolis Antik Kenti, Roma döneminden kalma bir tarihi değerdir. Roma döneminin en büyük antik kentleri arasında yer alan Sebastapolis Antik Kenti’nin M.Ö. 1. Yy’da kurulduğu rivayet edilmektedir. 1980 yılı itibariyle yapılmış olan kazılar sonucunda ortaya konulan bu tarihi yapı; günümüz itibariyle önemli gezi rotaları arasında yer almaktadır. Tam bir açık hava müzesi konseptine uygun olan bu mekan, ziyaretçileri kendisine çekebilmeyi de başarmaktadır. Sulusaray oto kiralama hizmetlerini tercih ederek de bölgeye kolay bir şekilde ulaşım sağlamak da mümkün olmaktadır.

sulusaray-araba-kiralama.png

Sulusaray Kaplıcaları

İlçede bulunan kaplıcalar; önemli gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Sulusaray ilçesine yaklaşık olarak 3 km mesafede yer alan kaplıcaların Ilıca Köyü’de bulunduğu bilinmektedir. Tokat şehrinde oto kiralama hizmetlerinin etkinliğini artırması sayesinde Ilıca Köyü sınırları içerisinde yer alan bu kaplıcaları da ziyaret edenlerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Tokat oto kiralama hizmetlerinden yararlanarak; bu kaplıcaların şifalarından yararlanabilirsiniz. Sulusaray Kaplıcalarının özellikle romantizmal hastalıklarına çok iyi geldiğini söylemek de mümkün olmaktadır. 

Tapınak

Sulusaray ilçesinde yer alan tapınağın; henüz hangi dönemde yapıldığı bilinmemekle birlikte antik dönemden izler taşıdığı düşünülmektedir. İlçenin kuzeydoğusunda yer alan bu tarihi kalıntının Sur etrafında yapılan kazılar sonrasında ortaya çıktığı bilinmektedir. Yarım daireye benzer bir şekle sahip olan bu yapının; taş malzemesinin yanı sıra farklı molozların desteğiyle oluşturulduğu bilinmektedir. Tabanında koyu renkli bir mermer bulunan tapınak; insitü mermerden bir kaplaması bulunmaktadır. Yapılan arkeolojik çalışmalar kapsamında bu tarihi yapının boyutlarının tam anlamıyla ortaya çıkartılması hedeflenmektedir. Sulusaray araba kiralama hizmetleri sayesinde bu tarihi mekanı görebilmeniz de mümkün olacaktır.

sulusaray-araç-kiralama.png

Sulusaray İlçesinde Ne Yenir?

Kendine has gelenekleri ve kültürel değerleriyle ön plana çıkan Sulusaray; çok sayıda farklı lezzete de ev sahipliği yapmaktadır. İlçede tadılacak yiyecekler arasında ilk sırayı elbette ki Çölek Fasulyedir. İlçede bir davet olduğunda ya düğün benzeri etkinlikler söz konusu olduğunda bu yemek mutlaka yapılır. Yine kıymalı pide de bölgedeki önemli davet yemekleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra Düğün Çorbası, Damla Şırası, Pekmez Elması, Köftür gibi yöresel lezzetleri bölgeden tatmak mümkün olmaktadır. Yine kaygana, bulamaç ile çığırtma bölgenin önemli lezzetleri arasında yer almaktadır. Siz de şayet bölgenin bu güzel lezzetlerinden tatmayı istiyorsanız; Sulusaray kiralık araç hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Sulusaray Coğrafi Yapısı

Klasik bir Orta Karadeniz ilçesi olan Sulusaray; Sivas ve Yozgat şehirleriyle komşudur. Bölgenin kendine has iklim yapısına sahip olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bu kapsamda Hem Karadeniz hem de Karasal iklimin hüküm sürdüğü bir coğrafi bölge olduğunu da söyleyebiliriz. Bu durumun temel nedeni ise İlçenin hem Karadeniz ile hem de İç Anadolu Bölgesiyle sınırının bulunuyor olmasıdır. Siz de Sulusaray ilçesinin bu farklı iklim yapısını deneyimlemek isterseniz; mutlaka araç kiralama hizmetlerinden yararlanmalısınız. Üstelik Sulusaray ucuz araç kiralama hizmetleri sayesinde bölgeye çok uygun fiyatlı bir şekilde seyahat de edebilirsiniz. 

Sulusaray ilçesi özellikle doğal güzellikleriyle ön planda yer alan ve çok sayıda farklı doğal güzellik alanlarını ziyaretçilerinin beğenisine sunabilen bir ilçedir. Bundan dolayı bölgeyi ziyaret etmek maksatlı olarak gelenlerin sayısında ciddi oranda bir artışın yaşandığını da söylemek mümkün olmaktadır. Sulusaray rent a car hizmetleri sayesinde ise bölgeye ulaşım oldukça kolaylaşmış durumdadır. 

sulusaray-oto-kiralama.png

Sulusaray Ekonomik Hayat

İlçeye bağlı 4 mahalle ve toplamda 14 tane köy bulunmaktadır. İlçenin coğrafi konum itibariyle geçiş noktasında yer alması farklı özelliklerinin de ön plana çıkmasını mümkün kılmaktadır. Arazi yapısının müsait olmaması nedeniyle tarımsal üretimde makineleşmenin yaygınlaşmadığı ilçede hayvancılık ise en önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır. 

Siz de şayet bu güzel ilçeyi merak ettiyseniz; ilçedeki birbirinden lezzetli yemekleri tatmak isterseniz Sulusaray kurumsal araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak; bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Böylece ilçenin doğal güzelliklerini de bizzat görebilmeniz de mümkün olacaktır.