Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Köprübaşı Oto Kiralama - Köprübaşı Rent A Car | Gezgin724

Köprübaşı nerededir ve nereleri gezebilirim?

Köprübaşı, Trabzon’a bağlı, bünyesinde 9 köy ve 4 mahalle bulunduran küçük ve sevimli bir ilçedir. Etrafı tamamen dağlarla çevrilidir ve alabildiğince yeşillikten oluşur. İklimi Karadeniz iklimidir. İkliminden dolayı her mevsim yağışlıdır. Yazları serin geçer. Vadide olması sebebiyle çok fazla rüzgâr esmese de kalın kıyafetler alıp tedbirli gitmekte yarar vardır. Nem oranı yüksektir. Temeli Orta Asya’dan gelen göçmenler tarafında temeli atılmıştır. İsmini iki dere ve iki köprünün arasında kalmasından dolayı almıştır. Bazı eski kaynaklarda ismi “Güneşli” olarak da geçmektedir. Bünyesinde fazlasıyla gezilecek yerler bulundurmaktadır. Köprübaşı rent a car, çeşitli balık lokantalar, butik mağazalar gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz dükkânlardan oluşan mütevazı insanların bulunduğu mütevazı bir şehirdir.

Ulaşımı nasıl sağlamalıyım?

Özel aracınızla gidebileceğiniz gibi Trabzon merkezden kalkan otobüslerle de gitmek mümkündür. Ben size otobüsle gitmenizi öneririm. Karadeniz’in dağlık yapısı hem sizi hem de arabanızı yolculuk sırasında yoracaktır. En önemlisi de Karadeniz bölgesinin güzelliklerini otobüs ile giderken daha çok hissedecek olmanız yola bakmaktansa etrafta olup bitenleri izlemek size daha çok keyif verecektir. Farklı şehirlere giderken otobüs kullanmanın diğer bir avantajı ise yakıt paranızı daha ucuza getirip daha çok yer gezip görme fırsatınız olmasıdır.

Köprübaşı araç kiralama konusunda size imkân sunacak bir ilçedir. Kiraladığınız araba ile rahatça gezebilirsiniz. Bu ilçenin turistler için uğrak bir yer ve göbek bir konumdadır. Bu sebeple Köprübaşı kurumsal araç kiralama konusunda gelişmiştir ve güvenilirdir.
köprübaşı araba kiralama
Nereleri gezip görmeliyim?

Köprübaşı gezilecek yerler denildiği zaman ilk akla gelen kervan yoludur. 13 km uzunluğundaki bu yol üzerinde çeşitli tarihi kalıntılar, bataklıklar, nadir bitkilerle karşılaşacaksınızdır. Bu yolda yürüyüş yapmak çok uzun zamanınızı alacaktır ve bu sebeple bütün bir gününüzü bu yola ayırmanız gerekebilir. Bu yolda yürüyüş yapmaktan çok keyif alacağını gibi eşsiz bir manzara da sizi karşılayacaktır. Yanınıza fotoğraf makinenizi almayı unutmayın.

Dünya savaşı esnasında Osmanlı askerlerinin kazdığı siperler ise Harman Tepe Yaylasında bulunmaktadır. Savaş sonrası bu bölgede birçok mezarlık oluşmuştur. Her yıl 29 Haziran günüde şehitleri anmak için tören düzenlemektedir. Törene çevre illerden gelen misafirler ve turistler de katılmaktadır.
köprübaşı araç kiralama
Etrafta bulunan yüksek yaylalar sıcak yaz günleriniz de sizi serinletecektir. İsmail Ağa yaylası, Köşk Yaylası gibi onlarca yaylaya ev sahipliği yapar. Her yaylanın manzarası ve havası farklıdır mutlaka bu yaylaları gezip görmelisiniz. Trabzon Köprübaşı kiralık araç konusunda bu sebeple ileri bir noktadır. Yaylalara ulaşım minibüslerle zaman zaman zor olmaktadır.

Köprübaşı bulunduğu konum itibariyle diğer ilçelere de çok yakındır. Diğer ilçeli gezip görmeniz açısından merkezde olması da size diğer ilçeleri de görme imkânı verir. Bayburt şehri sürmene ilçesi gibi yerleri de görmeden gitmek sizin için büyük bir kayıp olacaktır.

Neler yemeliyim? Yeni tatları denemeli miyim?

Karadeniz kültürü yemek konusunda gelişmiş bir kültürdür. Özellikle kahvaltıları bilginiz kahvaltılardan biraz farklı olabilir. Kullanılan ekmekler genelde mısır unundan elde edilir. Farklı ekmek türlerinin yanı sıra mıhlama gibi bence denenmesi gereken, peynirle yapılan kahvaltılık sıcak yemeğini de yemek gerekir. Taze balık konusunda da Karadeniz bulunduğu konum sebebiyle bunu size sunacaktır. Özellikle hamsinin her türlü yemeğini gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Karadeniz insanları yedikleri yemek ve yaşadıkları doğal hayat sebebiyle uzun süre yaşamaktadırlar. Yemekleri yerken ve buraları gezerken bunları unutmamak gerekir.
köprübaşı oto kiralama
Ne zaman Köprübaşına gitmeliyim?

Özellikle yaz aylarında sıcağı çok sevmeyen biriyseniz yaz aylarını öneririm. Köprübaşı en çok bu sebeple tercih edilen noktalardan biridir. İlçe genel olarak ucuz olduğu için diğer tatil yörelerine oranda daha sık tercih edilebilmektedir. Zaman zaman solunumla alakalı sağlık sorunları yaşayan kişiler de temiz hava almak için uğramaktadır. Hafta sonları Trabzon, Bayburt gibi çevre illerden de küçük bir tatil yapmak için kaçılan noktalardan biridir. Köprübaşı oto kiralama konusunda gayet makul bir seçimdir bunun için Köprübaşına gelen konuklar araç kiralamayı iyi bir seçenek olarak değerlendirebilir. Yaylalar kışın fazla soğuk olacağı için kışın gitmenizi tavsiye etmem. Kışın gitmenizin şöyle bir avantajı da vardır: konaklama fiyatları düşmektedir. Trabzon oto kiralama ücretlerini de kışla beraber yine düşürmektedir. Bu da sizin için ucuz bir dinlenme fırsatı anlamına gelmektedir.

Eğer yaz aylarında gitmeye karar verdiyseniz otelleri arayıp uygunluk durumlarını mutlaka sormayı ihmal etmeyin. Haziran ayında düzenlenen şehitleri anma gününe denk gelmeniz durumunda otel bulamam gibi bir durumla karşılaşmak istemezsiniz. Köprübaşında kiralayacağınız arabayı da önceden rezerve ederek mağdur olmanızı kimse istemez.