Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Of Araç Kiralama - Of  Rent A Car | Gezgin 7/24

Of Gezilecek Yerler

Karadeniz Bölgesi’nin en bilinen ilçeleri arasında yer alan Of, birçok yönden gezip görülmesi gereken ilçeler arasındadır. Yerleşim merkezi olarak kullanılma tarihi çok eski dönemlere dayanan Of ilçesi, hem kültürel hem de doğal güzellikleri açısından önemli zenginliklere sahip olan ilçelerdendir. Of gezilecek yerler için tercih edilebilecek farklı ulaşım araçları bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları tercih edilebileceği gibi ziyaretçiler kendi araçları ile de rahatlıkla gezebilmektedir. İlçenin tarihi ve doğal dokusunu incelemek isteyen kişilerin tercih edebileceği birçok alan bulunmaktadır.

İlçe, doğal ve temiz plajları ile de dikkat çekmektedir. Bu sayede deniz turizmi amacıyla da ziyaret edilen ilçelerden olan Of, yıl içerisinde yoğun günler yaşamaktadır. İlçeyi eski dönemlerde yerleşim merkezi olarak kullanan Rumlar, bölgede çeşitli yapılar inşa etmiştir. Bu yapılardan günümüze kadar kalan eserler, çeşitli alanlarda ve müzelerde sergilenmektedir. Türkiye’nin birçok yerinden ve ülke dışından ziyaretçiler bu ilçeye turizm amaçlı gelmektedir. Bölgeye gelen ziyaretçilerin en fazla yararlandığı hizmetler arasında Of araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

Of Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Of ilçesi, Trabzon iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. Trabzon il merkezine uzak konumda bulunan ilçelerden olan Of, denize yakın konumda bulunmaktadır. İlçenin, Trabzon il merkezi sınırlarına olan uzaklığı yaklaşık olarak 50 kilometre civarındadır. Bölgenin yükseltisi fazla ilçelerinden olan Of, doğal güzellikler bakımından Karadeniz’in en zengin ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçenin çevresine ulaşım için verilen Of araba kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

of-araba-kiralama.png

Doğu konumda bulunan Of ilçesinin güneyinde Dernekpazarı ilçesi bulunmaktadır. Batısında Sürmene bulunan ilçenin doğusunda ise Hayrat ilçesi bulunmaktadır. Of ilçesi Çaykara ve Köprübaşı gibi önemli ilçeler de yakın konumda bulunmaktadır. Özellikle Çaykara ilçe sınırlarında bulunan doğal güzelliklerin fazla olması sebebi ile bu bölgeye gelen turistler, Of ilçesini de ziyaret etmektedir. Of ilçesi ve çevre bölgelere ulaşım için yürütülen Trabzon oto kiralama faaliyetleri de mevcuttur.

Of Geçim Kaynakları

Of ilçesinin en önemli geçim kaynağı tarım olarak gösterilebilir. Karadeniz bölgesinin iklimsel özelliklerine sahip olan ilçede, farklı ürünlerin üretimi ve ticareti ile geçimini sağlayan kişiler bulunmaktadır. İlçenin bitki örtüsü ve yer şekilleri hayvancılık faaliyetleri için de uygundur. Bu nedenle bu alanda da çalışan yerel halk bulunmaktadır. İlçe merkezinde yürütülen ekonomik faaliyetler dikkat çekmektedir. Özellikle Of kiralık araç faaliyetlerinden yararlanan yerel halk ve ziyaretçiler bulunmaktadır.

Of Hapsiyaş Köprüsü

Karadeniz Bölgesi, tarihi ve kültürel özelliklerin yanında mimarisi ile de önemli bölgeler arasında yer almaktadır. Önemli mimari yapılar arasında yer alan Hapsiyaş Köprüsü, Of ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Mimari açıdan önemli olan köprü, tarih ve doğal güzelliklerin birleştiği yapılardandır. Bu köprünün olduğu bölgeye, Of ucuz araç kiralama ile özel araba kiralayarak ulaşmak mümkündür.

 

of-oto-kiralama.png

Of Taşhanpazarı Cami

Taşhanpazarı Cami, Of ilçe merkezi sınırları içerisinde bulunan tarihi yapılar arasında yer almaktadır. Hem tarih hem de dini açıdan önemli yerlerden olan cami, bölgenin en fazla ziyaret edilen yerleri arasındadır. Günümüzde ziyarete ve ibadete açık olan camiyi, Of oto kiralama hizmetlerinden araç kiralayarak gezmek mümkündür.

Of Çakıroğlu İsmail Ağa Konağı

Sırağaç Köyü, Of ilçe merkezine bağlı köyler arasında yer almaktadır. Bu köy sınırları içerisinde yer alan tarihi konak, bölgenin kültürel mirasları arasındadır. Konak içerisinde yapılan araştırmalara göre konağın inşa ediliş tarihinin 1800’lü yıllar olduğuna dair bilgilere ulaşılmıştır. Yapıldığı yer bakımından önemli bir doğal güzelliğe de sahip olan konak, bölgenin en önemli turistik merkezleri arasında bulunmaktadır. Gezi amaçlı bu konağa gitmek isteyen kişiler, Of ilçe merkezinde bulunan Of rent a car ile araç kiralama seçeneğinden yararlanabilir.

Of Pileki Mağarası

Hem Trabzon hem de Rize illerine yakın konumda bulunan mağara, Of ilçesine de yakın bir yerde bulunmaktadır. Of ilçesine gelen ziyaretçilerin gezip gördüğü yerler arasında bulunan Pileki Mağarası, büyük mağaralar arasında yer almaktadır. Mağaranın iç bölgesi, doğal güzellik bakımından oldukça güzeldir. Mağara, eski dönemlerde taş çıkarma amacıyla da kullanılmıştır. Doğal alanlar akla gelince en önemli yerlerden olan mağarayı gezip görmek isteyenler, Trabzon Of araç kiralama hizmetlerine başvurabilir. Böylece Of ilçesini konforlu bir şekilde gezebilmek de mümkün olacaktır. Bununla birlikte of ilçesinde farklı fiyat tariflerine sahip araç kiralama hizmetlerinin bulunuyor olması; bölgede hemen her bütçeye uygun bir şekilde araçların da kiralanmasını mümkün kılmaktadır. 

of-rent-a-car.png

Of Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Karadeniz’in incilerinden olan Of ilçesini gezmek isteyen kişiler, birçok seçeneğe sahiptir. İlçe sınırlarında birçok tarihi ve doğal güzellik bulunduğu için günübirlik gezi gerçekleştirmek doğru olmayacaktır. İlçe içinde konaklama faaliyetleri bulunmaktadır. Rahat bir gezi turu düzenlemek isteyen kişiler, otel ve pansiyonlarda konaklama seçeneğine sahiptir. Ulaşımın da gelişmiş olduğu ilçede araç kiralamak isteyen kişilerin yararlanabileceği Of kurumsal araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.