Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 02.03 - 10:00
Drop of location 07.03 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Trabzon Araç Kiralama - Trabzon Rent A Car | Gezgin 7/24

Trabzon Oto Kiralama

 

Yaylaları, gölleri, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla öne çıkan Trabzon’da bu güzellikleri Gezgin724 üzerinden hizmet veren Trabzon oto kiralama firmalarından alacağınız Trabzon araç kiralama hizmetiyle, daha rahat bir şekilde gezip görebilmek görebilirsiniz.

 

Gerek coğrafi yapısı ve gerekse şehirde bulunan bu güzelliklerin dağınık vaziyette olması nedeniyle, şehre turistlik ziyaret için gidecek olanların önemli bir kısmı, Gezgin 7/24 avantajlarından faydalanmak için web sitemiz üzerinden Trabzon oto kiralama hizmeti almaktadır.

Engebeli bir yapıya sahip olması nedeniyle, kendi aracı bulunan kişilerde Trabzon ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanmaktadır.

 

Trabzon Ucuz Araç Kiralama

 

Amacı Türkiye genelinde müşterilerine kaliteli hizmet vermek olan rent a car firmaları arasında ziyaretçilerin kıyaslama yapıp seçim yapmasına imkân tanımak olan Gezgin724, bu amaçla ziyaretçilerine özel avantajlar sunan oto kiralama firmaları ile anlaşmalar yapmaktadır. Bu anlaşmalar kapsamında en ucuz oto kiralama hizmetini verecek firmaları, online olarak sizlerle buluşturmakta ve dilediğiniz kıyaslamayı yaparak zevkinize ve bütçenize uygun aracı kiralamanızı sağlamaktadır. 

 
trabzon havalimanı araç kiralama
Trabzon ucuz araç kiralama hizmeti sunan Trabzon rent a car firmalarını da, bu amaçla sizler için buluşturuyoruz. Web sitemizde bulunan Trabzon ucuz oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapıp, en uygun araç için hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Trabzon Havalimanı Araç Kiralama

 

Trabzon’a uçakla gidecekseniz, Trabzon havalimanı araç kiralama firmalarından rezervasyon yaparak, kiraladığınız aracın size havaalanında teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle yorulmadan, daha havaalanına iner inmez Trabzon havaalanı araç kiralama hizmeti kapsamında aracınızın sizi bekler vaziyette olduğunu görebilirsiniz.

Trabzon Gezilecek Yerler

Türkiye"nin en güzel doğal güzelliklerine sahip olan şehirlerinden birisi olan Trabzon, aynı zamanda dinler medeniyetinin merkezi yerlerinden de biridir. Şehirde bulunan manastırların birçoğu dünya genelinde üne sahiptir. Camileri, yaylaları, vadi ve manastırlarıyla, Trabzon gezginlerin uğrak yerlerinden birisidir. 

Akçaabat Orta Mahalle 

Trabzon merkeze 13 kilometre mesafede bulunan Akçaabat ilçesi, tarihi dokusu oldukça yüksek yerlerden birisidir. Tipik Osmanlı mimarisinde her yerde rahatlıkla görebileceğiniz Akçaabat Orta Mahalle, farklı tarihi mekanları ile daha ön plana çıkmaktadır. 

Sera Gölü 

Yine Akçaabat ilçesinde bulunan Sera Gölü, heyelan oluşması sonucunda ortaya çıkmıştır. Derecik vadisi içerisinde bulunan göl, doğal güzellikleri sevenlerin ziyaret ettiği mekanları arasındadır. 

Akçaabat ilçesinin genel tarihi dokusunun yüksek olması ve Trabzon merkezden uzak olması nedeniyle, Trabzon"a turistik ziyaret düzenliyorsanız mutlaka özel aracınızla gelmenizi ya da Trabzon oto kiralama firmalarından hizmet almanızı tavsiye ederiz. Genellikle engebeli ve yokuş yollara sahip olması nedeniyle şehri turistik olarak ziyaret edenlerin önemli bir kısmı, Trabzon araç kiralama hizmeti alarak kendi araçlarının yıpranmasını önlemektedir. 

4 kilometre uzunluğu bulunan Sera Gölü, ormanlarla çevrilmiş büyük bir vadinin içerisinde ruhunuzu dinlendirecek ekstra güzelliklere sahiptir. 

Sümela Manastırı 

Trabzon denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi, Sümela Manastırı olmaktadır. Gezginlerin Trabzon gezilecek yerler listesinin başında yer alan manastır, Trabzon Maçka"da bulunmaktadır. 

Gerek tarihi dokusu ve gerekse mimarisinin yanı sıra Hristiyan dünyası için önemli bir yere sahip olan bu manastır, ana yol kenarında uçuruma sıfır noktada inşa edilmesiyle dikkat çekmektedir. Kayalıkların hemen dibinde biten manastırın yapımı, oldukça ilginç bir hikaye ile başlamıştır. 2 rahibin rüya görmeleri sonucunda, buraya manastırı yaptıkları bilinmektedir. Rüyalarında Meryem Ana ve Hz. İsa"yı gördüklerini iddia eden rahipler, aynı zamanda bugünkü Sümela Manastırı"nın yerinin görmüşler ve buraya manastır yapmaları gerektiğini düşünerek, hemen çalışmalara başlamışlardır. Sümela Manastırı milattan sonra, 375 yılında yapımına başlanmış ve 395 yılında yapımı tamamlanmıştır.
trabzon havalimanı oto kiralama

Vazelon Manastırı 

Trabzon"un tarihi bakımından köklü manastırlarından birisi olan Vazelon Manastırı, tıpkı Sümela Manastırı gibi görkemli bir yapı şeklinde inşa edilmiştir. Yine Maçka"da bulunan manastır, Trabzon merkezden 40 kilometre uzaklıktadır. Maçka"nın en görkemli mekanlarından birisi olan manastırına gitmek için Trabzon oto kiralama firmalarından araç kiralayarak daha rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Manastırın yapımı, milattan sonra 490 yılında tamamlanmıştır. 

Haldizen Yaylası 

Trabzon gezilecek yerler arasında, yaylaların yeri oldukça farklı ve önemlidir. Şehir, dünya genelinde ünlü yaylalarıyla bilinmektedir. Bu yaylalardan birisi de, Haldizen yaylasıdır. Doğal güzellikler ile iç içe olmak istiyorsanız, bu yaylayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Uzungöl

Bir vadinin içerisinde geniş bir alana yayılmış olan Uzungöl, sonradan yapılan Uzungöl Camii ile daha fazla değer kazanmıştır. Muhteşem bir vadinin ormanlarla süslenmiş eşsiz manzarası, dünyaca ünlüdür. Kartpostalları süsleyen Uzungöl, eşsiz güzellikleri ile her yıl on binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak yerleri arasındadır. 

Çal Mağarası 

Gürsoy ilçesinde bulunan Çal mağarası, Trabzon turizmine önemli katkı sunan yerlerden birisidir. İçerisinde bulunan sarkıtlar ve hemen yanı başındaki yeraltı şehri ile gezginlerin ziyaret ettikleri alanlar arasında önemli bir yere sahiptir. 

Trabzon Ayasofya Müzesi 

1250 yılında yapımına başlanan ve 1260 yılında tamamlanan Trabzon Ayasofya Müzesi, Kral I. Manuel tarafından yapılmıştır. Kilise olarak inşa edilen bu tarihi mekan, 1964 yılından beri müze konseptinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Kızlar Manastırı

Patnos Rum Kralı III. Aleksios tarafından yapılan Kızlar Manastırı, 14. Yüzyılda inşa edilmiştir. Şehrin en önemli tarihi kalıntılarından birisi olan kızlar manastırı, son olarak 1923 yılında ibadet amacıyla kullanılmıştır. 

İçerisinde öğrenci odaları, çan kulesi, hücreler ve kaya kilisesi bulunmaktadır. Tarihi özelliği bakımından Trabzon gezilecek yerler listesinde, Trabzon gezi turu düzenleyen firmaların vazgeçilmez mekanlarından biri olarak yer almaktadır.

Gülbahar Hatun Camii 

Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim tarafından 1514 yılında yapılan Gülbahar Hatun Camii, aslında o dönemde yapılmış olan bir külliyenin parçalarından birisidir.

Günümüze kadar külliyenin önemli bir bölümü yıkılarak yok olsa da, Gülbahar Hatun Camii günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. 

Gülbahar Hatun Camii ismi ise, Yavuz Sultan Selim Han"ın kız kardeşi Gülbahar hanımdan gelmektedir. Mihrap ve minberi mermerden yapılmış olan camii, klasik Osmanlı mimarisi taşıyor olsa da, daha sade bir şekilde yapılmıştır.
trabzon oto kiralama

Altındere Vadisi 

Maçka ilçesinde bulunan Altındere Vadisi, adeta dünyanın yalancı cennetlerinden birisi konumundadır. İçerisinde ruhunuzu dinlendirecek şelaleler bulunan ve etrafı yemyeşil ormanlarla kaplı olan Altındere Vadisi, ulaşım konusunda özel araçlarının tercih edilmesi gereken yerlerden birisidir. Çünkü bölgeye toplu taşıma araçları ile gitmek, önemli derecede vakit kaybına neden olmaktadır. Maçka ilçe merkezine 18 kilometre, Trabzon şehir merkezine ise 48 kilometre uzaklıkta olması nedeniyle, muhteşem görüntüye sahip bu vadiye özel aracınızla ya da Trabzon oto kiralama hizmetlerinden yararlanarak rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Trabzon Kalesi 

Tarihi Trabzon Kalesi, Trabzon"da gezilecek yerler arasında muhteşem görkemi ve tarihi dokusuyla dikkat çekmektedir. 1297 yılında yapımına başlanan kalenin sonradan eklenen surlar ve diğer yapılarla birlikte günümüzdeki halini alması, 1330 yılına kadar sürmüştür. 

Kale içerisinde çeşmeler, hamamlar ve birçok kitabe bulunmaktadır. 

Sultan Murat Yaylası 

Şehrin Çaykara ilçesinde bulunan Sultan Murat Yaylası, Trabzon merkeze uzaklığının yanı sıra, Çaykara ilçesine de 25 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Trabzon"un en ünlü yaylalarından birisi olan Sultan Murat Yaylası, birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Yeşilin farklı tonlarını görebileceğiniz ve huzur bulabileceğiniz bu muhteşem yaylaya gitmek için, Trabzon oto kiralama firmalarından araç kiralayabilir ya da kendi aracınızı kullanabilirsiniz. Farklı alternatif yöntemlerin ulaşım adına fazla sağlıklı olmadığı Sultan Murat Yaylası, size muhteşem bir doğa deneyimi yaşatacak yerlerden birisidir.