Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Mazgirt Araç Kiralama - Mazgirt Rent A Car | Gezgin7/24

Mazgirt İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Tunceli şehrinin 8 ilçesinden biri olmaz özelliğine sahip olan Mazgirt ilçesi, kentin merkezine yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Mazgirt araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz ilçe içerisinde yaklaşık olarak 9 bine yakın nüfusu barındırmaktadır.  

Mazgirt İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Tunceli şehrinin bir ilçesi olan Mazgirt, sahip olduğu coğrafi konumu sebebiyle sert karasal iklim özelliklerine yoğun bir şekilde sahip olması ile bilinmektedir. İklimi sebebiyle ilçede kış ayları çok soğuk ve kar yağışlı olurken, yaz ayları da bir o kadar kurak ve sıcak olmaktadır. Ayrıca sert karasal iklim koşullarının yaşanması sebebiyle ilçede, gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları da hayli yüksektir. Tunceli Mazgirt araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgeye gelmeden önce olası don olaylarına karşı tedbirli olmanız ve her türlü hava koşuluna göre hazırlıklı bir bavul hazırlamanız sizin için ve sevdikleriniz için son derece faydalı olacaktır. 

Mazgirt İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Tunceli oto kiralama firmaları ile rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz ilçenin başlıca geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık gelmektedir. Özellikle şehrin dağlık bölgeleri sebebiyle, Mazgirt adındaki bu yerleşim yerinde hayvancılık alanında halk kendini oldukça geliştirmeyi başarmıştır. En lezzetli etleri yiyebilme fırsatınızın olduğu ilçeye, dilerseniz yöre halkının samimi sohbetleri için de gelebilir ve ilçe köylerini ziyaret edebilirsiniz. 
mazgirt araba kiralama

Mazgirt İlçesi Tarihi Hakkında Genel Bilgi 

Anadolu Bölgesi topraklarının her bir karışının içerisinde derin tarih barındırdığı herkes tarafından bilinen bir durum olmaktadır. Tunceli şehrinin Mazgirt ilçesi de aynen böyle bir yerleşim birimi olması ile bilinmektedir. Bölgenin yöre halkı tarafından Mezingirt adıyla da anılan ilçeye, Mazgirt oto kiralama firmalarından sizin için uygun olanını seçerek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hem sevdiklerinize hem de kendinize tarihsel bir gezi ısmarlayabileceğiniz bu ilçede, birden fazla medeniyet ve uygarlığın yaşanmışlığına da tanık olabilirsiniz. 

Bölgede yapılan arkeolojik kazılar, araştırmalar ve çeşitli incelemelere göre ilçenin M.Ö. 2200 senesine kadar dayanan bir geçmişe sahip olduğu da ortaya çıkmıştır. Ayrıca Mazgirt’te yaşamış olan uygarlıklar arasında Hurriler, Hititler, Urartular, Medler ve Persler de yer almaktadır. Mazgirt kiralık araç firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgeye ayrıca belirli tarihlerde Osmanlı Devleti ve Selçuklu Devleti gibi büyük imparatorluklar da yerleşim gerçekleştirmiştir. 
mazgirt araç kiralama

Mazgirt İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Oldukça derin bir tarihe ev sahipliği yapan Mazgirt gezilecek yerler bakımından da bir o kadar zengin yerleşim birimlerinden birisi olarak bilinmektedir. Bu sebeple her sene dünyanın her yerinden binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan ilçenin mutlaka görülmesi gerek yerleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Mazgirt Kalesi
  • Koyun Biçimindeki Mezar Taşları
  • Çoban Baba Türbesi
  • Elti Hatun Türbesi
  • Elti Hatun Cami
  • Bağın Kalesi
  • Kale Köyü Kalesi

Mazgirt Kalesi 

Her tarihi bölgede olduğu gibi Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde de tarihi bir kale bulunmaktadır. Bölgede çeşitli araştırmalar ve incelemeler yapılmış olsa da, bu kalenin kim tarafından ne zaman yapıldığına dair herhangi bir bilgi edinilememiştir. Fakat yine de kalenin Urartu Beyliği’nden bugüne kaldığı ve inşasının onlar tarafından yapıldığına dair bir rivayet söz konusu olmaktadır. Mazgirt kurumsal araç kiralama firmaları ile kurumsal geziler de düzenleyebileceğiniz bu yerde, dilerseniz okulunuz aracılığıyla dilerseniz şirketinizle gelebilir ve tarihi yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. 

Kale Köyü Kalesi 

Mazgirt rent a car firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Kale Köyü Kalesi, Mazgirt ilçesinin merkezi konumuna yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu kale, Mazgirt ilçesinin tepelerinden birinin üzerine inşa edilmiş ve girişinde de çivi yazısı kullanıldığı yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda kesin bir bulgu olarak elde edilmiştir. Mazgirt araba kiralama firmaları ile ulaşabileceğiniz bu kaleye çıkmak için de kale merdivenlerini kullanmak mümkün olabilmektedir. Özellikle tarihe meraklı olan kişilerin mutlaka görmesi tavsiye edilen yerlerden birisi olan Kale Köyü Kalesi hakkında edinilen başka bir bilgi ise yoktur. 
mazgirt oto kiralama

Mazgirt İlçesi Kiralık Araç Seçenekleri 

Tunceli, sahip olduğu konumu itibariyle derin bir tarihe ev sahipliği yapmaktadır. Ve 8 ilçesinden birisi olan Mazgirt de, bu bakımdan oldukça zengin yerlerden birisi olarak bilinmektedir. Özellikle gezmeyi seven, kendisine sürekli yaşanmışlıkları görebilme imkanı yaratan kişilerin mutlaka gelip görmesi gereken yerlerden de birisidir. İlçeye olan ulaşım şartları ise oldukça ekonomik olmaktadır. Eğer siz de kendinize ve sevdiklerinize unutulmaz bir tarihi gezi düzenlemek istiyorsanız Mazgirt ucuz araç kiralama firmalarından, size uygun olanını tercih edebilirsiniz.