Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ovacık Araç Kiralama - Ovacık Oto Kiralama | Gezgin7/24

Ovacık İlçesi Hakkında Genel Bilgi

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Tunceli şehrinin 8 ilçesinden birisi de Ovacık isimli yerleşim yeri olmaktadır. Kent merkezine yaklaşık olarak 65 kilometre uzaklıkta yer alan bu ilçeye, Ovacık araç kiralama firmaları ile son derece konforlu yolculuklar da yapılabilmektedir. Tunceli’nin en büyük yüz ölçümüne sahip ilçesi olan Ovacık, 74 km2 bir ova üzerine kuruludur. Ovacık ismini de bu sahip olduğu geniş ovadan almakta ve 7 bine yakın nüfusu içerisinde barındırmaktadır. 

Ovacık İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Tunceli’de yer alan Ovacık ilçesi, sahip olduğu coğrafi konum sebebiyle Doğu Anadolu’da hakim olan sert karasal iklim özelliklerini yoğun bir şekilde yaşatmaktadır. Sahip olduğu bu iklim ile ilçede yaz ayları çok sıcak ve bir o kadar kurak geçerken, kış ayları da çok soğuk ve kar yağışlı olmaktadır. Ayrıca karasal iklim olması sebebiyle Ovacık’ın gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları da hayli yüksek olmaktadır. Bu sebeple de bölgede ziyarete gelen herkesin her mevsime karşı tedbirli gelmesi, gezinin sağlıklı ve keyifli geçebilmesi adına son derece faydalı olacaktır. Tunceli oto kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşımın sağlandığı bölgede, ayrıca kış mevsimlerinde özellikle de gece seyahatlerinde olası don olaylarına karşı tedbirli olmak gerekmektedir. 

Ovacık İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Tunceli Ovacık araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz Tunceli şehri, sahip olduğu engebeli yapısı itibariyle hayvancılık alanında son derece kendini geliştiren illerden birisi olmaktadır. Fakat bununla da sınırlı kalmayan yöre halkının geçim kaynakları arasında ayrıca tarım da ilk sıralarda yer almaktadır. Dilerseniz Ovacık oto kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, Ovacık halkı ile geçim koşulları üzerine keyifli sohbetler gerçekleştirmeniz de mümkündür. Ayrıca eğer ki fotoğrafçılık ile ilgileniyorsanız, bölgede çobanların hayvanları otlatma süreçlerinden de son derece başarılı fotoğraflar çıkarabilirsiniz. 
ovacık araba kiralama

Ovacık İlçesi Ulaşım Yolları Nelerdir?

Şehir merkezine orta mesafede bir uzaklıkta yer alan Ovacık ilçesine, her zaman olmaması koşulu ile bazı günlerde kent merkezinden araçlar gitmektedir. Bunun haricinde son derece rahat ve konforlu yolculuklar yapabileceğiniz Ovacık kiralık araç firmaları fırsatı söz konusu olmaktadır. 

Ovacık İlçesi Tarihi Hakkında Genel Bilgi

Her Anadolu şehri gibi, Tunceli de derin bir tarihe ev sahipliği yapan yerleşim yerlerinden birisi olmaktadır. Birden fazla medeniyet ve uygarlığın yaşamış olduğu Ovacık ilçesi de, bu tarihi yerlerden birisi olmaktadır. Bölgeye dair yapılan araştırma ve incelemelere göre bölgenin Anadolu Selçuklu Devleti’nin egemenliği altına girdiği sonucuna da ulaşılmıştır. Osmanlı Devleti’ne dair izlerin de yer aldığı bu bölgenin geçmişteki adının da Pulur olduğu bilinmektedir. 1936 senesinde Tunceli şehrine bağlanan ilçeye, Ovacık rent a car firmaları ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 
ovacık araç kiralama

Ovacık İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Tarihi oldukça eskiye dayanan Ovacık gezilecek yerler bakımından da son derece zengin yerlerden birisi olmaktadır. Bölgeye gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Munzur Vadisi Milli Parkı
  • Munzur Suyu Gözeleri
  • Mercan Vadisi

Munzur Vadisi Milli Parkı 

Şehrin en temel gezilmesi gereken yerlerinden birisi olan Munzur Vadisi Milli Parkı, Tunceli ve Ovacık isimli dağların hemen arasında yer almaktadır. İçerisinde çeşitli endemik bitkiler, akarsuları ve kendine has yabanıl hayatı barındıran vadinin milli park statüsüne kavuşması ise 1971 senesine uzanmaktadır. Ovacık ucuz araç kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilen bölgeye, dilerseniz sevdiklerinizle dilerseniz de bireysel olarak fotoğraf çekmeye gelmeniz son derece mümkündür. Eğer bitkilere yönelik kişisel bir merakınız da söz konusu ise, bölgede bu zamana kadar görmediğiniz birçok bitki çeşidini de görmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca Munzur Vadisi Milli Parkı’nın, ülkenin en büyük milli park olduğunu da göz önünde bulundurmanız, buraya gelişinizde son derece etkili olacaktır. 
ovacık oto kiralama

Munzur Suyu Gözeleri 

Ovacık araba kiralama firmaları ile konforlu ve ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz Munzur Suyu Gözeleri, ilçenin merkezi konumuna yaklaşık olarak 17 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yaklaşık olarak 300 metrelik bir mesafede farklı boyutlarda 40 tane su gözesinin bulunduğu yerde, ayrıca bir de şelale bulunmaktadır. Buz gibi suyun aktığı bu şelale çevresinde, mesire alanı bulunduğu için de dilerseniz sevdiklerinizle ve ailenizle son derece keyifli vakitler geçirmeniz söz konusu olacaktır. Ayrıca Ovacık kurumsal araç kiralama firmaları ile de bölgeye kurumsal geziler düzenleyebilmeniz mümkün olmaktadır. İster okulunuz aracılığıyla isterseniz de şirketinizle beraber, keyifli bir kaçamak yapmak ve iş/eğitim stresinden uzaklaşmak istiyorsanız, buraya mutlaka gelmenizde fayda vardır. 

 

Powered by Froala Editor