Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Uşak Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Uşak Havalimanı araç kiralama 

Ege bölgesinin en şirin şehirlerinden biri olan Uşak"taki işlerinizi hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, şehre uçakla geldiğinizde, Uşak Havalimanı araç kiralama hizmeti almanız zaman ve maliyet açısından büyük tasarruflar yapmamıza yarayacaktır. Hiçbir vakit kaybetmeden uçağınızdan iner inmez kiraladığınız araca binerek işlerinizi hızlı bir şekilde takip etmeye başlayabilirsiniz. Şehrin her yerine hiç beklemeden, Uşak Havalimanı araç kiralama hizmeti sayesinde ulaşabilirsiniz. 

Gezgin 7/24 internetten araç kiralama platformu üzerinde bulunan Uşak Havalimanı araç kiralama firmalarından alacağınız hizmet ile tüm işlerinizi, rahat bir ulaşımla halletmeniz mümkündür. En uygun fiyatlarla hizmet veren Uşak oto kiralama firmalarına yer veren Gezgin 7/24, bu firmaları arasında sizin için en uygun olanı seçim yapmanıza da imkan vermektedir.

Uşak Havalimanı 

Uşak şehir merkezinden 4 kilometre uzakta yer alan Havalimanı, 1998 senesinden beri kesintisiz olarak hizmet vermektedir. 50 araçlık otoparkı bulunan Uşak Havalimanı, 1460 metrekare terminal binasına sahiptir. Havalimanının içinde aynı zamanda, yolcuların ihtiyaçlarını rahat bir şekilde giderebilmeleri için, farklı tesislerde bulunmaktadır. Sivil ve askeri iç hat uçuşları için kullanılan Uşak Havalimanı"ndan şehir merkezine ulaşım belediye otobüsleri, firma servisleri ve ticari taksiler ile yapılabilmektedir. Daha rahat ulaşım imkânına sahip olmak isteyenler ise, Gezgin 7/24 üzerinden Uşak Havalimanı oto kiralama hizmeti veren firmalardan rezervasyon yaptırabilirler. 

Uşak Havalimanı adresi: Saray Mahallesi – Merkez, Uşak – 64000

Uşak Havalimanı telefon numarası: 0276 253 38 54
uşak havalimanı araç kiralama

Uşak hakkında genel bilgiler 

Uşak"ın nüfusu: 364971

Uşak il telefon kodu: 0276 Uşak il plaka kodu: 64

Uşak’ın ilçeleri: Banaz, Karahallı, Sivaslı, Merkez, Eşme ve Ulubey olmak üzere, Uşak"ın toplam 6 ilçesi bulunmaktadır. Uşak’ın en küçük ilçesi 10457 kişilik nüfusuyla Karahallı, en büyük ilçesi ise 252044 kişilik nüfusuyla merkez ilçe olmaktadır.

Uşak her ne kadar Ege Bölgesi illeri arasında bulunsa da, Ege Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi arasında geçiş konumunda yer almaktadır. Şehirde Roma İmparatorluğu’na ait önemli eserler bulunmuştur. Ancak şehrin tarihinin çok daha eski olduğu tahmin edilmektedir. Tarihi boyunca farklı birçok medeniyetin hakimiyeti altında kalan şehir, milli mücadele döneminde de önemli rol oynamış şehirlerimiz arasındadır. 

Milli mücadele döneminde Yunanlılar tarafından işgal edilen Uşak, Yunan işgaline karşı büyük bir direniş göstermiş ve 2 Eylül 1922"de tarihinde, düşman işgalinden kurtulmuştur. Yunan başkomutanı Trikopis, Uşak"ta esir olarak alınmış ve Uşak"ın düşman işgalinden kurtuluşu ilan edilmiştir. 

1953 yılına kadar Kütahya"ya bağlı bir ilçe konumundayken, bu tarihten sonra birkaç ilçenin bağlanması ile birlikte il statüsü kazanmıştır. Şehrin ekonomisi önemli ölçüde tarıma dayalı olup, özellikle şeker pancarı Uşak"ta en fazla yetiştirilen tarım ürünleri arasında yer almaktadır. Sanayi kuruluşları bakımından da ihracat yapabilir düzeyde olan Uşak,  diğer gelir kaynağı olarak hayvancılıkla uğraşmaktadır. Turizmin şehir ekonomisine kattığı değer, oldukça azdır.

Uşak"ta gezilebilecek yerler

Uşak Arkeoloji Müzesi: Başta Roma dönemi eserleri olmak üzere, şehirde bulunan tarihi eserler Uşak Arkeoloji Müzesi"nde sergilenmektedir. Eski Tunç çağına ait birçok tarihi eseri de, 1970 yılından beri faaliyette olan Uşak Arkeoloji Müzesi"nde görmeniz mümkün olmaktadır. 
uşak havalimanı oto kiralama
Paşa Hanı: Kral Yolu üzerinde bulunan Uşak, zamanında bu ticaret yolunu kullanan kervansarayların başındaki tüccarların konaklaması için Paşa Hanı yaptırılmıştır. 1893 yılında yaptırıldığı bilinen Paşa Hanı, tarihi yapısı ile Uşak şehir merkezinde ziyaret edilen yerler arasındadır. Muhteşem kesme taş işçiliğinin ince ayrıntılarına kadar kullanıldığı tarihi Han, orijinal yapısından hiçbir şey kaybetmeden günümüze kadar gelmiştir. 

Ulubey Kanyonu: Ulubey ilçesi sınırlarında yer alan doğa güzelliklerinden biri olan Ulubey Kanyonu, doğaseverlerin uğrak yerlerinden biridir.

Uşak Bedesteni 

Uşak Atatürk Ve Etnografya Müzesi 

Aksaz Kaplıcası 

Ilıcak Subaşı Parkı 

Evrenli Doğal Parkı 

Cimcim Çeşmesi 

Banaz Çayı 

Tasyaran Vadisi 
uşak havalimanı rent a car
Burma Camii 

İnay Kervansarayı 

Örencik Kaplıcası 

Hamamboğazı Kaplıcaları 

Gibi yerlerde, Uşak"ta gezip görebileceğiniz yerler arasındadır.