Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Erciş Oto Kiralama - Erciş Araç Kiralama | Gezgin724

Erciş Nerededir? Nereye Bağlıdır?

Erciş, Doğu Anadolu Bölgesinin ve ülkemizin önemli şehirlerinden olan Van’a bağlı bir ilçedir. Erciş ilçesi Türkiye’nin en büyük gölü ve önemli bir turistik değer olan Van Gölü kıyısından yaklaşık olarak 5km içeride kurulmuş bir yerleşim yeridir. Erciş ilçesisin Van merkeze uzaklığı is yine yaklaşık olarak 100 km kadardır. Gerek coğrafi yapısı gerekse tarihi dokusu ile ön plana çıkan ilçeye Erciş araç kiralama firmaları ya da benzer ulaşım olanakları ile rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Görülecek, gezilecek oldukça fazla noktası olan bu ilçenin sağlam ve güçlü bir de kültürel birikimi vardır. Genel anlamda içinde barındırdığı olumlu özellikleri ile de birçok çevre yerleşim yerinden de göçler almaktadır.

Erciş Gezilecek Yerler

Erciş gezilecek yerler bakımından da misafirlerine oldukça fazla alternatif sunan doğal ve tarihi güzellikleri ile ünlü bir bölge içinde yer almaktadır. Bölge yerli ya da yabancı birçok turiste ev sahipliği yaparken gezi programlarında da Van oto kiralama firmaları aracılığıyla kaliteli hizmetler vermektedir. Doğu Anadolu bölgesinin en güzel yerlerinden bir tanesinde bulunan bu ilçeyi mutlaka gezi programlarınız içine almalısınız. Gezdikçe bir taraftan tarihi anlık olarak yaşarken diğer bir taraftan ise doğal güzellikleri karşısında etkilenmekten kendinizi alamayacaksınız. Elbette eşsiz ve lezzetin zirvesinde yer alan doğu mutfağının lezzetlerine hemen herkes gibi kesinlikle kayıtsız kalamayacaksınız.

Tarihi Erciş Kalesi

Tarihi Erciş Kalesi, Erciş ilçe sınırları içinde yer almaktadır. Bazı tarihi kayıtlardan yola çıkılarak kaleyi Selçuklu Sultanı Kılıç Arslan’ın yaptırdığı rivayet edilmektedir. Daha sonra Karakoyunlu devletinin eline geçen kale Anadolu’ya yapılan büyük Moğol istilası döneminde oldukça fazla zarar görmüştür. Kale Van Gölü kıyılarında yer alan kayalık alanlar üzerine inşa edilmiştir. Geçen zaman için de suların yükselmesi sebebiyle kalenin büyük çoğunluğu sular altında kalsa bile halen tüm ihtişamıyla misafirlerini selamlamaktadır. Sizde tatil rotanız içine mutlaka bu tarihi yapıyı eklemelisiniz. Erciş araba kiralama firmalarından kiralayacağınız konforlu araçlarla yapabileceğiniz bu tarihi gezi içinde bu tarihi kale de mutlaka mola vermeniz gereken bir noktadır.
erciş araba kiralama
Erciş Balık Bendi Nedir?

Erciş yöresi ile bütünleşmiş en önemli değerlerden biri de İnci Kefalidir. Çok nadir sularda yaşamını devam ettirebilen bu balık türleri Van gölünde de yaşamaktadırlar. İşte her yıl yumurtlama mevsimlerinde bu canlılar bir doğa mucizesine sebep vermektedirler. Yumurtlamak için akıntının tersine bir yüzme faaliyetine giren balıklar izlemesi aşırı heyecan verici bir doğa olayı sergilemektedirler. Birçok insan Erciş oto kiralama hizmetleri ya da imkânlarıyla ulaştıkları bu bölgede bu olağanüstü olayı canlı olarak izlemektedirler. Sizde Erciş turunuzda zamanını denk getirip bu olayı yerinde izlemelisiniz.
erciş araç kiralama
Çelebibağı Nerededir?

Van Gölünü besleyen birçok akarsu bulunmaktadır. Bu akarsulardan bir tanesi de Zilan Çayıdır. Bu çayın Van gölüne döküldüğü alanda ki sazlıkların oluşturduğu bölge Çelebibağı olarak isimlendirilmektedir. Van Erciş araç kiralama firmaları ile çok sayıda doğa ve fotoğraf sever misafir neredeyse elliyi aşkın farklı kuş türüne ev sahipliği yapan bu doğal güzellikte ki bölgeyi ziyaret etmektedirler.

Zortul Kümbeti

Erciş ilçesine bağlı Zortul köyünde bulunan bu tarihi kümbet tarihi kayıtlara göre Karakoyunlu devleti tarafından yaptırılmıştır. Erciş rent a car hizmetinden faydalanıp sizde Erciş ilçesi merkezinden Zortul köyüne kara yolu ile ulaşıp bu tarihi ederi yerinde inceleyebilirsiniz. İki katlı olan bu kümbetin içinde çeşitli şekilleri sembolize eden çizimler de bulunmaktadır.

Kadem Paşa Hatun Türbesi Nerededir?

Erciş ilçe sınırları içinde yer alan bu yapı, dönemin yöneticilerinin aileleri için yapılmıştır. İki katlı olarak inşa edilen bu yapıda diğer eserler gibi görülmesi gereken noktalar arasında kendisine yer bulmaktadır. Siz ve sevdiklerinizde bu geziniz içinde buram buram tarih kokan bu eseri Erciş kiralık araç olanaklarıyla görüp bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çivi Yazılı Urartu Kitabeleri

Van-Erciş karayolu üzerinde bulunan bu kitabeler Urartulara aittir. Bu çivi yazısı ile yazılmış olan metinlerde Urartu kralının yaptığı çalışmalar anlatılmış ve betimlenmiştir.
erciş oto kiralama
Erciş Tarihi Yapısı

Erciş ilçesi ve yerleşim yerinin tarihi çok eski zamanlara ve uygarlıklara dayanmaktadır. Köklü bir tarihi miras üzerinde yer alan Erciş’in kayıtlı tarihi Urartu Medeniyete kadar inmektedir. Hatta bazı kaynaklarda şehri Urartu krallarından olan Argişti’nin kurduğu ve isminin de bu kralın isminden geldiği belirtilmektedir. Bu açıdan çok zengin bir tarihi dokusu olan ilçede kültür turları da oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.  Bu ilçe daha sonra sırasıyla, Med, Pers Roma ve Bizans hâkimiyetlerine girdikten sonra bir süre de Emevi Ve Abbasî egemenliğinde kaldıktan sonra Türklerin egemenliği altına girmiştir. 

Erciş Yöresel Yemekleri

Erciş çok zengin ve lezzetli bir mutfağa sahiptir. Bu bölgeye yaptığınız geziniz sırasında bu yöresel yemekleri mutlaka yerinde yemelisiniz. Bu yemeklere örnek olarak, Murtağa, Kavurmalı Uçkun Ekşilisi, Tandır Balığı ve Kelodoş örnek olarak verilebilir. Erciş ucuz araç kiralama olanaklarıyla çıkmış olduğunuz geziniz kapsamında mutlaka bu tatların hepsiyle tanışmalısınız.

Erciş Gezi Turu Nasıl Planlanır?

Tatil planınızı yaparken gideceğiniz yerle ilgili kısa bir araştırma yapmak gezi turunuz boyunca çok daha rahat etmenizi sağlayacak bir unsurdur. Eriş hemen bütün özellikleri ile ülkemizde görülmeyi hak eden yerlerin başında gelmektedir. İsterseniz tek başınıza ya da ailenizle çıkabileceğiniz bu tura isterseniz de yoğun iş hayatına küçük bir mola vermek için çalıştığınız kurumla birlikte çıkabilirsiniz. Bu nokta da Erciş kurumsal araç kiralama firmaları bu eşsiz turun çok daha rahat geçmesi adına sizlere hizmet vermektedirler.