Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 02.03 - 10:00
Drop of location 07.03 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Van Araç Kiralama - Van Rent A Car

Van Oto Kiralama

Doğu Anadolu illerimizden Van ziyaretlerinizi daha hızlı ve konforlu bir şekilde yaparak tarihi alanları ve doğal güzellikleri doyasıya gezmek istiyorsanız, Van oto kiralama şirketleri üzerinden Van araç kiralama hizmeti almanız yeterlidir. 

 

Van gezilecek yerlere daha hızlı ulaşım sağlamak, hususi araçlar dışında pek mümkün değildir. Zira kentin normal ulaşım ağının dahi beklentilerin altında kalması, Van araç kiralama sektörünün canlanmasına neden olmaktadır. 

Şehirde bulunan gezilecek yerlerin önemli kısmı, şehir merkezine uzak mesafededir. Bu nedenle Van oto kiralama hizmeti alarak, bu yerlere kısa sürede ulaşacağınız gibi, gittiğiniz yerden farklı bir bölgeye intikal etmek için de yine kiralık araba seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 
van havalimanı arac kiralama

Van Ucuz Araç Kiralama

 

Gezgin724 ziyaretçilerine özel avantajlarla Van ucuz araç kiralama hizmeti almak isteyenlerin web sitemiz üzerinden rezervasyon yapması halinde, alacakları Van ucuz oto kiralama hizmetinin dışında Van rent a car firmaları tarafından bazı dönemlerde düzenlenen kampanyalardan da anlık olarak yararlanmak mümkündür.

 

Web sitemiz üzerinde bulunan Van oto kiralama modülü sayesinde, Van rent a car firmaları arasında ayrıntılı bir kıyaslama yaparak, firmaların filosunda bulunan araçları görebilir ve bu araçlar arasında marka, model ve fiyat kıyaslaması yaparak en uygun olanı seçebilirsiniz. 

Van kiralık araç firmalarıyla tüketici arasında köprü olan ve iki tarafından memnuniyet kazanması için etkin bir şekilde çalışan Gezgin724.com ekibi, sizlerin en iyi aracı en kısa sürede bulmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Van Gezilecek Yerler

Ayanis Kalesi

Doğu Anadolu Bölgesi"nin tarihi zenginlikleri ile ünlü şehirlerinden birisi olan Van"da bulunan Ayanis Kalesi, şehrin önemli tarihi dokularından birisidir. Milattan önce 643 yılında inşa edilen Ayanis Kalesi, Urartu dönemine ait tarihi izlerini taşımaktadır.

Bölgede yapılan kazı çalışmalarında birçok tarihi eser, Urartuların bölgedeki varlığına işaret etmektedir. Şehir merkezinden 35 kilometre uzakta olması nedeniyle Ayanis Kalesi"ni özel aracınızla ya da Van oto kiralama hizmetiyle edineceğiniz kiralık araçlarla daha rahat bir şekilde ziyaret edebilir, ayrıca bölgede bulunan diğer tarihi yapıları da yine aynı rahatlıkla gezebilirsiniz.

Hüsrev Paşa Camii 

1567 yılında, Köse Hüsrev Paşa tarafından yaptırılmıştır. Hüsrev paşa camii, yine aynı isimle anılan külliyenin bir parçasıdır. Ünlü Osmanlı mimarı Mimar Sinan"ın yaptığı cami, estetik mimarisi ile dikkat çeken tarihi yapılardan birisi olup Van gezilecek yerler listesinde mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz mekanlardan birisidir.

Kaya Çelebi Camii 

1660 yılında Kaya Çelebizade Koçi Bey tarafından yaptırılan cami, günümüze kadar sağlam bir şekilde gelmeyi başaran tarihi zenginliklerden birisidir. 

Turistler tarafından yoğun ilgi gören tarihi cami, iç ve dış mimarisiyle şehirde bulunan önemli eserler arasında yer almaktadır. 
van havalimanı oto kiralama

Van Gölü 

Van denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi hiç şüphesiz ki, Van gölü olmaktadır. 3713 kilometrekare bir alana sahip olan Van Gölü"nün, Nemrut Dağı"nda yaşanan bir patlama neticesinde ortaya çıktığı düşünülmektedir. Tatvan ilçesinde bulunan

Van gölü şehir merkezine uzak mesafede olması sebebiyle, ulaşım imkanları biraz kısıtlı olmaktadır. Bu nedenle yine Van Gölü"nü özel araçlarınızla ya da Van araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araçlarla rahatlıkla gezip görebilirsiniz.

Şeytan Köprüsü 

Yapım tarihi hakkında net bir bilgi olmasa da 13. Yüzyılın başlarında İlhanlı hükümdarları tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. Bendi Mahi Çayı üzerinde bulunan şeytan köprüsü, Van gezi rehberi listesinde gezginlerin yer verdiği tarihi mekanlar arasında bulunmaktadır. 

Muradiye Şelalesi 

Tarihi yapılarıyla turistlerin ilgisini çeken şehirlerden birisi olan Van, doğal güzellikleri ile de göz doldurmaktadır. Şehirde bulunan en önemli doğal güzelliklerinden birisi, Muradiye şelalesidir.

Yaz aylarında insanların güzel vakit geçirmek ve stresini atmak için geldikleri şelale etrafında, mesire alanlarında piknik yapan insanlara rastlamak mümkündür.

Van Yedi Kilise 

  1. Yüzyılda yapılan Van Yedi Kilise, Varagavank ermeni manastırı ismi ile de anılmaktadır. Van Yedi Kilise, birbirine yakın olan farklı 7 kiliseden oluşmaktadır. İlk yapımı 8. Yüzyılda olan kiliselerin kutsal Meryem Ana kısmı, 1021 yılında yapılmıştır.

van oto kiralama

Akdamar Adası 

Van"da gezilecek yerler arasında şehre gelen insanların ilgisini çeken yerlerden birisi olan Akdamar Adası, bölgenin en büyük adası olup, ada üzerinde Ermenilerden kalma Akdamar Kilisesi bulunmaktadır. Ermeniler ve Hristiyan dünyası için oldukça önemli bir yere sahip olan Akdamar Kilisesi"nin adada bulunması nedeniyle, burasının önemi tarih boyunca daha fazla olmuştur. Çünkü Akdamar Kilisesi, uluslararası birçok siyasi tartışmalara sebep olmuştur.

Van Kalesi 

Milattan önce 825 yılında yapılan Van Kalesi, şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yine Urartu Devleti"nin izlerinin hakim olduğu Van Kalesi, sarp bir kayalık üzerine yapılmış olup, çevreye hâkim yapısıyla dikkat çekmektedir.

Kalenin yüksekliği 80 metre, uzunluğu ise 1800 metredir. 3 farklı bölümden oluşan kale, bugüne kadar sağlam bir şekilde gelmeyi başarmıştır. 

Akdamar Kilisesi 

Van"da özellikle yabancı turistler tarafından en fazla ziyaret edilen yerlerden birisi olan ve Akdamar Adası üzerinde bulunan Akdamar Kilisesi, Ermeni ve Hristiyan dünyası için önemli bir merkezdir.

Ermenilere ait olan Akdamar Kilisesi uzun yıllar boyunca, Türkiye’nin küresel siyasetinde önemli tartışmaların odağında kalmıştır. 

Milattan sonra 915 yılında yapıldığı bilinen Akdamar Kilisesi, orta çağlarda yaşayan Ermenilerin en güzel mimari örneklerini yansıtmaktadır.

Van Peri Bacaları 

Çeşitli doğa olayları ile şekillenen kayalıklardan oluşan doğal peri bacaları, Kapadokya bölgesine ait peri bacalarına çok yakın bir benzerlik göstermektedir.