Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çiftlikköy Araç Kiralama - Çiftlikköy Oto Kiralama | Gezgin

Çiftlikköy Gezilecek Yerler

5946 dönümlük alana yayılmış olan Çiftlikköy, Yalova İzmit Devlet Karayolu üzerinde bulunmaktadır. Tek beldesi vardır. Beldesinin adı; Taşköprü’dür. Köyleri ise Kılıç, Çukurköy, Burhaniye, Dereköy, Gacık, Kabaklı, Denizçalı, İlyasköy ve Laledere’dir. Çiftlikköy gezilecek yerler bakımından çeşitlilik arz eden bir ilçedir. Kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerinin her biri gezilmeyi ve görülmeyi hak etmektedir. Kirazı ile meşhur olan Gacık köyü muhtarı, ülkemizin ilk bayan muhtarıdır. Orman köyü olan  Laledere köyü, karanfil seraları ile meşhurdur. Yalova Çiftlikköy araç kiralama firmalarından araba kiralayarak Laledere köyünün karanfil seraları görülüp, Gacık köyünün kirazlarından satın alınabilir.

Çiftlikköy Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Yalova iline bağlı 6 ilçeden biridir. Yalova il merkezine yaklaşık olarak 5 km uzaklıktadır. Yalova’dan kalkan dolmuşlarla veya İzmit Bursa güzergahına devam eden şehirlerarası otobüslerle ilçeye ulaşım sağlanır. İlçe merkezinde bulunan Çiftlikköy araç kiralama ofislerinden turistik alanları ziyaret etmek için araba temin edilebilir. 

Çiftlikköy Geçim Kaynakları

Yalova ilinin kalbi olarak görülen ilçede çok sayıda sanayi tesisi bulunur. Kış mevsimine oranla yaz ayları daha kalabalıktır. Çünkü turizm nedeniyle yaz aylarında ilçeye gelen sayısı oldukça artar. 

Çiftlikköy Tarihi Geçmişi

İlk adı, Pylai olan ilçe tarih boyunca bu adı kullanmıştır. Roma döneminin en önemli krallarından Constantinus’in annesi Helena’nın doğduğu yerdir. Helena’nın adının verildiği Helenapolis Şehri topraklarda kurulmuş olmasından dolayı tarihi açıdan önemli bir yere sahiptir. Çiftlikköy adı sonradan Atatürk tarafından verilmiştir. Çiftlikköy olmadan önce Kadı Çiftliği olarak bilinmiştir. İlçeye bağlı 1 belde ve 9 köy vardır. 1932 yılında Atatürk tarafından Çiftlikköy adını aldıktan sonra Kadı Çiftliği ifadesi kaldırılmıştır. 1995 yılında yapılan düzenleme ile ilçe olmuş olan kentte Atatürk’ün kahve içtiği ve bir müddet dinlendiği ev halen korunmaktadır. Çiftlikköy araba kiralama hizmetleriyle bu ev ziyaret edilebilir. 
ciftlikköy araba kiralama
Çiftlikköy Ne Yenir?

Çeşitli kültürden insanın bir arada yaşadığı kentte farklı lezzetler vardır. Fakat ilçenin meşhur olan lezzetleri Milföylü Yalova Kebabı’dır. Lezzeti ve görselliğiyle meşhur olan lezzeti lokantalarda bulmak mümkündür. Çiftlikköy oto kiralama firmasından kiralanan araçla lokantalara giderek yöresel lezzet tadılabilir. İlçenin diğer lezzetleri arasında krema konularak ikram edilen Yalova Köftesi vardır. Sebzelerin bifteğe sarılması ile yapılan Termal Sarma Yalova yemeği de oldukça lezzetlidir. Haşlanmış lahana yaprağından yapılan Pavli ise farklı bir lezzettir. Yalova sütlüsü ise tatlı olarak tercih edilebilir. 

Taşköprü Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçenin tek beldesi olmasından dolayı önemli olan beldede bulunan Taşköprü’nün ne zaman ve kim tarafından yaptırıldığı kesin olarak bilinmez. Kitabesi olmadığından dolayı 400 yaşında olduğu tahmin edilir. Beldenin kuzeyindeki akan derenin üzerinde kurulmuş olan Taşköprü’ye Yalova oto kiralama firmalarının sunduğu fırsatlar değerlendirilerek kolayca gidilir. Yapı 1993 yılında tescillenmiştir. 
ciftlikköy araç kiralama
Çeşme Pırlanta Plajı Nerededir? Hakkında Bilgi

Sahil şeridinde pırlanta gibi parlayan Çeşme plajı adını kumundan almıştır. Pırlanta gibi parlaması Çeşme Pırlanta Plajı olarak anılmasına neden olmuştur. Yaz turizmine önemli katkıda bulunan plaj, denizi kum ve güneşin buluştuğu yerdir. Denizi sığ olması ve devamlı rüzgar olmasından dolayı yerli yabancı windsurfçülerin popüler rotalarındandır. Çiftlikköy kiralık araç hizmetlerinden yararlanan windsurfçüler plaja kolayca ulaşım sağlar. 

Kara Kilise Nerededir? Hakkında Bilgi

İl merkezinin 3 km kadar doğusunda bulunan Sahil Mahallesi’de yer alan Kara Kilise ilçenin değerli tarihi yapılarındandır. Başkent 1 sahil sitesi içerisinde bulunan yapıya Çiftlikköy ucuz araç kiralama şirketlerinin hizmetleriyle kolayca gidilir. MS 6. yy’da hamam olarak kullanıldığı bilinen yapı 8 ve 9. yy’da kilise olarak kullanılmıştır.  Bazı kaynaklarda Kara Kilisenin aslında Roma Dönemine ait olduğu ve bir su mimarisi olduğu bildirilir. Bizanslılar zamanında kilise haline dönüştürüldüğü anlatılır. Bizans mimarisinin dört köşede kapalı mekan halinde olunan exedraları ve kapalı Yunan Haçı planı etkisini göstermektedir. Apsisin bulunması ise dikkatleri çekmektedir.  

Kuzey ve güney ekseninde uzanan Kara Kilise’yi Çiftlikköy kurumsal araç kiralama ofisinden kiralanan araçla ziyaret edenler uzunluğunun 13 metre olduğunu görecektir. Eksen kalınlığı 5.50 metre olan yapının doğu batı yönünde uzunluğu ise 10 metredir. Uzunluklarından da Latin haçı görünümünde olan Kara Kilise’nin doğu, batı kollarının güneyinde birer köşe odacıkları vardır. Doğudaki odacığı doğuya açılan kapısında üç kapı vardır. Batı odacığında ise haçın batı koluna ve batıya açılan kapıları bulunur. 
çiftlikköy oto kiralama
Kilisenin içinde bulunduğu alan Pylai olarak anılan bir yerleşim yerine aittir. Bizans Dönemindeki Pylai yerleşim yerinde dönemin ileri gelenlerinin yazlık sarayları bulunurmuş. MS 4.yy’da yapılmış olan yerleşim yerinin en güzel günlerini 11 ve 12.yy’da yaşadığı bilinmektedir. Kara Kilise civarında yapılan kazılarda çok sayıda stel çıkarılmıştır. Çıkarılan steller İstanbul Arkeolojisi Müzesinde sergilenmektedir. Çiftlikköy rent a car hizmetleri kullanılarak eskiden Pylai olarak bilinen yerleşim yeri ziyaret edilebilir.