Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çınarcık Araç Kiralama - Çınarcık Oto Kiralama | Gezgin724

Çınarcık Gezilecek Yerler

Marmara’nın incisi olarak bilinen Çınarcık, saklı bir cennettir. İstanbul’a 2 saatlik uzaklıkta bulunan ilçe deniz turizmi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Çınarcık gezilecek yerler bakımında zengin olduğundan her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Alanya, Çeşme ve Bodrum gibi dünyaca ünlü tatil yerlerinden hiçbir farkı yoktur. Kış aylarında 28 bin civarında olan nüfus yaz aylarında 300 binden fazla olmaktadır. Doğal güzellikler ve deniz turizmi adına her türlü imkana sahip olan ilçe İstanbulluların en popüler rotalarından biridir. İstanbul’a yakın olmasından dolayı günübirlik gelenler bile vardır. Karadeniz’in yeşilliği Marmara’nın denizini bir arada bulabileceğiniz ilçeyi gezmek için Yalova Çınarcık araç kiralama firmalarının hizmetleri değerlendirilebilir.  

ÇınarcıkNerededir? Nerenin İlçesidir? 

Yalova iline bağlı en büyük ilçedir. Yalova’nın 6 ilçesinden olan Çınarcık, il merkezine 17 km uzaklıktadır. İlçeye İstanbul Yenikapı’dan hareket eden feribotlarla ulaşım sağlanabilir. Karayolunu tercih edenler direk ilçeye gidebilir. Yalova’da bulunanlar merkezden kalkan dolmuşlarla ilçeye geçebilir. Çınarcık araç kiralama şirketlerinin ofisleri ilçeye gelen turistlerin gezilerini kolaylaştıracak olanaklar sunmaktadır. 

ÇınarcıkGeçim Kaynakları

İlçe halkının en temel geçim kaynağı turizmdir. Denizi ve doğal güzellikleri turistleri çeken özelliktedir. Turizmin dışında köylerde üretilen süt halkın geçim kaynaklarındandır. Devlete ait olan bazı makilik alanlarda çam fıstığı dikimi gerçekleştirilmektedir. Ortaburun’da arıcılık yapılmaktadır. Dokusundan dolayı arıcılık faaliyetler gelişmektedir. Kestane ağacı ve ıhlamur çiçeği ağaçları meyvesi yetiştirilir. Yurt dışına ihracı yapılır. Çınarcık araba kiralama hizmetleri kullanılarak ıhlamur ve kestane ağaçları meyvelerinin yetiştirildiği yerlere gidilebilir.  
çınarcık araba kiralama
ÇınarcıkTarihi Geçmişi

Tarihi çok eski yıllara dayanan ilçe MÖ 74 yılında Roma İmparatorluğunun hakimiyetine girmiştir. Köylerden çıkan kalıntılar bu tezi doğrulamaktadır. Türk kültürünü yansıtan öğeler Türk hakimiyetini yansıtmaktadır. Osmanlı Devleti’nden kalma hamam, su kemeri, su deposu bulunur. Topraklar Orhan Bey zamanında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Topraklardaki çınardan dolayı Çınarcık denmiştir. 3

ÇınarcıkNe Yenir?

Karadeniz ile Marmara bölgelerinin kesişme yerinde bulunan ilçede her iki bölgenin lezzetleri bulunur. Yöresel lezzetler, ilçedeki lokantalarda yapılır. Yalova oto kiralama hizmetleriyle lokantalara giderek tadılabilir. İlçenin en popüler lezzetleri; Yumurta Tiridi, Termal Tatlısı, Yalova Köftesi, Kara Lahana Yemeği, Çirbulii Çubiyiş Gayi’dir. Sahilde bulunan dondurmacıların dondurmaları ise harikadır. 50

Delmece Yaylası Nerededir? Hakkında Bilgi 

Teşvikiye beldesinde bulunan Delmece Yaylası ilçe merkezine 17 km’lik mesafede bulunur. Yaylaya özel araçla veya Çınarcık oto kiralama şirketlerinin hizmetleri kullanılarak çıkılması daha kolaydır. Yaylaya varmadan 1 km öncesinde farklı ağaç türleri görülmeye başlanır. Yayla, sessiz, sakin ve doğal güzelliğe sahiptir. Mis gibi havada dinlenmek isteyenlerin yeridir. Yaylanın çevresinde dipsiz krater gölü, şelale ve şifalı su olarak adlandırılan kaplıca suyu bulunur. Yaylada 60 tane ahşap, 20 tane kargir yapı vardır. 
resim başlığı
Hasanbaba Türbesi Nerededir? Hakkında Bilgi

1325 yılında Orhan Bey zamanında fethedilmiş olan topraklara göçler yaşanmıştır. Göç edenler arasında Türkler de bulunmaktadır. Bizanslılar toprakları Türklerden almak için çeşitli savaşlar yapmıştır. Gerçekleşen savaşlarda Hasanbaba adında bir kişi şehit olmuştur. Hasanbaba’nın defnedildiği yer şimdilerde yöre halkı tarafından ziyaret edilmektedir. Çınarcık kiralık araç fırsatları kullanılarak Hasanbaba türbesi ziyaret edilebilir. 

Hasanbaba piknik yeri nerededir? Hakkında Bilgi

1967 yılında kurulmuş olan Hasanbaba Piknik Alanı, ilçe merkezine 3 km uzaklıktadır. Yaşlı çınar ağaçlarının ve farklı türden ağaçların bulunduğu piknik alanı çok güzeldir. Aynı anda yaklaşık olarak 3 bin kişinin piknik yapabileceği alana günde 100 ile 200 arasında kişi gelmektedir. Saklı cenneti keşfetmek ve güzel bir piknik anısı yaşamak için Çınarcık ucuz araç kiralama şirketinden araba temin ederek Hasanbaba piknik yerine gitmelisiniz. 
çınarcık oto kiralama
Erikli Yaylası Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine bağlı Teşvikiye Köyü sınırlarında bulunan Erikli Yaylası, doğa ile iç içe bir yerdir. Her mevsim ayrı güzeldir. Deniz seviyesinden 600 metre yükseklikte bulunan yaylada bolca ağaç bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü için parkurlar vardır.  Çınarcık kurumsal araç kiralama hizmetleriyle çıkılan yaylada biraz yüründüğünde birçok şelale görmek mümkündür. Alan büyük olduğundan kaybolmamak için belli bir rotada hareket etmek gerekir. 

Karaca Arboretum Nerededir? Hakkında Bilgi

Ülkemizin ilk özel ağaç müzesi olan Karaca Arboretum il merkezine 7 km uzaklıktadır. Termal yolu üzerinde bulunan özel arboretumda farklı türde ağaçlar vardır. 135 bin metrekarelik alanı kaplayan Karaca Arboretum’da 5 bin odunsu bitki, iris bahçesi, bonsai bitki koleksiyonu bulunur. Çınarcık rent a car hizmetleriyle ulaşım sağlayarak ağaç müzesi gezilip fidan alınabilir. 

Trekking Nerededir? Hakkında Bilgi

Teşvikiye Köyü’nde bulunan trekking alanlarında güzel vakit geçirmek mümkündür. İlçenin ormanlık alanları, dağ bisikleti, yürüyüş ve trekking için uygun yerlerdir. 800 metre yükseklikteki yaylada yeşilin her tür tonunu görmek mümkündür. Yürüyüş yaparken şelalelerle karşılaşmak mümkündür. Yürüyüş parkurunun bulunduğu yerde kamp imkanı da bulunur. İlçede bir değil birçok yerde trekking alanı vardır.