Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Boğazlıyan Araç Kiralama - Boğazlıyan Oto Kiralama | Gezgin

Boğazlıyan İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Yozgat şehrinin 14 ilçesinden birisi olan Boğazlıyan, kent merkezine yaklaşık olarak 90 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Boğazlıyan araç kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölge, özellikle tarihi yapıları ile ön plana çıkmaktadır. 

Boğazlıyan İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Yozgat şehri, İç Anadolu Bölgesi’nde konumlandığı için, bölgede yoğun bir şekilde karasal iklim hakimiyet sürmektedir. Bu sebeple de Boğazlıyan ilçesinde, yaz ayları sıcak ve kurak geçerken, kış ayları da çok soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Aynı zamanda bölgede karasal iklim görüldüğü için, ilçenin gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları da hayli yüksek olmaktadır. Bu sebeple, eğer ki ilçeye Yozgat oto kiralama firmaları ile ulaşım sağlamak isterseniz, bavulunuza her hava koşuluna göre kıyafet almanız sizin faydanıza olacaktır. Aksi takdirde geziniz, olumsuz bir şekilde sonuçlanabilir. 

Boğazlıyan İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Yozgat şehrinin yerleşim yerlerinden birisi olan Boğazlıyan ilçesi, hem engebelikler hem de düzlüklerden oluşan bir yer olmaktadır. Bu sebeple de bu bölgede hem tarım hem de hayvancılık gibi geçim kaynakları yapılabilmektedir. Yozgat Boğazlıyan araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bu yerde, dilerseniz keyifli yolculuklar yapabilir ve samimi yöre halkı ile sohbet etmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Kendine has özellikleriyle ön plana çıkan Boğazlıyan; Yozgat ilinin en ünlü ilçeleri arasında yer alıyor. 
boğazlıyan araba kiralama
Boğazlıyan İlçesine Ulaşım Yolları Nelerdir?

Boğazlıyan rent a car firmaları ile rahatlıkla ulaşabileceğiniz Yozgat kentinde yer alan Boğazlıyan ilçesine, dilerseniz şehir merkezinden kalkan dolmuşlar aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ayrıca bölgeye Boğazlıyan oto kiralama firmaları ile ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. İçerisinde birden fazla doğal güzelliği ve tarihi yapıları barındıran bu ilçeye mutlaka gelmeli ve hem sevdiklerinize hem de kendinize keyifli bir gezi ısmarlayabilirsiniz. 

Boğazlıyan İlçesi Tarihi Hakkında Genel Bilgi 

Boğazlıyan ilçesi, özellikle de tarihi bakımından çok derin bir geçmişe sahiptir. Adını Dulkadirli Türkmenleri içerisinde bulunan Boğazlıyanoğulları Oymağı’ndan alan bu yerleşim birimine, Boğazlıyan ucuz araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle de Kurtuluş Savaşı döneminde, en fazla mücadeleyi yapan halkıyla adını tüm dünyaya duyuran bu ilçe, yaklaşık olarak 34 bin kişilik bir nüfusu da içerisinde barındırmaktadır. Boğazlıyan ilçesi, 1925 senesinde Mustafa Kemal Atatürk tarafından da ziyaret edilen bölgelerden birisi olmaktadır. 

Boğazlıyan İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Derin ve anlamlı bir tarihe sahip olan ve Yozgat şehrinin yerleşim yerlerinden birisi olan Boğazlıyan gezilecek yerler bakımından da son derece zengin olmaktadır. Özellikle tarihe meraklı kişi veya kişilerin mutlaka gelmesinin tavsiye edildiği yerde, mutlaka görülmesi gereken yerler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Boğazlıyan Kaplıcası
  • Bahariye Kaplıcaları
  • Yeraltı Şehirleri 
  • Yazkışla Tapınağı
  • Osmanlı Arması 
  • Akköprü

boğazlıyan araç kiralama
Boğazlıyan Kaplıcası 

Boğazlıyan ilçe merkezine yaklaşık olarak 3 kilometre uzaklıkta yer alan Boğazlıyan Kaplıcası, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan yerlerden birisi olmaktadır. Şifalı suları ile ünlenen bu kaplıcalar içerisindeki suyun sıcaklık derecesi ise ortalama olarak 30 ve 40 derece arasında gidip gelmektedir. Türkiye’nin en önemli termal turizm merkezleri arasında yer alan Boğazlıyan Kaplıcasına gelmek için, Boğazlıyan kiralık araç firmalarını tercih edebilirsiniz. Bu kiralık araçlar içerisinden sizin için en uygununu seçebilir ve şifalı bir gezi başlangıcınızı burada yapabilirsiniz. Dilerseniz ailenizle, dilerseniz dostlarınızla, dilerseniz de bireysel olarak gelebileceğiniz bu yerde, tüm damarlarınızı gevşetebilir ve rahatlığın verdiği dinginliği siz de yaşayabilirsiniz. 

Yeraltı Şehirleri 

Boğazlıyan kurumsal araç kiralama firmaları ile rahatlıkla ve ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz yerlerden birisi de ilçede bulunan yeraltı şehirleri olmaktadır. Özler Kasabası isimli yerde, Merkez Karakoç Mahallesi adındaki bölgede ve ayrıca Aşağıhaşinli Köyü’nde konumlanan bu yer altı şehirleri, günümüzde hala turizme kazandırılamamıştır. Bu yönde araştırmalar ise devam etmektedir. Ayrıca bölgede dilerseniz kurumsal geziler de düzenleyebilir ve okulunuz aracılığıyla ya da şirketiniz ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hem tarihi ile hem de doğal güzellikleri ile birçok turisti ağırlamakta olan bu ilçeye, Boğazlıyan araba kiralama firmalarından sizin için uygun olanı ile gelebilir ve tarihi gezinin keyfini tüm sevdiklerinizle çıkarabilirsiniz. 
boğazlıyan oto kiralama
Boğazlıyan İlçesi Kiralık Araç Seçenekleri 

Tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ziyaret etmesi ile ayrıca öneme sahip olan Boğazlıyan ilçesine ulaşım son derece kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Cebinize uygun olan herhangi bir kiralık araç firması ile ulaşım sağlayabileceğiniz ilçede, ayrıca çok güzel fotoğraflar çekme fırsatınız da olacaktır.