Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çandır Araç Kiralama - Çandır Oto Kiralama | Gezgin724

Çandır İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Yozgat şehrinin 14 ilçesinden biri olan Çandır, kent merkezine yaklaşık olarak 119 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehrin merkezine hayli uzak olsa da, ulaşımı oldukça kolay olan bu ilçe içerisinde 5 bine yakın nüfusa da ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin geldiği bu yere Çandır araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Çandır İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çandır ilçesinde, coğrafi konum sebebiyle karasal iklim koşulları hakimiyet sürdürmektedir. Bu da ilçenin yaz aylarının çok sıcak ve kurak olmasına aynı zamanda kış aylarının da bir o kadar yağışlı ve soğuk olmasına ortam yaratmaktadır. Ayrıca karasal iklim görülmesi sebebiyle bölgede gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkı da hayli yüksek olmaktadır. Bu sebeple de Çandır ilçesine geliş sağladığınızda bavulunuz içerisinde mutlaka her mevsime ve her türlü hava koşuluna göre kıyafet bulundurmanız gerekecektir. Yozgat oto kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, keyifli bir geziyi siz de dilerseniz aileniz ile dilerseniz de dostlarınız ile düzenleyebilirsiniz. 

Çandır İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

İç Anadolu Bölgesi, özellikle küçükbaş hayvancılığı ve verimli toprakları sebebiyle de tarım alanındaki elverişi ile ön plana çıkan bölgelerden birisi olmaktadır. Yozgat kenti de bu anlamda iki alanda da kendini geliştirmiştir. Ve şehrin ilçelerinden birisi olan Çandır halkı da geçimini tarım ve hayvancılık ile sağlamayı sürdürmektedir. Yozgat Çandır araç kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, dilerseniz yöre halkı ile sohbet edebilir ve hem bölge hakkında detaylı bilgiyi kendilerinden öğrenebilir dilerseniz de geçim kaynaklarının nasıl olduğunu bizzat kendilerinden dinleyebilirsiniz. Çandır bölgesi kendisini hayvancılık ve tarlalar ile geçindirdiği için de özellikle fotoğrafçılığa merakı olan kişiler için hem hayvanları otlatırken çeşitli fotoğraflar çekilebilmekte hem de tarlalarda gün doğumu ve gün batımı sıralarında eşsiz fotoğraflara imza atabilmeniz de mümkün olacaktır. Çandır oto kiralama firmaları ile dilediğiniz kadar gezebileceğiniz bölgede, kısacası siz ne isterseniz onu yapabiliyorsunuz. 
çandır araba kiralama
Çandır İlçesine Ulaşım Yolları Nelerdir?

Yozgat şehrinde yer alan Çandır ilçesine dilerseniz kent merkezinden kalkmakta olan dolmuşlar aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ve dilerseniz de Çandır kiralık araç firmaları aracılığıyla hem ekonomik hem de son derece konforlu yolculuklar yapabilirsiniz. Özellikle de kalabalık gezi grupları açısından konforlu yolculukların çok önemli olduğunu varsayarsak ve şehrin merkezine 119 kilometre uzaklıkta kalan Çandır ilçesini göz önüne alırsak, bölgeye Çandır ucuz araç kiralama firmaları ile gelmenin daha doğru olacağı göz önünde bulundurulması gereken bir durum olmaktadır. 
çandır araç kiralama
Çandır İlçesi Tarihi Hakkında Genel Bilgi 

Çandır ilçesinin tarihi, bölgede yapılan araştırma ve incelemelere göre Hitit Uygarlığına kadar uzanmaktadır. Dolayısıyla burada birden fazla uygarlık ve medeniyet hüküm sürmüştür. Yöre halkının buraya ‘candır’ demesi ile zaman içerisinde Çandır adını aldığı bölgeye, Çandır kurumsal araç kiralama firmaları ile gelebilir ve kurumsal geziler de düzenleyebilirsiniz. 1930 senesinde belediye olarak kayıtlara geçen Çandır, 1991 senesinde de Yozgat’ın ilçeleri arasındaki yerini almıştır. 

Çandır İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Çandır’ın özel kiralık arabafirmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz ilçe, çok eski bir tarihe dayandığı için ve çeşitli doğal güzellikleri içerisinde barındırdığı için Çandır gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir konumda yer alması ile bilinmektedir. Yerleşim birimine gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Çandır Kümbedi (Şah Sultan Hatun Türbesi)
  • Çandır Merkez Cami Eski Minaresi 
  • Çandır Kümbedi Mezarlığı
  • İğdeli Köyü Okulu
  • Höyüklü Tepe Höyüğü
  • Beştepe Tümülüsleri
  • Alışık Tepe

Çandır Kümbedi (Şah Sultan Hatun Türbesi)

İlçenin başlıca tarihi yerlerinden birisi olarak bilinen Çandır Kümbedi diğer bir adıyla da Şah Sultan Hatun Türbesi’nde Dulkadir Hükümdarı Alaüddeyle Bey’in oğlu Şahruh Bey’in eşi yatmaktadır. Ayrıca Şehsuvar Bey’in kızı olan Şah Sultan Hatun’un da mezarı buradadır. Her sene binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen türbe, ayrıca yöre halkı için de büyük bir öneme sahip olması ile bilinmektedir. Çandır araba kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölge, Eyvanlı türbeler arasında da yer alması ile bilinmektedir. Tarihe merak duyan herkesin mutlaka görmesi gereken bu yere, siz de yolunuz Çandır ilçesine düştüğünüzde mutlaka gelmeli ve bölgenin eşsiz atmosferini yaşamalısınız. 
çandır oto kiralama
Çandır Merkez Cami Eski Minaresi 

Yozgat şehrinin önemli tarihi yerleşim yerlerinden birisi olan Çandır ilçesi, özellikle tarihi yapıları ile de önemli bir yere sahip olması ile bilinmektedir. Bu yapılardan birisi de Çandır rent a car firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz Çandır Merkez Cami Eski Minaresi olmaktadır. Bölgede yapılan araştırma ve incelemelere göre caminin, Dulkadiroğulları isimli beylik tarafından inşa edildiği sonucuna ulaşılmıştır.