Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çekerek Araç Kiralama - Çekerek Oto Kiralama | Gezgin724

Çekerek Gezilecek Yerler

Çekerek ilçemizin adı yıllar önce adı Hacı köydü. Sivas ilinin Zile ilçesine bağlı bir köy konumundaydı. Bir dönem de Sorgun ilçemizin bir köyüydü. 1944 yılında da Çekerek ırmağının ismi bu köye verilerek Yozgat ilimizin ilçesi oldu.  İlçenin ortasından geçen nehir sayesinde muhteşem doğa güzelliklerine sahip olan ilçemiz Çekerek gezilecek yerler listenizde yer alması gereken bir yerleşim bölgesidir. İlçedeki ve çevresindeki tarihi yapıları da Çekerek araç kiralama hizmetlerinden yardım alarak gerçekleştirmeniz size fayda sağlayacaktır.

Çekerek Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Çekerek, Türkiye’nin İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Yozgat ilimizin ilçesidir. Nüfusu yaklaşık olarak 23.000’dir. Doğuda Kadışehri, kuzey batısında Aydıncık, kuzey doğusunda Tokat Zile, güney doğusunda Saraykent, güney batısında Sorgun ilçeleri ile komşudur. İlçe Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Merkeze uzaklığı yaklaşık 90 km’dir.

Çekerek İlçesine Nasıl Gidebilirim?

Çekerek ilçesine gidebilmeniz için Yozgat iline gelmeniz gerekmektedir. İl merkezine Türkiye’nin her yerinden ulaşabilmeniz mümkündür. Bölge Türkiye’nin tam ortasında bulunduğu için diğer illerden rahatlıkla otobüse binerek gelebilirsiniz. İl merkezinden dolmuşlara binerseniz bir buçuk saatte Çekerek’te olabilirsiniz. Tarihi ve doğa gezinizde sizin için yararlı olacak Yozgat oto kiralama avantajlarını kullanabilirsiniz. 
çekerek araç kiralama
Araç kiralamanın getirmiş olduğu kolaylık ve hızla çevre gezinizi rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. İlçede ve yakın çevrede bulunan muhteşem yerleri isterseniz günü birlik isterseniz birkaç gününüzü ayırarak gezebilirsiniz. Çekerek kumsal araç kiralama durumunuz da söz konusudur. Kurumsal araç kiralama ne demektir? Mesela ailenizle geziye gittiniz ve siz bir firma çalışanı iseniz, bu fırsattan faydalanabilirsiniz. Firma üzerine ödediğiniz ücreti faturalandırabilirsiniz. Aynı durum iş gezisine çıkanlar için de geçerlidir.

Araçlar günlük, birkaç günlük ya da aylık kiralanabilmektedir. Sizin işinize hangisi yarıyorsa onu baştan konuşun ki fiyat indiriminden faydalanabilin. Çünkü araç kiralama günü ne kadar çoksa indiriminiz de o kadar çok olmaktadır. Çekerek rent a car şirketleri size her türlü konuda yardımcı olacaktır. Şimdi gezilecek yerler listesine bir göz atalım:

Şehitler Anıtı Nerededir?

Anıt ilçede Cumhuriyet Meydanında bulunmaktadır. Kurtuluş Savaşı sırasında şehit edilen birçok askerimiz için yapılmış olan tarihi bir anıttır. 7 adet blok duvarın tepede birleşmesi suretiyle oluşan anıt, bir yelpaze şeklini anımsatmaktadır. 1989 yılında koruma altına alınmış, Kültür ve Turizm Bakanlığınca tescillenmiş bir anıttır. Çekerek Şehitler Anıtı’nı görmenizi tavsiye ederiz. Şehrin içinde olduğu için ulaşımınız Çekerek kiralık araç sayesinde çok kolay olacaktır.

Kızlar kayası nerededir?

Kaya ilçeye 4 kilometre mesafede bulunmaktadır. Çekerek Irmağının kenarındaki yüksek bir tepede bulunan kayanın Cenevizliler zamanında yapılmış olduğu tahmin edilmektedir. Sivri bir kayanın üzerinden toprak altına inilen 200 merdiven bulunmaktadır. Burasının Roma zamanında yapılmış olduğu düşünülmektedir. Neden yapıldığına dair de farklı söylentiler mevcuttur.

Kızlar kayasının hemen karşısında piknik yapılabilinecek bir alan mevcuttur. Buraya gelip hem dinlenip hem de piknik yapabilirsiniz. 
çekerek araç kiralama
Süreyya Bey Barajı

Çekerek Çayı üzerinde bulunan baraj 1996-2004 yılları arasında yapılmıştır. Bölgenin hem sulama hem de hidroelektrik ihtiyacını karşılamaktadır. Bir deniz görünümünde olan çayın etrafında piknik yapabilir, doğa güzelliklerini seyredebilirsiniz. Alabalık yetiştiriciliği de yapılan Süreyya Bey Barajı’na gitmenizi öneririz. Güneşin batışını ırmak kenarında izlemek sizlere büyük bir haz verecektir. Semaverde içilen çay ve bol miktarda lavanta bahçelerinin bulunduğu bu yerde, doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz.

Çekerek Şahin Tepesi

Şahin Tepesi denilen yere çıktığınızda müthiş bir manzara ile karşılaşacaksınız. Çekerek ırmağının ve barajın manzarasının mükemmel göründüğü bir yer. Burada bulunan şelale ve piknik alanları çok hoşunuza gidecektir. Bütün bu doğa güzelliklerine Yozgat Çekerek araç kiralama ile ulaşmanız oldukça kolaydır.

Çekerek Bazlambaç Yaylaları

İlçeye 10 kilometrelik mesafede bulunan Bazlambaç Köyünde bulunan yaylalar, bol oksijeni ve doğa güzellikleri ile meşhur bir yerdir. Buradaki ormanlar ilçe halkının özellikle yaz aylarında geldikleri yaylalar, görülmeye değer yerlerdir. Yayla turizmi yapmak isteyen kişilerin, doğal yaşamla iç içe bulunmak isteyenlerin Bazlambaç Yaylasını görmelerini tercih ederiz. Yaz aylarında yaylalara çıkan çevre halkının sıcak sohbetleri ve doğal yaşantıları hoşunuza gidecektir. 10 kilometrelik yayla gezinizde size eşlik edecek Çekerek araba kiralama kolaylıklarını kullanabilirsiniz. 
çekerek oto kiralama
Görüldüğü üzere Çekerek ilçemiz hem dağlık bir alana kurulmuştur hem de nehir kenarında yer almaktadır. Tarihi yerleri ile de meşhur olan ilçemizi gezilecek yerler listesine alabilirsiniz. Çekerek oto kiralama sayesinde ilçeye yakın olan diğer yerleri de gezebilirsiniz. Bunlara örnek olarak ilçeye yarım saat mesafede bulunan Aydıncık ilçesindeki kanyonu görmeye gidebilirsiniz. Kazankaya Kanyonu doğa harikası bir yerdir. Akarsuyun dağların arasından akarak çok güzel bir manzara oluşturmuş olduğunu görebilirsiniz.

Bütün bu güzellikler Çekerek kiralık araç sayesinde bir ya da birkaç günde gezilebilir. Geziniz ekonomik olsun diye Çekerek ucuz araç kiralama konusunda da size yardım edecektir.