Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yozgat Kurumsal Araç Kiralama - Yozgat Oto Kiralama

Yozgat Oto Kiralama

Yozgat’ta araç ihtiyaçlarınıza önemli çözümler sunacak Yozgat rent a car firmalarıyla araç ihtiyacı olanları buluşturan Gezgin724, Yozgat oto kiralama hizmeti almak isteyenlere özel avantajlar sunan firmaları bir araya getiriyor. Şehrin en kaliteli ve nitelikli araç kiralama hizmetini sunan rent a car firmalarının yer aldığı listeden, dilediğimiz marka ve model aracı online olarak kiralamanın keyif ve konforunu yaşayabilirsiniz.

Türkiye"nin en kapsamlı rent a car karşılaştırma sitesi Gezgin724, Yozgat araç kiralama hizmeti almak isteyenler için detaylı özellikler sunarak kısa sürede aradığınız aracı bulmanıza imkân vermektedir.

Yozgat Ucuz Araç Kiralama

Sizler için en nitelikli hizmeti verebilecek Yozgat rent a car firmalarını bir araya getirirken dikkat ettiğimiz en önemli şeylerden birisi, değerli ziyaretçilerimizin Yozgat ucuz araç kiralama imkânına sahip olmasını sağlamak olmaktadır. Bu kapsamda en uygun şekilde hizmet alabileceğiniz firmaları listemize eklerken, verilen hizmet kalitesinin de belirli bir çıtanın üzerinde olmasına özen gösterdik. Bu sayede kaliteli oto kiralama hizmetini, uygun fiyatlara alabilmenizi sağlıyoruz.

Yozgat Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat nüfusu son sayımlara göre 732 bini aşmış olsa da, bundan 10 yıl öncesine kadar oldukça gerilemiş bir şehir konumundaydı. Bu yüzden nüfusun önemli bir kısmı, başka şehirlere daha iyi iş ve yaşam imkanları nedeniyle göç etmişti. Ancak şehrin kalkınma planı kapsamına alınmasıyla birlikte, gurbette yaşayan şehir halkı yeniden dönmeye başlayarak nüfusta artış yaşanmasına neden olmuştur. Her ne kadar dönenler olsa da, Yozgat nüfusunun yarıya yakınında bir rakamında, hala gurbette olduğu bilinmektedir.
yozgat rent a car
İç Anadolu bölgesinde bulunan şehir, merkez ilçe de dahil olmak üzere toplamda 14 ilçe, 51 belde ve ayrıca 556 köyden oluşmaktadır. 

Boğazlıyan, Çayıralan, Çandır, Aydıncık, Akdağmadeni, Çekerek, Saraykent, Şefaatli, Sarıkaya, Kadışehri, Merkez, Yerköy, Yenifakılı ve Sorgun, şehrin ilçeleridir.

Yozgat Gezilecek Yerler

Behramşah Kalesi

Oldukça yüksek bir tarihi değere sahip olsa da, kalenin tanıtım çalışmalarının gerektiği gibi yapılmaması nedeniyle fazla ziyaretçi almadığını söyleyebiliriz. Akdağmadeni ilçesinde bulunan kale, yüksek bir tepe üzerine yapılmıştır. Kalenin Necmed-din Behramşah-ı Candar isimli Gıyaseddin Keykavus emirlerinden birisinin yaptırdığı tahmin edilmektedir. Kale yapımında kesme taşların yanında, moloz taşlarda kullanılmıştır.

Çapanoğlu Camii

Mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken Çapanoğlu Camii, günümüze kadar gelen sağlam yapısıyla adeta tarihe meydan okumaktadır. Şehrin en eski ibadet yerlerinden birisi olan camii, 1779 yılında yapılmıştır. İlk kısmı Mustafa bey tarafından yaptırılmış olup kendisi Çapanoğlu Ahmet Paşa’nın oğludur. Bu nedenle, Çapanoğlu ismini almıştır.

Caminin ikinci kısmının da, yine Çapanoğlu Ahmet Paşa’nın diğer oğlu tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Caminin mimarı kesin olarak bilinmese de, mimari yapısı görenlerin hoşuna giden yapılardan birisidir.

Basilica Therma

Şehrin Sarıkaya ilçesinde bulunan Basilica Therma’nın en önemli özelliği, Anadolu’da bulunan ilk termal tedavi merkezi olmasıdır. Yapılan arkeolojik kazılar sonucunda ortaya çıkarılan Basilica Therma, bu anlamda tarihin güzel kalıntıları arasında yer almaktadır. İlçe merkezinden de biraz uzakta olan Anadolu’da ki ilk termal tedavi merkezini görmek için, Yozgat oto kiralama hizmeti alabilir ya da tercihen kendi araçlarınızı kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de özel araç rahatlığını yaşayacağınız için, tarihi termal tedavi merkezine daha rahat ulaşırsınız.

Çeşka Kalesi

Merkez ilçeye yakın mesafedeki Çeşka Kalesi, yüksek bir tepe üzerinde inşa edilmiştir. Kalenin en önemli özelliği, yer altı şeklinde yapılmış olmasıdır. 3 farklı girişe sahip olan kale, son yıllarda turizme kazandırılmaya çalışılmaktadır. Kale tarihi hakkında fazla detay bulunmasa da, Bizans ve Roma medeniyetine ait seramiklerin bulunması nedeniyle bu dönemlerde yapıldığı tahmin edilmektedir.
yozgat oto kiralama

Karslıoğlu Konağı

Şehrin mimarisiyle bütünleşen yapı, 1883 tarihinde yapılmıştır. Konağın en önemli özelliği, Atatürk’ün Yozgat’a ikinci kez gelişinde burada kalmış olmasıdır. İki katlı konağın çatısı ahşapla kaplı olup, tavan, dolap ve kapı kısımlarında çok güzel ahşap işçiliği bulunmaktadır. Karslıoğlu Konağı şuanda, Arkeoloji müzesi şeklinde kullanılmaktadır.

Cavlak Boğazlıyan Kaplıcaları

Boğazlıyan ilçesinin Bahariye köyünde bulunan kaplıcalar, birçok eklem, romatizma ve cilt rahatsızlıkları karşı faydalı bir kaynaktır. Yozgat merkezden 92 kilometre uzakta olması otobüsle ulaşımda büyük zaman kaybı yaşatması sebebiyle, genellikle özel araçlarla gidilmektedir. Kendi aracınız yoksa, Gezgin724 sitemiz üzerinden Yozgat oto kiralama hizmeti alarak kaplıcalara daha kısa sürede ve hızlı ulaşım sağlayabilir, ayrıca çevresinde bulunan tarihi yerleri de gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kerkenes Harabeleri

Yozgat gezilecek yerler arasındaki Kerkenes Harabeleri ise, Sorgun ilçesindedir. 4000 yıllık köklü bir maziye sahip olan harabeler, turistlerin ziyaret ettiği yerlerden birisi olsa da yine tanıtım eksikliği yüzünden, ziyaretçi sayısı azdır. 

Harabelerdeki kazılar, 1993 yılı itibariyle başlamıştır. Kazılarda antik kentin Milattan Önce 6000’li yıllarda kurulduğuna dair kesin olmayan bulgulara rastlanmıştır.

Yozgat Müzesi

1871 yılında yapılan Nizamoğlu Konağı, günümüzde Yozgat müzesi olarak hizmet vermektedir. Şehir merkezinde bulunan müze, yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak yerlerinden birisidir. İçerisinde, 2800 üzerinde eser sergilenmektedir.

Başçavuş Camii

1801 yılında yapılan camii, şehrin en eski ibadet yerlerinden birdir. Başçavuş Halil Ağa tarafından yaptırılması nedeniyle, Başçavuş Camii adıyla anılmaktadır.

Karabıyık Köprüsü

1516 senesinde Osmanlı padişahlarından Yavuz Sultan Selim himayesinde yaptırılmıştır. Mısır Seferi döneminde inşa edilen köprü, Şefaatli karayolu üzerindedir. Yapımında kesme taş kullanılan köprü 4,5 metre ene ve 54 metre uzunluğa sahiptir.
yozgat havalimanı araç kiralama
Yozgat’ta gezilecek yerler genellikle farklı ilçelerde dağınık şekilde bulunmakta olup, bu nedenle şehrin gelişmemiş olmasına da bağlı olarak ulaşımda önemli sıkıntılar yaşanmaktadır. Özellikle tarihi yapıları gezmek görmek istiyorsanız, yaş şehre kendi aracınızla gelmeniz ya da Yozgat araç kiralama firmalarından araç kiralayarak bu yerleri gezmeniz zamandan büyük oranda tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Yozgat ucuz araç kiralama firmaları için, web sitemizin ilgili alanlarına göz atarak karşılaştırma yapabilirsiniz.